Kolik trysek by měla mít vaše vířivka?
Kolik trysek by měla mít vaše vířivka?

Kolik trysek by měla mít vaše vířivka?

Vířivka s dostatečným množstvím trysek může poskytnout maximální relaxaci a uvolnění. Počet trysek, který by měla mít vaše vířivka, záleží na preferencích každého uživatele. Je důležité vybrat vířivku, která splňuje vaše potřeby a poskytuje přesně ten počet trysek, který vám bude nejvíce vyhovovat.bazen

Nejlepší vířivky v akci

Jedna z prvních vířivek, která sjela z výrobní linky Master Spas, měla 36 trysek. Bylo to hodně trysek ve srovnání s prvními vířivkami, které měly jen hrstku. Ale rychle vpřed o 25 let a 36 vířivých trysek se nemusí zdát mnoho.

Když nakupujete nejlepší vířivku, počet trysek je jednou z funkcí, na kterou se díváte. Ostatně lázeňská masáž je jednou z věcí, na kterou se mnoho lidí při investici těší.

Pokud ale porovnáváte vířivky pouze podle počtu trysek, možná vás překvapí, že více není vždy lepší. Od umístění trysek až po čerpadlo vířivky existuje řada faktorů, které hrají roli ve vaší masáži v lázních.

trysky vířivky
Vířivky Michael Phelps Legend Series jsou vybaveny řadou trysek a sedadel. Trysky Xtreme Therapy Seat vytvářejí efekt jako ve vířivce.

Trysky vířivky

Hydroterapie „je použití vody při léčbě různých stavů, včetně artritidy a souvisejících revmatických potíží“. [source] U vířivky se výhody hydroterapie znásobí přidáním trysek.

Při vytlačování vody a vzduchu z trysek vzniká efekt podobný masáži. Tlak vody je řízen nastavením na ovládacím panelu a nastavením přepínačů.

Design vířivky, umístění trysek, typ trysky a čerpadla by měly být zohledněny stejně jako počet trysek, které vířivka má.

Typy trysek

Neexistuje pouze jeden typ vířivky. Existují větší trysky, které mají více trysek, zatímco jiné jsou umístěny mimo vodu. Některé trysky vířivky rotují, zatímco jiné vytvářejí efekt vířivky. Možná si nevšimnete rozdílu, když se díváte na lázně, ale všimnete si, když se máčíte ve vodě.

Mnoho vířivek Master Spa je vybaveno kombinací pulzujících, rotačních a směrových trysek. Proud vody závisí na paprsku a poskytuje jiný pocit. Hluboký tkáňový proud je podobný palci, který manipuluje se svalem. Rotační tryska působí jako stisk ruky. Menší tryska by mohla vypadat jako dlaň.

Mnoho trysek ve vířivkách Master Spas je nastavitelné a lze je nasměrovat na vaše problémová místa. Další funkcí u některých modelů je možnost výměny trysek, abyste si mohli masáž přizpůsobit.

umístění lázeňských trysek
Kromě toho, kolik trysek má vaše vířivka, je důležité zvážit i design nebo umístění. Zaměří se trysky na vaše problémové oblasti?

Umístění trysky

Některá sedadla ve vířivce mají pouze tři trysky, zatímco jiná mohou mít šest nebo dokonce 20. Trysky pro terapii nohou Master Blaster mají 14 samostatných trysek, zatímco lehátko se zaměřuje na telata a další věci.

Když hledáte nejlepší vířivku, je důležité zvážit, kde hledáte úlevu. Nosíte hodně napětí v krku a ramenou? Nebo vás trápí bolesti v kříži? Někteří lidé, kteří mají fyzickou práci, mohou mít bolavé nohy a chodidla.

Zvažte, jak budete lázně využívat a jaké výhody chcete vidět. Poté se podívejte na umístění trysek, abyste viděli, který model nejlépe pomůže vašemu nepohodlí.

Vířivky Master Spas mají různé uspořádání trysek, přičemž každé sedadlo poskytuje jiný zážitek. Můžete se zaměřit na různé oblasti jednoduše přesunem ze sedadla na sedadlo nebo sedadla do salonku s vířivkou.

Čerpadla do vířivky

Bez ohledu na to, kolik trysek má vaše vířivka, vaše vířivka může vytvořit jen tolik „bublin“. Proč? Výkon a průtok vody zcela závisí na kvalitě a počtu čerpadel vířivky, stejně jako na designu vodovodního potrubí.

Vířivky mohou mít jedno nebo až tři čerpadla. Když se díváte na specifikace modelu, zvažte velikost vířivky a počet trysek. Menší vířivka s méně tryskami může stále poskytovat silnou masáž s jedním nebo dvěma čerpadly. Ve srovnání s tím vířivka s mnoha tryskami a stejným počtem čerpadel nemusí mít požadovaný výkon.

Vířivky Master Spas jsou navrženy tak, aby maximalizovaly proudění vody – a vzduchu – skrz trysky.

trysky vířivky
Když zvažujete, kolik trysek by měla mít vaše vířivka, zvažte poměr trysek a pumpy.

Kolik trysek by měla mít vířivka?

Rčení, že „číslo je jen číslo“, platí nejen pro váš věk. Když nakupujete vířivku, je třeba zvážit více než počet trysek.

Ale pokud chcete odpověď na otázku „kolik trysek by měla mít vířivka?“, měli byste se podívat, kolik trysek je na jedno sedadlo. Můžete také zvážit poměr trysky a čerpadla.

Například Michael Phelps LSX 900 má 72 trysek a tři čerpadla. Poměr trysky a čerpadla je 24:1. Twilight Series TS 8.2, jedna z nejprodávanějších vířivek Master Spas, má 44 trysek a 2 čerpadla. Poměr trysky a čerpadla je podobný jako u LSX 900 22:1.

Čeká vás domácí relax

Ať už chcete místo, kde se můžete namočit a relaxovat, nebo využít „bublin“, vířivka Master Spas vytvoří relaxační domácí oázu. Kliknutím sem se dozvíte více o výhodách hydroterapie. Nebo se obraťte na svého místního prodejce Master Spas a zjistěte více o vlastnictví vířivky. Zajímá vás, kolik stojí vířivka Master Spas? Zde si můžete vyžádat cenovou nabídku.


Nejlepší vířivky v akci

Časté otázky

Kolik trysek by měla mít vaše vířivka?

Optimální počet trysek ve vaší vířivce závisí na velikosti a typu vířivky. Většina vířivek by měla mít minimálně 30 – 40 trysek, které by měly být rovnoměrně rozloženy po celém vířivkovém bazénu. Některé větší modely mohou mít až 100 nebo více trysek pro maximální relaxaci a masáž.

Je důležité, aby trysky byly umístěny tak, aby poskytovaly rovnoměrné pokrytí celého těla a abychom zajistili, že každá oblast vašeho těla dostává dostatečnou masáž a relaxaci.

>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Kolik trysek by měla mít vaše vířivka?
– Závěr

  • Jedna z prvních vířivek od Master Spas měla 36 trysek.
  • Hydroterapie je léčebná metoda vody, která se využívá i ve vířivkách.
  • Existuje několik typů trysek včetně pulzujících, rotačních a směrových.
  • Je důležité zvážit umístění trysky ve vířivce podle vašich potřeb a potíží.
  • Průtok vody a výkon závisí i na počtu a kvalitě čerpadel vířivky.

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *