výběr nejlepšího místa pro váš bazén

Bezpečnost, terén, sousedé, sluneční svit: jaké faktory je třeba zvážit před výběrem místa pro umístění bazénu?

Umístění vašeho bazénu je třeba pečlivě promyslet. Prodejní poradce přijede k vám domů, aby vypracoval odhad, ale také vám poradí s výběrem nejlepšího místa pro váš bazén. Pomůže vám co nejlépe využít terén, abyste měli při používání svého budoucího bazénu co největší pohodlí. Zaměřme se na jednotlivé aspekty, které budete muset vzít v úvahu.

Sunshine

Vyberte místo, na které dopadá maximum slunečního světla během dne. Ušetříte tak peníze za vytápění a v létě budete moci svůj bazén využívat naplno. Jako vodítko sledujte dráhu slunce ve vaší zahradě během dne.

Kvalita půdy a podzemní sítě

Kvalita půdy je jedním z nejdůležitějších kritérií pro výběr místa pro umístění bazénu. Bazény Waterair lze instalovat na naprosté většině půd i na svažitých pozemcích.
I když je půda na vaší zahradě například písčitá nebo jílovitá, je instalace bazénu zcela možná. Budete však muset přijmout určitá opatření:

  • Pro instalaci bazénu v písčité půdě budete potřebovat obvodovou drenáž a dekompresní jímku.
  • pro instalaci bazénu v jílovité půdě je nezbytná instalace drenážního systému (štěrkové lože pod potěrem, obvodová drenáž a dekompresní jímka).

Nedoporučujeme však instalovat bazén na pozemek, který byl zasypán před méně než 10 lety. Pozornost budete muset věnovat také případnému podzemnímu potrubí, které nesmí být nijak poškozeno.

Okolní vegetace

Při výběru umístění bazénu je důležité zohlednit okolní vegetaci. Instalace bazénu na volném prostranství vám umožní užívat si maximum slunečního svitu, zachovat čistotu bazénu a užívat si výhled, s nohama ve vodě.

Sousedé a soukromí

Nezapomeňte nainstalovat bazén mimo dosah zvědavých očí, abyste si ho mohli volně užívat. Dejte si také pozor, abyste si nevybrali místo, které by mohlo obtěžovat vaše sousedy. Koupání, zejména s dětmi, může způsobovat hluk. Mnoho územních plánů stanovuje určitá omezení vzdálenosti pro instalaci bazénu nebo budovy. Před instalací bazénu Waterair se poraďte s místními předpisy.

Při výběru umístění bazénu je třeba vzít v úvahu i další prvky, jako je vystavení větru a instalace povinných bezpečnostních opatření.

Kategorie – bazény

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *