Bolavé svaly a vířivky: Může namáčení skutečně pomoci?
Bolavé svaly a vířivky: Může namáčení skutečně pomoci?

Bolavé svaly a vířivky: Může namáčení skutečně pomoci?

Vířivky jsou často využívány k relaxaci a léčbě různých typů bolestí, včetně bolesti svalů. Zda skutečně pomáhá namáčení v teplé vodě při bolestech svalů, záleží na konkrétním stavu a typech svalových problémů. Někteří lidé mohou pocítit úlevu a uvolnění svalů po krátké době ve vířivce, zatímco jiní mohou vyžadovat další formy léčby.bazen

Nejlepší vířivky v akci

Můžete to cítit, když vstáváte, abyste si dali sklenici vody nebo změnili pozice u svého stolu. Bolest ve svalech není nic nového. Ve skutečnosti většina z nás pociťuje bolest svalů, protože je to přirozená reakce těla na většinu fyzické aktivity. Den v zábavním parku nebo zkoušení nového cvičení může vést k bolavým svalům. Byli byste však raději, kdyby bolest byla krátká a ne něco, s čím žijete každý den.

Volně prodejné léky proti bolesti, lokální masti, strečink a jemné cvičení jsou způsoby, jak zmírnit bolest svalů. Masáž a ponoření do studené vody se také ukázaly jako terapeutické.

Když se však cítíte nepohodlí, nechcete, aby lék k tomuto pocitu přidal. Vážně, kdo to chce odkráčet, když už ho bolí nohy? Možná to je důvod, proč mnoho sportovců zařazuje vířivky do své regenerační rutiny.

Od zvýšeného krevního oběhu po úlevu od stresu mohou vířivky pomoci s bolavými svaly různými způsoby. Vířivka na dvorku může učinit omlazení unavených a bolavých svalů pohodlným a pohodlným.

může horká vana pomoci s bolavými svaly
Tvrdé cvičení, stres nebo chronický stav mohou způsobit bolest svalů. Vířivka může být pohodlný a pohodlný způsob, jak zmírnit nepohodlí.

Příčiny svalové bolesti

Mnoho lidí spojuje bolest svalů s cvičením. Ať už jste začátečník nebo závodní kulturista, změna vaší fitness rutiny může způsobit bolest a ztuhlost.

Bolestivost spojená s cvičením je také známá jako DOMS. Ovlivnění toho, jak rychle se svaly stahují, si můžete všimnout nedostatku síly, ztuhlosti a změny rozsahu pohybu. Kdysi se myslelo, že za touto svalovou bolestí stojí kyselina mléčná. Bolestivost však souvisí s mikroskopickými trhlinami ve svalech.

Pokud máte DOMS, můžete očekávat, že začne den nebo dva po tréninku a bude trvat až pět dní. Jak moc vás bolí a jak dlouho se budete cítit na 100 procent, bude záviset na cvičení.

Cvičení však není jediná věc, která může způsobit bolest svalů.

Stres, zánět, špatné držení těla a chronické stavy, jako je fibromyalgie, mohou způsobit bolest svalů.

Když se chcete zotavit ze svalové bolesti, nezapomeňte zkontrolovat své tělo. Bolest se liší od bolestivosti. Pokud cítíte ostrou nebo náhlou bolest, může to být příznak zranění, napětí nebo podvrtnutí.

bolest svalů
Vířivka může zklidnit bolavé svaly tím, že zvýší krevní oběh a poskytne vám prostor k protažení.

Bolavé svaly a vířivky

Je téměř nemožné vyhnout se bolesti svalů. Můžete však najít způsoby, jak urychlit zotavení a vrátit se k tomu, abyste se cítili jako vy.

Horká voda se používá po tisíce let ke zmírnění a léčbě nesčetných stavů. Od Řeků až po Japonce bylo namáčení v koupelích vidět, že pomáhá nemocem a nabízí požitek.

Ve 40. letech 20. století byla představena myšlenka vířivky a vedla k myšlence terapeutické vířivky.

Nyní, v 21. století, většina lidí ví, že namočit se do lázní je dobrý pocit. Jak ale vířivka pomáhá na bolest svalů?

Zlepšená cirkulace

Jedním ze způsobů, jak zlepšit bolest svalů, je zvýšit krevní oběh a prokrvit svaly. Zvýšený průtok krve zlepšuje regeneraci, zmírňuje ztuhlost a pomáhá kloubům.

Studie ukazují, že teplota vířivky umožňuje rozšíření krevních cév, čímž se zlepšuje průtok krve. Zvýšená cirkulace je důležitá pro zotavení, protože krev dodává kyslík a živiny do svalů, což umožňuje opravu poškození.

Domácí masáž

Neexistuje nic jako terapeutická masáž, když bojujete s bolestí svalů nebo napětím. Ale časté masáže, například dvakrát týdně, jsou často vyhrazeny pro profesionální sportovce. Většina z nás si nebude moci domluvit více schůzek, i když víme, že je to užitečné. Vířivky jsou vybaveny tryskami, které poskytují uklidňující terapeutickou masáž. Voda a vzduch jsou směrovány tryskami a vyvíjejí tlak na bolavé svaly.

Stresem vyvolaná svalová bolest se často nachází na krku a ramenou. Mnoho vířivek Master Spas má trysky bez vody, které se zaměřují na tuto oblast s vysokým napětím. Výběrem tlaku vody si můžete přizpůsobit masáž tak, abyste co nejlépe zmírnili bolest svalů.

Snížený stres

Právě jste si to přečetli – stres může způsobit svalovou bolest a napětí. Podle Americké psychologické asociace stres způsobuje, že je vaše tělo ve střehu. Tento stav bdělosti způsobuje, že svaly jsou napjaté. Když k tomu dojde po delší dobu, můžete pociťovat svalové napětí a bolest.

Nejen, že napuštění horké vany pomáhá s fyzickou částí bolestí, může pomoci zlepšit vaši duševní pohodu. Váš čas ve vířivce je příležitostí vypnout zařízení, užít si klid a pohodu, nasát trochu vitamínu D a užít si čas v přírodě. Všechny tyto věci prokazatelně snižují stres a prospívají vaší náladě.

Protahování

Může být dost těžké udělat si čas na trénink mnohem méně, dalších 15 až minut protahování a doplňování paliva. Strečink je však často podceňován. Několik minut může pomoci uvolnit svaly. Pokud po cvičení nemáte čas, ponořením se do vířivky budou vaše svaly pružné a zlepší se rozsah pohybu. Vztlak vody vám pomůže dostat se hlouběji do úseku bez rizika zranění. Výsledek? Menší bolestivost svalů.

Jemný pohyb

První pohybový zákon říká, že pohybující se objekt zůstává v pohybu. Když přestaneme hýbat tělem, bude těžší se znovu začít hýbat. Tato lekce platí i pro bolest svalů. I když se to zdá neintuitivní, jemné cvičení, jako je plavání, může zlepšit bolest svalů.

Než se zeptáte – ne, nemůžete plavat ve vířivce. (V plaveckých lázních Master Spas však můžete plavat!)

Vířivku můžete využít k jemným pohybům, jako jsou objetí kolen nebo jóga. Tato lehká cvičení vám mohou pomoci zlepšit bolestivost, rozproudit krev a pomoci vám vyplavit veškerou kyselinu mléčnou.

namožené svaly vířivky
Žijte život lépe s vířivkou Master Spas.

Jak koupit vířivku

Jste připraveni dát sbohem bolesti svalů? Vířivka vám může pomoci zmírnit bolesti a zároveň zlepšit vaši celkovou pohodu. Kliknutím sem se dozvíte více o výhodách hydroterapie a relaxace ve vířivce. Nebo se obraťte na svého místního prodejce Master Spas a zjistěte více o vlastnictví bazénů. Zajímá vás, kolik stojí vířivka? Zde si můžete vyžádat cenovou nabídku.


Nejlepší vířivky v akci

Časté otázky týkající se bolavých svalů a vířivek:

Může namáčení skutečně pomoci?

Ano, namáčení v teplé vodě může být velmi účinným způsobem, jak zmírnit bolest způsobenou bolavými svaly a napětím v dolní části zad. Teplo pomáhá uvolnit svalové napětí a zlepšit krevní oběh, což může urychlit hojení a zmírnit bolest. Doporučuje se teplá lázeň nebo relaxační koupel s přídavkem soli nebo esenciálních olejů. Je však důležité si pamatovat, že tato metoda nemusí fungovat pro všechny, a v některých případech je vhodné se poradit s odborníkem.

>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Bolavé svaly a vířivky: Může namáčení skutečně pomoci?
– Závěr

– Bolest ve svalech je běžná reakce na fyzickou aktivitu.
– Volně prodejné léky, lokální masti, strečink a jemné cvičení mohou pomoci zmírnit bolest svalů.
– Vířivky mohou pomoci zvýšením krevního oběhu a snížením stresu.
– Bolest svalů může být způsobena cvičením, stresem, zánětem nebo chronickými stavy.
– Vířivky jsou vybaveny tryskami, které poskytují terapeutickou masáž.
– Voda a vzduch z vířivky mohou pomoci uvolnit a protáhnout bolavé svaly.
– Jemné pohyby v vířivce mohou pomoci zlepšit bolest svalů.
– Vířivka může být užitečným způsobem, jak zmírnit bolest a zlepšit pohodu.

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *