Upřednostňování duševního zdraví: Tipy pro zdravější vás
Upřednostňování duševního zdraví: Tipy pro zdravější vás

Upřednostňování duševního zdraví: Tipy pro zdravější vás

Řízení duševního zdraví je stejně důležité jako péče o fyzické zdraví. Zde naleznete tipy, jak se starat o své duševní zdraví a vytvořit zdravější životní styl.bazen

Nejlepší vířivky v akci

Udržet si zdraví je pro vás důležité. Snažíte se správně jíst, hýbat tělem a dostatečně spát. A nejsi sám. Stále více Američanů uvádí, že zdraví je prioritou. Ve skutečnosti asi polovina lidí uvádí, že je to nejvyšší priorita v jejich každodenním životě [source].

Ale ne vždy projevujeme stejnou pozornost k našemu duševnímu zdraví, které je nedílnou součástí celkové pohody. Data ukazují, že zatímco většina lidí – 95 procent – ​​uznává, že péče o duševní zdraví je důležitá. Málokdo z nás ale upřednostňuje své duševní zdraví před zdravím fyzickým.

Je však důležité najít tu rovnováhu. Upřednostňování duševního zdraví může zlepšit vaši odolnost, odrazit se od nezdarů a procházet životními vzestupy a pády.

Měsíc povědomí o duševním zdraví, který si uvědomuje svůj význam, se koná každý květen, jehož cílem je normalizovat rozhovory o duševním zdraví a poskytovat zdroje na podporu jednotlivců na jejich cestě za duševní pohodou. Překvapivě se stavy duševního zdraví týkají přibližně 21 procent lidí ve Spojených státech, a proto je nezbytné zvyšovat povědomí a propagovat dostupné léčby a podporu.

Udělat ze svého duševního zdraví prioritu nemusí být stresující nebo přidávat tlak do vašeho každodenního života. Upřednostnění vašeho duševního zdraví může být tak jednoduché, jako je procvičování všímavosti, plavání, hledání kreativního odbytiště nebo hledání podpory prostřednictvím komunitních zdrojů.

swim spa proud

Swim spa a duševní zdraví

Michelle je majitelkou plaveckých lázní Master Spas a terapeutkou duševního zdraví. I když své plavecké lázně využívá k cvičení ve vodě a k posezení s přáteli, říká, že to pomáhá s její energetickou hladinou a duševní kondicí.

„Voda má tak neuvěřitelné léčivé vlastnosti,“ říká, „a má obecně posilující účinky.“

V nedávném průzkumu se majitelé podělili o to, jak plavecké lázně prospívají jejich celkové duševní pohodě. Dotazovaní si mohli vybrat snížení úrovně stresu, zlepšení nálady, lepší relaxaci, lepší spánek a zvýšení celkové pohody.

Michelle její plavecké lázně pomohly snížit hladinu stresu, zlepšily relaxaci a zvýšily celkovou pohodu.

A nebyla sama.

Průzkum odhalil, že mnoho majitelů uvedlo významné výhody svých plaveckých lázní. Kombinace teplovodní terapie, vodoléčebných trysek a možnost cvičení s nízkým dopadem přispěla ke snížení hladiny stresu, zlepšení kvality spánku a zvýšení celkové relaxace. Swim spa mohou sloužit jako cenný nástroj pro řízení duševního zdraví a zlepšení pohody.

Z více než 200 lidí, kteří odpověděli, více než 70 procent věřilo, že plavecké lázně napomáhají stresu a relaxaci a zároveň zvyšují pohodu. Šedesát tři procent uvedlo, že plavecké lázně pomáhají s náladou a více než polovina souhlasila, že zlepšuje spánek.

Jiní dodali, že používání plaveckých lázní může pomoci překonat zimní blues a zvládnout bolesti a bolesti.

„Plavání v mých plaveckých lázních je celkovým zážitkem mysli, těla a ducha a pomáhá mi vypořádat se s chronickou bolestí,“ řekla Carol.

Plavecké lázně Master Spa spojují výhody bazénu s terapií vířivkou. Plavecké lázně můžete využít pro plavání, cvičení ve vodě a vodní terapii. Ale může to být také místo, kde můžete trávit čas s blízkými nebo relaxovat na nafukovacím plováku v letním odpoledni. K dispozici jsou také tvarovaná sedátka ve vířivce s masážními tryskami, které podporují relaxaci a uvolňují napětí.

„Činnosti, jako je máčení v našich plaveckých lázních, poskytují relaxaci a úlevu od stresu,“ sdílela Kathleen v průzkumu. „Myslím si, že je důležité upřednostňovat aktivity sebeobsluhy, které podporují naše duševní zdraví, a začlenění pravidelného cvičení a relaxace do našich rutin může být skvělý způsob, jak toho dosáhnout.“

upřednostňovat duševní zdraví
Swim spa mohou hrát roli při snižování stresu, zlepšování spánku a zvyšování celkové relaxace.

Tipy pro upřednostnění duševního zdraví

Upřednostňování duševního zdraví je proaktivním krokem, který by měl udělat každý. Abyste mohli implementovat tyto strategie na podporu duševního zdraví, nemusíte mít depresi nebo úzkost

Pohybujte svým tělem

Cvičení je často považováno za způsob, jak zlepšit své fyzické zdraví. Data však ukazují, že cvičení může být často opomíjenou metodou ke zlepšení vaší duševní pohody.

Fyzická aktivita může snížit úzkost, depresi a negativní náladu. Navíc to může posílit vaše sebevědomí. [source]

Naplánovat si čas na hodinu jógy nebo procházku s kamarádkou může být skvělý způsob, jak upřednostnit svou duševní pohodu. Pokud vám ale nalezení času na pohyb způsobuje další stres, nebude to vaše nejlepší volba.

Plavecké lázně Master Spas poskytují přístup k plavání a dalším formám cvičení v pohodlí vašeho dvorku. Přeskočte pokusy o zařazení skupinového cvičení do vašeho rozvrhu a cvičte, když vám to rozvrh dovolí. Navíc můžete ušetřit čas a vyhnout se stresu tím, že vynecháte dojíždění do posilovny. Stačí vyjít ven a otevřít kryt své swim spa.

Naplánujte si osobní čas

Udržování zdravé rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem je nezbytné pro udržení dobrých duševních návyků. Věnovat čas investování do sebe sama je zásadní pro celkovou pohodu. Věnujte každý týden čas pouze sami sobě, ať už jde o rozvoj nových dovedností, hobby, čtení knihy nebo se prostě oddáváte činnostem, které vám přinášejí radost a relaxaci. Upřednostněním osobního času se můžete dobíjet a budovat se.

Najděte kreativní odbytiště

Barvení se za posledních 10 let změnilo z dětského na uklidňující. Ať už se jedná o použití barevných tužek k vyplnění složité mandaly nebo umělecké stínování květinové scény, stále více dospělých zjistilo, že barvení je kreativní a terapeutické východisko.

Stačí se podívat na čísla: v roce 2015 se odhadovalo, že se prodalo 12 milionů omalovánek pro dospělé – o rok dříve to bylo 1 milion. [source]

Ať už jde o barvení, malování, sochařství, psaní nebo pletení, kreativní činnosti podporují pocit emocionální pohody. Mohou inspirovat představivost, zvýšit sebevědomí a poskytnout radost. A podle American Art Therapy Association může toto kreativní úsilí podporovat sebeuvědomění, kultivovat odolnost, zlepšit sociální dovednosti a omezit konflikty.

Arteterapie a arteterapie je velmi individuální. Prozkoumejte různé prodejny a udělejte si čas na ty činnosti, které vás nejvíce baví.

swim spa klid

Uklidněte svou mysl

Ve světě plném neustálých podnětů může nalezení vědomé činnosti pomoci uklidnit mysl a zpracovat každodenní stresory. Věnujte se opakujícím se a bezduchým činnostem, které vám umožní odpočinout si, nejlépe offline, abyste snížili úzkost. Činnosti jako meditace, hluboká dechová cvičení nebo kontakt s přírodou vám mohou pomoci uvolnit se a najít duševní jasnost.

Upřednostňujte spánek

Nedostatek spánku může mít významný dopad na vaši náladu a celkovou pohodu. Když nemáte dostatek spánku, je pravděpodobnější, že budete mít negativní emoční reakci na stresory. Kromě toho budete mít problém cítit pozitivní emoce. Možná bude pro vás těžší vyrovnat se s každodenním životem nebo přesněji vnímat situace.

Podle Sleep Foundation jsou vaše duševní zdraví a spánkové návyky přímo propojeny. Lidé, kteří bojují s depresí, budou pravděpodobně bojovat i se spánkem. Údaje ukazují, že 300 milionů lidí trpí depresí a 75 procent z nich vykazuje příznaky nespavosti.

Když máte dostatek spánku, alespoň sedm hodin v noci, dokážete lépe zpracovávat situace a emoce. Jak? Spánek pomáhá obnovit synapse vašeho mozku a upevňuje vzpomínky, které jste si během dne vytvořili. Pak máte prostor růst, soustředit se a prožívat život.

Vyjděte ven

Den má 1 440 minut a podle US EPA Američané tráví všechny kromě 144 v uzavřených prostorách. Mnoho z těchto minut – 420, chcete-li si to spočítat – strávíte před obrazovkou.

Ale když vypnete svá zařízení a vyrazíte ze svých předních dveří, může vám to pomoci zlepšit vaše duševní zdraví.

„Existuje stále více důkazů od desítek a desítek výzkumníků, že příroda má výhody pro fyzickou i psychickou pohodu člověka,“ říká Lisa Nisbet, psycholožka z Trent University v Ontariu v Kanadě. „Náladu si můžete zlepšit už jen procházkou v přírodě, a to i v městské přírodě. Zdá se, že pocit spojení s přírodním světem přispívá ke štěstí, i když nejste fyzicky ponořeni do přírody.“

Snažte se vyjít ven alespoň na 30 minut každý den, zvláště za slunečných dnů. Čas strávený na slunci pomáhá tělu syntetizovat vitamín D, který uvolňuje endorfiny a serotonin – chemické látky spojené se štěstím a pohodou.

Nezapomeňte na přestávky

Život a práce mohou být ohromující. Ve skutečnosti se věci mohou zdát tak zaneprázdněné a naléhavé, že pracujete přes oběd, jíte u stolu a zůstáváte pozdě. Ale snažit se překonat stresovou situaci může mít negativní dopad na vaše zdraví.

Vědci ze Státní univerzity v Severní Karolíně zveřejnili studii v Journal of Applied Psychology. Zjistili, že 5minutové přestávky, nazývané mikropřestávky, vám mohou pomoci resetovat a dobít energii. Když se na pár minut vzdálíte, abyste se protáhli, meditovali nebo dokonce sledovali videa se štěňaty na sociálních sítích, můžete se lépe soustředit a pomoci vám, abyste se na konci dne cítili méně unavení.

Ale tyto přestávky nejsou prospěšné jen na pracovišti. Tyto mikropřestávky můžete začlenit doma, abyste zlepšili své duševní zdraví. Před večeří zvažte několik minut sezení venku. Alternativně si před mytím nádobí nebo před spaním s dětmi dopřejte pár minut a užijte si hydroterapii plaveckých lázní Master Spas.

Měsíc povědomí o duševním zdraví slouží jako připomínka, abychom upřednostňovali naši duševní pohodu a hledali podporu, kterou potřebujeme. Zavedením těchto strategií, jako je začlenění pohybu a zklidnění mysli, můžete výrazně zlepšit své duševní zdraví. Pamatujte, že duševní zdraví je cesta a hledání pomoci a využívání dostupných zdrojů jsou známkami síly a péče o sebe.

malé útočiště na dvorku

Jak koupit swim spa

Chcete doma plavat, cvičit a relaxovat? Mít plavecký bazén Master Spas vám umožní plavat podle vašeho plánu a zároveň přidat na váš dvorek zábavný faktor. Kliknutím sem se dozvíte více o výhodách hydroterapie a relaxace ve vířivce. Nebo kontaktujte svého místního prodejce Master Spas, abyste se dozvěděli více o vlastnictví swim spa. Zajímá vás, kolik stojí swim spa? Zde si můžete vyžádat cenovou nabídku.


Nejlepší vířivky v akci
FAQs – Upřednostňování duševního zdraví

Často kladené dotazy o duševním zdraví

Co je duševní zdraví?

Duševní zdraví zahrnuje stav emocionálního, psychologického a sociálního blaha. Zahrnuje i schopnost řešit problémy, udržovat zdravé vztahy a přizpůsobovat se změnám a výzvám života.

Jak mohu upřednostnit své duševní zdraví?

Existuje mnoho způsobů, jak pečovat o své duševní zdraví. Některé základní tipy zahrnují pravidelný pohyb, stravování bohaté na vitamíny a minerály, dostatečný spánek, vyhýbání se stresu a hledání podpory v přátelích a rodině. Dále je důležité vyhledat odbornou pomoc, pokud se cítíte neschopní zvládat své pocity a myšlenky sám/a.>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Upřednostňování duševního zdraví: Tipy pro zdravější vás
– Závěr

Udržet si zdraví je důležité pro vás a pro stále více Američanů.

Je důležité najít rovnováhu mezi fyzickým a duševním zdravím.

Měsíc povědomí o duševním zdraví, který se koná každý květen, je určen k normalizaci hovoření o duševním zdraví.

Plavecké lázně Master Spas mohou hrát roli při zlepšení celkové duševní pohody.

I malé útočiště na dvorku může napomoci péči o duševní zdraví.

Chcete-li mít plavecký bazén Master Spas, získáte zábavu a zároveň možnost plavat a cvičit podle vašeho plánu.

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *