Profesionální triatlonista Hoffman sdílí 5 výhod plaveckých lázní


Profesionální triatlonista Hoffman sdílí 5 výhod plaveckých lázní

Profesionální triatlonista Ben Hoffman nedávno sdílel své názory na plavecké lázně a zdůraznil 5 hlavních výhod, které mu přinášejí. Plavání je totiž jedním z nejdůležitějších sportovních disciplín pro triatlonisty a plavecké lázně jsou skvělým místem pro trénink. Hoffman zdůraznil výhody jako je zlepšení techniky plavání, posilování svalů a zlepšení celkové kondice. Také si pochvaloval relaxační prostředí plaveckých lázní a možnost trénovat v teplé vodě, což má pozitivní vliv na regeneraci svalů. Plavecké lázně jsou tedy skvělým prostředím pro triatlonisty, kteří chtějí dosáhnout co nejlepších výsledků.
bazen

Nejlepší vířivky v akci

Profesionální triatlonista Ben Hoffman se umístil na třetím místě na IRONMAN Chattanooga v září 2021. I když umístění na stupních vítězů může být pro mnohé pozoruhodné, Hoffman byl nadšený, že poprvé vyšel z vody ve své téměř 20leté triatlonové kariéře. Plavání v řece Tennessee v délce 2,4 míle trvalo Hoffmanovi něco málo přes 42 minut a přineslo mu zasloužený odpočinek.

Ale Hoffseason, jak tomu rád říká, je u konce.

Triatlonová sezóna 2022 se připravuje a slibuje, že bude rokem jako žádný jiný. Existují dva závody mistrovství světa v plném triatlonu, jeden v St. George v Utahu v květnu a vrcholný závod v říjnu v Kailua-Kona na Havaji.

Hoffman, který je od roku 2019 ambasadorem značky Master Spas, říká, že květnové mistrovství světa dodává jinou dynamiku.

„Snažím se soustředit na nejlepší výkon, který mohu podat na obou z nich,“ říká.

Hoffman přišel ke sportu triatlonu, když byl na vysoké škole. Neměl žádné plavecké zkušenosti, ale měl chuť pracovat na svém plavání. Brzy se mu dostalo dobrého plaveckého koučování, výuky a natáčení pod vodou – to vše mu pomohlo vyvinout se v závodního plavce.

Přesto je plavání velmi zaměřené na techniku. Aby byl Hoffman soutěžním triatlonistou, pokračuje v posilování dobrých pohybových vzorců a zaměřuje se na malá vylepšení, která mohou vést k velkým zlepšením.

„Na konci dne všichni víme, že plavání je extrémně zaměřené na techniku. Pokud máte neefektivní mrtvici, když to začnete sčítat, je to tak škodlivé,“ říká Hoffman. „Swim Spa vám umožní zpomalit a soustředit se na některé technické prvky.“

Hoffman trénuje, regeneruje a relaxuje ve vířivce H2X Challenger 18D Pro. Nejen, že může plavat na místě, může se zotavit po náročném sezení nebo si hrát se svými dvěma dětmi – to vše v pohodlí svého dvorku.

zotavení pro triatlonisty
Udělat si čas na řádnou regeneraci je klíčovou součástí tréninku pro triatlonisty.

5 otázek s Benem Hoffmanem

Plavání, jízda na kole a běh jsou pro Hoffmana, který je sedminásobným šampionem IRONMAN a stál na stupních vítězů v Kona, každodenní prací.

Master Spas se s ním posadil, aby viděl, jak plavecké lázně prospívají triatlonovému tréninku – a každodennímu životu.

Jak trénujete na dva závody mistrovství světa IRONMAN v jednom roce?

Nikdy předtím jsem to nedělal, takže je to pro mě nová zkušenost. Je to podobné v některých ohledech věcí, které jsem dělal dříve. Obvykle se soustředím na dva IRONMANy ročně a snažím se v nich udělat maximum. Struktura se nijak výrazně neliší, je tu větší gravitace, protože to jsou dvě mistrovství světa. Řekl bych, že kdybych měl upřednostnit jednu, mé srdce je stále na Havaji. Snažím se udržet nadhled a pamatovat si na konci dne, Havaj je místo, kam chci po zbytek roku vložit většinu své energie.

V roce 2021 jste upgradovali na H2X Challenger 18D Pro z H2X Challenger 15D. Jaký byl spínač?

Myslím, že je to velký skok vpřed, dokonce i od H2X Challenger 15D. Síla je určitě významnější. Je to opravdu úžasné, zvláště pro profesionály nebo rychlejší plavce. Další kousek místa je opravdu pěkný, a to jak pro plavecký aspekt, tak pro relaxaci. Máme teď trochu víc prostoru na hraní s dětmi.

V Master Spas HQ jste měli možnost otestovat plavání H2X Challenger 18D pro. Co byla jedna z prvních věcí, které jste si na těchto nových plaveckých lázních všimli?

Jedna z věcí, které jsem si všiml hned, když jsem v ní poprvé plaval, bylo, že extra síla vytvořila extra vztlak. Některé trysky pod vámi vám trochu zbyly. Byla to příjemná věc, protože vás to navedlo k lepší poloze těla ve vodě. Opravdu chcete mít boky na hladině vody. Naučí vás, jak držet tuto pozici těla a jaký to je pocit, což z vás udělá celkově lepšího plavce.

plavat lázně hoffman
Ben Hoffman plave ve swim spa od Master Spas. Profesionální triatlonista také využívá swim spa k regeneraci a rodinnému času.

Jak swim spa doplňuje váš další plavecký trénink?

Ledaže bychom měli další vlnu pandemie a pak bychom se mohli ocitnout doma jako v roce 2020, kdy jsem všechny své plavání absolvoval v lázních… Pro většinu lidí to budete používat jako doplněk k bazénu nebo otevřenou vodu, pokud k ní máte přístup. Pro mě odstraním část tlaku, který cítím u bazénu nebo ve skupinovém scénáři. Jsou lidé, se kterými plavu a můj trenér je na palubě a analyzuje můj úder. To všechno jsou dobré věci, pokud jste koučovatelný člověk. Někdy je však hezké zenovat si sám a být naprosto uvolněný. Když se dostanu do lázní doma, nemusím nutně chtít jít dovnitř a rozbít nejtěžší sezení svého života. Chci se pořádně provrtat ve správné formě a technice a opravdu snadno plavat. Pomalé plavání mi umožňuje soustředit se na tyto věci a nemám tlak, že mě lidé sledují. Nemusím cítit tlak na dosažení určitého tempa v setu, který děláme jako skupina.

Také dělám kopové sady s kickboardem proti proudu. Budu to dělat párkrát týdně, i když nemám plavání. Možná to nebude nepřetržitě, ale budu tam celkem 15 až 20 minut. Vždy se druhý den cítím lépe. Díky tomu je regenerace druhý den mnohem lepší a rychlejší.

Jak se udržujete v angažmá, když plavete v lázních?

Obvykle to, co rád dělám, je rozdělovat to na kousky. Pokud mám 30minutové plavání, které je souvislé, prvních 10 minut bych se mohl soustředit na určitý cvik. Pak bych mohl začlenit něco jako šnorchl a tažnou bójku a přinést do ní nějaké hračky, aby to bylo trochu poutavější a trochu to pozměnit.

Opravdu, myslím, že za sebe neustále přemýšlím, proč tyhle věci dělám. Určitě to může být těžké. Když si ale připomenu, že trénuji na závody, na kterých chci podávat dobré výkony, není těžké pokračovat. Navíc to řekl můj trenér.

mimosezónní trénink
Ambasador značky Master Spas Ben Hoffman relaxuje ve své plavecké vířivce Challenger 15D. Mimo sezónu může být pro triatlonisty čas na odpočinek a regeneraci. Může to však být čas, kdy se soustředíte na plavání, abyste byli na začátku tréninku o jeden úder napřed.

Jaké to bylo sladit trénink s vaší rostoucí rodinou?

Se dvěma dětmi mám pocit, že každou vteřinu dne, kdy netrénuji, jsem s nimi. Díky tomu je to mnohem efektivnější a pravděpodobně bude dokončeno. Musíte jen začít cvičit. Pokud se do něčeho pustíte, budete překvapeni, kolikrát se budete cítit dobře a uděláte to. Swim spa je něco, co vás povzbudí, abyste to udělali.

Zdá se, že Julian si pobyt ve vodě opravdu užívá. Bylo to úžasné, protože jsme byli schopni posílit to, co se naučila

Dopřejte si trochu relaxace a času s nimi. Má to dvojí výhodu.

Mnoho dětí nevyroste, aby se naučily plavat nebo k tomu měly přístup. Naučit je být v bezpečí a pohodlí u vody je zásadní, zejména v raném věku.

Jak důležitá je regenerace pro váš rozvrh?

Je těžké říci, že regenerace je stejně důležitá jako trénink. Regenerace je však vaší hlavní prací mimo trénink. V každé minutě, kdy netrénuji, je nějaký prvek regenerace. Příjemná věc na vstupu do lázní, ať už jsem s dětmi nebo odpočívám, je, že voda je velmi relaxační. Pouhý pobyt ve vodě mi pomáhá uvolnit se a zjišťuji, že nemyslím na některé stresory každodenního života. To je hlavní – vytvořit prostor, kde jsem duševně uvolněný. Fyzická relaxace bude následovat po duševní relaxaci.


Nejlepší vířivky v akci

Profesionální triatlonista Hoffman sdílí 5 výhod plaveckých lázní

Často kladené otázky o plaveckých lázních

1. Jaké jsou výhody plavání v lázni?

Profesionální triatlonista Hoffman sdílí 5 hlavních výhod plaveckých lázní.

2. Jak často je doporučeno navštěvovat plaveckou lázeň?

It is recommended to swim at least 3 times a week for optimal results.

3. Jaký je rozdíl mezi plaváním v bazénu a v přírodních vodách?

V bazénu je kontrolované prostředí s konstantní teplotou vody a bezpečností, zatímco v přírodní vodě může být teplota proměnlivá a je třeba brát v úvahu i rizika spojená s otevřenou vodou.>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Profesionální triatlonista Hoffman sdílí 5 výhod plaveckých lázní
– Závěr

Profesionální triatlonista Ben Hoffman obsadil třetí místo na IRONMAN Chattanooga v září 2021.

Hoffman vyšel poprvé ve své téměř 20leté triatlonové kariéře z vody za 42 minut.

Triatlonová sezóna 2022 slibuje dva závody mistrovství světa v plném triatlonu.

Hoffman je ambasadorem značky Master Spas, kde trénuje, regeneruje se a relaxuje ve vířivce H2X Challenger 18D Pro.

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *