Používání vířivky v ziměPoužívání vířivky v zimě

Vířivka v zimě může být skvělým způsobem, jak si užít relaxaci a teplotu v chladných dnech. Ponořte se do teplé vířivky a uvolněte své svaly i mysl.bazen

Nejlepší vířivky v akci

Vířivky si možná spojujete s létem a sluníčkem, ale můžete je využívat naprosto po celý rok.

Namáčení v domácích lázních během zimy je skvělý způsob, jak se rozmrazit v těch dnech, kdy se prostě nemůžete zahřát, nemáte strach během hektického vánočního programu nebo se nemůžete stylově stýkat během prázdnin.

Foto © Arctic Spas

A vklouznout do vaší vířivky poté, co napadla silná vrstva křupavého sněhu, je zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Existuje však několik zásad, kterých byste se měli držet, když používáte vířivku, jakmile teploty klesnou a počasí může začít být divoké.

V tomto krátkém průvodci vás provedeme vším, co potřebujete vědět, pokud chcete vířivku používat v zimě.

A pokud víte, že svou vířivku v chladnějších měsících nebudete používat, provedeme vás, jak ji zazimovat, abyste ji mohli přes zimu nechat bezpečně zavřenou.

Vše, co potřebujete vědět o používání vířivky v zimě

Vířivku můžete během zimních měsíců používat v podstatě jako obvykle, ale je třeba mít na paměti několik věcí, abyste z ní vytěžili maximum, jakmile teploty začnou klesat.

Nechte se izolovat

Nejprve: pokud chcete používat vířivku v zimě, nezapomeňte si koupit vanu s dostatkem izolace. Doporučujeme držet se plně izolovaných modelů, ale můžete si vystačit s částečně izolovanou domácí vířivkou, pokud váš rozpočet nedosahuje plně pěnového ekvivalentu.

Jen si uvědomte, že se vaše vířivka nemusí dostat také v zimě horko, pokud nesáhnete po modelu s prvotřídní izolací. Navíc můžete očekávat, že náklady na provoz vířivky prudce porostou, protože její ohřívač pracuje přesčas, aby v zimním chladu přivedl vodu na teplotu.

Bez ohledu na to, jak dobře je vaše vířivka izolovaná, vyplatí se ji přes zimu vybavit plovoucí termodekou. Tato extra vrstva izolace pomůže zabránit tepelným ztrátám, udrží vaši vířivku horkou a ušetří vám peníze na účtech za elektřinu.

Dej mi přístřeší

Také se vyplatí nainstalovat kryt vířivky kolem vířivky, pokud ji chcete používat v zimě. To jej ochrání před jakýmkoli počasím a umožní vám užívat si domácí lázně ve větru, dešti a sněhu.

A přiznejme si to: namočit se ve vířivce zní mnohem méně lákavě, pokud se musíte zabalit a odklízet sníh z krytu, než můžete naskočit dovnitř. Přístřešek pro vířivku zabrání zasypání vaší vířivky sněhem. , takže si můžete jednoduše užít obzvlášť malebné máčení, než abyste sahali po lopatě.

Budiž světlo

Stojí za to nainstalovat kolem vaší vířivky nějaké osvětlení, které vám pomůže při navigaci do domu az domu během namáčení po setmění ve dnech, kdy noci přicházejí brzy.

To nemusí být velké náklady – jednoduše rozvěšení pohádkových světel kolem vaší vířivky může přidat spoustu atmosféry pro namáčení během tmavých zimních nocí.

Nechte to běžet

To nejlepší, co můžete pro svou vířivku v zimě udělat, je udržovat ji v provozu. Pokud ji vypustíte, riskujete, že zanecháte vodu, která může zamrznout, roztáhnout se a popraskat potrubí vaší vířivky. To by na vás mohlo na jaře zanechat nemilé překvapení, když objevíte netěsnost a budete muset projít stresem a náklady na opravu vířivky, místo abyste si užili své první letošní namočení.

Ochrana proti zamrznutí

Pokud má vaše vířivka režim „ochrana proti zamrznutí“, „bez mrazu“ nebo „zima“, nezapomeňte ji zapnout, když teploty začnou klesat. Vaše vířivka pak aktivuje čerpadla, pokud zaznamená pokles teploty vody na úroveň, která by mohla způsobit poškození mrazem.

Zamkněte to

Pokud vám nepřízeň počasí utrhne kryt vířivky, můžete skončit s vážným problémem na rukou. Buďte proto opatrní při zamykání krytu po každém použití vířivky v zimě.

Vyplatí se také použít nějaké pevné popruhy na vířivku a kvalitní krycí víčko, abyste měli jistotu, že kryt vířivky nebude vytažen z místa, bez ohledu na to, jaké počasí na něj hází.

Vyhněte se proudům vzduchu

Když používáte vířivku v zimě, je nejlepší se vyhnout použití vzduchových trysek, které propustí studený vzduch do vody a rychle sníží teplotu.

Přijďte připraveni

V neposlední řadě: nezapomeňte si vzít pohodlný župan a pohodlné pantofle, do kterých se rovnou nasoukáte, jakmile vyjdete z lázní. Přechod z horké vody rovnou do zimy může být pro systém docela šok, takže se vždy hned zabalte do tepla.

Jak zazimovat vířivku

Víte, že přes zimu nebudete používat vířivku? Pak už ho nemusíte nechávat v chodu celé ty měsíce, čímž se zvyšuje váš účet za elektřinu.

Místo toho jej můžete zazimovat – vypustit, připravit na několik měsíců stagnace a nechat jej vypnutý u elektrické sítě.

K zazimování vířivky budete potřebovat mokrý a suchý vysavač a zhruba hodinu náhradní.

Zde je jednoduchý sedm kroků:

 1. Vypusťte vířivku stejným způsobem, jakým to děláte v rámci běžné údržby (pro nejlepší výsledky použijte ponorné čerpadlo).
 2. Pokud má vaše vířivka vzduchový kanál a systém dmychadla (většina špičkových modelů má), vypněte ohřívač a aktivujte dmychadlo, aby se voda z potrubí vyčistila.
 3. Otevřete přístupový panel ve skříni a povolte spojení čerpadla a ohřívače, aby mohla voda vytékat z vodovodního potrubí.
 4. Vyjměte filtry, vyčistěte je a uložte na suchém místě.
 5. Uchopte svůj mokrý a suchý vysavač, nastavte jej na foukání a použijte jej k vytlačení veškeré vody z trysek a trubek. Zde buďte velmi důkladní, protože je důležité, abyste z vířivky odstranili každou kapku vody.
 6. Vyčistěte skořápku a kryt a poté je důkladně osušte (jakákoli vlhkost, která zůstane ve vaší vířivce přes zimu, pravděpodobně povede k plísním a plísním)
 7. Zavřete a zajistěte kryt, poté jej pevně připevněte popruhy vířivky.

Poté, co projdete tímto procesem, můžete nechat vířivku nedotčenou, dokud ji na jaře nenaplníte.

Dokud se ujistíte, že jste z vaší vířivky odstranili každou kapku vody, bude připravena a bude čekat, až si začnete znovu užívat, až se počasí začne oteplovat.

Pokud jste nervózní z toho, jak zachytit každou kapku vody – nebo pokud to zní jako něco, s čím byste se raději nemazlili – pak se nebojte zavolat profesionála. Místní společnosti na údržbu vířivek a většina WhatSpa? autorizovaní prodejci vám za malý poplatek budou moci zazimovat vířivku.

Zabalit se

Plně napěněnou vířivku od kvalitní značky můžete používat po celý rok, pokud budete postupovat podle kroků, které jsme nastínili v tomto návodu, abyste jí v zimě poskytli extra ochranu.

Pokud víte, že po příchodu chladného počasí nebudete vířivku používat, zazimování je jednoduchý postup, který může snížit vaše účty za elektřinu – pokud budete opatrní, abyste odstranili každou kapku vody. z vašich domácích lázní.

Ať už hledáte vířivku, kterou můžete používat 365 dní v roce, nebo takovou, kterou přes zimu uvedete do zimního spánku, určitě si vyzvedněte svou bezplatnou kopii jaké lázně? časopis, který vám pomůže zúžit užší seznam nejlepších nákupů a rychle najít ty správné domácí lázně pro vás.

Získejte ZDARMA kopii WhatSpa? Magazín s vířivkou

Najít nejlepší vířivky v každém cenovém rozpětí s WhatSpa? Magazín kupujícího vířivky. Nejnovější vydání obsahuje nejnovější jaké lázně? Ocenění za nejlepší nákup vířivky. Vyžádejte si časopis zdarma hned teď!

Získejte zdarma kopii

Poznámka: Když nakupujete prostřednictvím odkazů na našich stránkách, můžeme získat provizi přidružené společnosti.

O autorovi

Nick Clamp

Jsem šéfredaktorem WhatSpa? Media Group a aktivně se podílejí na odvětví vířivek a swim spa již více než 20 let. Do vířivky jsem se zamiloval v roce 2002 a od té doby jsem zasvětil svou kariéru pomoci milionům kupujících vířivek činit informovanější rozhodnutí při jejich nákupní cestě.

Nejlepší vířivky v akciFAQs o používání vířivky v zimě

Je možné používat vířivku v zimě?

Ano, vířivku lze používat v zimě. Mnoho moderních vířivek je vybaveno izolací a ohřevem vody, což umožňuje udržovat teplotu vody i v chladnějším počasí.

Jak udržovat vířivku v provozuschopném stavu v zimě?

Je důležité pravidelně čistit a udržovat vířivku v provozuschopném stavu i v zimních měsících. Dbejte na to, aby filtry byly čisté a voda pravidelně chemicky upravována.>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Používání vířivky v zimě
– Závěr

Vířivky si možná spojujete s létem a sluníčkem, ale můžete je využívat naprosto po celý rok.

Namáčení v domácích lázních během zimy je skvělý způsob, jak se rozmrazit v těch dnech, kdy se prostě nemůžete zahřát, nemáte strach během hektického vánočního programu nebo se nemůžete stylově stýkat během prázdnin.

Foto © Arctic Spas

A vklouznout do vaší vířivky poté, co napadla silná vrstva křupavého sněhu, je zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Existuje však několik zásad, kterých byste se měli držet, když používáte vířivku, jakmile teploty klesnou a počasí může začít být divoké.

V tomto krátkém průvodci vás provedeme vším, co potřebujete vědět, pokud chcete vířivku používat v zimě.

A pokud víte, že svou vířivku v chladnějších měsících nebudete používat, provedeme vás, jak ji zazimovat, abyste ji mohli přes zimu nechat bezpečně zavřenou.

Vše, co potřebujete vědět o používání vířivky v zimě

 • Vířivku můžete během zimních měsíců používat v podstatě jako obvykle, ale je třeba mít na paměti několik věcí, abyste z ní vytěžili maximum, jakmile teploty začnou klesat.
 • Nechte se izolovat
 • Dej mi přístřeší
 • Budiž světlo
 • Nechte to běžet
 • Ochrana proti zamrznutí
 • Zamkněte to
 • Vyhněte se proudům vzduchu
 • Přijďte připraveni

Jak zazimovat vířivku

 • Vypusťte vířivku stejným způsobem, jakým to děláte v rámci běžné údržby (pro nejlepší výsledky použijte ponorné čerpadlo).
 • Pokud má vaše vířivka vzduchový kanál a systém dmychadla (většina špičkových modelů má), vypněte ohřívač a aktivujte dmychadlo, aby se voda z potrubí vyčistila.
 • Otevřete přístupový panel ve skříni a povolte spojení čerpadla a ohřívače, aby mohla voda vytékat z vodovodního potrubí.
 • Vyjměte filtry, vyčistěte je a uložte na suchém místě.
 • Uchopte svůj mokrý a suchý vysavač, nastavte jej na foukání a použijte jej k vytlačení veškeré vody z trysek a trubek. Zde buďte velmi důkladní, protože je důležité, abyste z vířivky odstranili každou kapku vody.
 • Vyčistěte skořápku a kryt a poté je důkladně osušte (jakákoli vlhkost, která zůstane ve vaší vířivce přes zimu, pravděpodobně povede k plísním a plísním)
 • Zavřete a zajistěte kryt, poté jej pevně připevněte popruhy vířivky.

Poté, co projdete tímto procesem, můžete nechat vířivku nedotčenou, dokud ji na jaře nenaplníte.

Dokud se ujistíte, že jste z vaší vířivky odstranili každou kapku vody, bude připravena a bude čekat, až si začnete znovu užívat, až se počasí začne oteplovat.

Pokud jste nervózní z toho, jak zachytit každou kapku vody – nebo pokud to zní jako něco, s čím byste se raději nemazlili – pak se nebojte zavolat profesionála. Místní společnosti na údržbu vířivek a většina WhatSpa? autorizovaní prodejci vám za malý poplatek budou moci zazimovat vířivku.

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *