Připravte svůj bazén a zahradu na jaro v pouhých 5 krocích

TIPY na nejlepší bazény: 

Nejlepší bazény v akci

 

Připravte svůj bazén a zahradu na jaro v pouhých 5 krocích

Chystáte se na jaro a chcete mít svůj bazén a zahradu připravené? Není na to potřeba složitých postupů, stačí jen 5 jednoduchých kroků a vaše zahrada bude připravená na slunečné jarní dny.

1. **Očistěte bazén** – odstraněte listí a nečistoty z bazénu a proveďte jeho čištění.

2. **Připravte filtr** – zkontrolujte a vyčistěte filtr, aby byl bazén připravený k použití.

3. **Ošetřete vodu** – proveďte úpravu vody v bazénu, aby byla čistá a bez bakterií.

4. **Zkontrolujte zahradu** – prohlédněte si stav trávníku, keřů a květin, odstrante nečistoty a prověte základní úpravy.

5. **Připravte zahradní nábytek** – vyčistěte a připravte zahradní nábytek na jarní posezení.

bazen

Jaro se rychle blíží a vy už pravděpodobně plánujete, jak si budete užívat teplého počasí. Při přemýšlení o tom, kolik času strávíte na pláži nebo na společenských akcích, nezapomeňte na svůj bazén!

Pokud jste svůj bazén v minulé sezóně zazimovali, bude pravděpodobně potřebovat trochu péče, aby se dostal do plavecké kvality. Během mimosezóny se ve většině bazénové vody množí bakterie a drobné řasy.

Příprava bazénu na jaro pro vás bude znamenat, že budete moci trávit méně času starostmi o stav vody a více času koupáním.

Krok 1: Přemýšlejte o modernizaci příslušenství vašeho bazénu

Nyní, když je čas začít se opět starat o svůj bazén, možná budete chtít přemýšlet o investici do nového bazénového příslušenství a potřeb. Možná jste posledních několik let používali stejný starý bazénový kartáč s jednou zbylou štětinou.

Nebo je po několika letech spolehlivého používání na odchodu vaše bazénová filtrace. Správná řešení pro údržbu a péči o váš bazén najdete na adrese vašem místním obchodě s bazénovými potřebami.

Investice do nového, kvalitního bazénového příslušenství vám na jaře usnadní a zpříjemní otevření bazénu!

Krok 2: Promyslete si, co potřebujete

Nadzemní i zapuštěné bazény potřebují k otevření stejné vybavení. Základní seznam potřeb, jejichž pořízení byste měli zvážit, je sada na testování vody, sada na chemii, kartáč na bazény a bazénový vysavač.

Pokud se vám v bazénu vyskytují řasy, možná si budete chtít pořídit šokový přípravek na jejich odstranění. Pokud budete mít všechny tyto položky, povede to k úspěšnému otevření bazénu.

Krok 3: Začněte s čištěním týden předem

Otevření bazénu se může zdát obtížné, ale když začnete s úklidem předem, může vám to opravdu pomoci. Mezi čištěním, testováním a přidáváním chemikálií budete chtít mít na zahájení otevírání bazénu alespoň týden času.

Dáte-li si dostatek času, budou mít všechny přidané chemikálie dostatek času na to, aby cirkulovaly ve vodě vašeho bazénu. Také si musíte vyhradit alespoň 24 hodin na spuštění bazénového vysavače, pokud je automatický.

Krok 4: Zvažte pomoc

První otevření bazénu může být náročný úkol. Mít při tom někoho po svém boku může znamenat velký rozdíl. Můžete požádat členy rodiny, aby vám pomohli vyčistit koš filtru nebo odkalit nečistoty, zatímco vy budete testovat vodu.

Můžete také kontaktovat profesionála abyste si usnadnili práci. S malou pomocí zvládnete proces otevření bazénu během chvilky.

Krok 5: Celý váš zahradní ráj

Pokud máte bazén, pravděpodobně máte i obytný prostor, který se rozprostírá na zbytku vaší zahrady. V takovém případě je vždy dobré současně s bazénem obnovit i zbytek dvorku. Tímto způsobem se zbavíte všech úkolů a dvorek bude připraven k užívání.

Udělejte si čas a věnujte trochu péče i ostatním prvkům vaší zahrady. Pomocí hadice, mycího stroje, hadru a mýdlové vody omyjte různé povrchy, od altánu a terasy/patia až po zahradní nábytek, gril a ohniště.

Dodávky pro bazény v New Yorku

Při prvním otevření bazénu je třeba vzít v úvahu mnoho věcí. Možná máte spoustu otázek, ale není třeba se obávat!

 

Nejlepší bazény v akci

 

Připravte svůj bazén a zahradu na jaro v pouhých 5 krocích

Jaká je nejlepší doba na přípravu bazénu a zahrady na jaro?

Nejlepší doba na přípravu bazénu a zahrady na jaro je obvykle koncem března nebo začátkem dubna, kdy už je teplota vzduchu stabilnější a sníh už není hrozbou.

Kolik času a námahy mi bude příprava zabírat?

Správná příprava bazénu a zahrady na jaro by vám měla zabrat asi jeden den, pokud jde o údržbu a čištění. Pokud chcete provést větší úpravy nebo opravy, může to trvat déle.

Co všechno budu potřebovat k přípravě bazénu a zahrady na jaro?

K přípravě bazénu a zahrady na jaro budete potřebovat bazénový filtr, chemikálie na úpravu vody, zahradní nářadí a případně nové rostliny či dekorace.

Je to náročné? Můžu to udělat sám/sama?

Příprava bazénu a zahrady na jaro není náročná, pokud máte správné vybavení a znalosti. Většinu úprav a čištění můžete zvládnout sami/sama, ale pokud se jedná o větší opravy, je lepší požádat o pomoc profesionály.

Jak dlouho po přípravě musím počkat, než můžu používat bazén a zahradu?

Po provedení příprav můžete bazén a zahradu začít používat téměř okamžitě, ale je důležité nechat chemikálie zareagovat a vodu se uklidnit před tím, než se do nich ponoříte.

Levné nadzemní bazény v akci

Připravte svůj bazén a zahradu na jaro v pouhých 5 krocích – Závěr

– Jaro se blíží a je čas připravit bazén na plaveckou kvalitu.
– Přemýšlejte o modernizaci příslušenství vašeho bazénu.
– Promyslete si, co budete potřebovat pro otevření bazénu.
– Začněte s čištěním týden předem, abyste měli dostatek času na přidání chemikálií a cirkulaci vody.
– Zvažte pomoc rodinných členů nebo profesionála, abyste usnadnili otevření bazénu.
– Věnujte péči i ostatním prvkům zahrady současně s bazénem.

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – bazény

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *