Zotavte se a odpočiňte si od dlouhodobého COVIDU

Zotavte se od dlouhodobého COVIDu

ZOTAVTE SE A ODPOČIŇTE SI OD DLOUHODOBÉHO COVIDU

Odpočinek a regenerace jsou nyní důležitější než kdy jindy. Je důležité najít si čas na relaxaci a obnovu síly, zejména po dlouhodobém vystavení se stresu spojeném s pandemií COVID-19. Nezapomeňte pečovat o své fyzické i duševní zdraví.bazen

Nejlepší vířivky v akci

Jednou z nejvíce matoucích věcí na COVID-19 je, jak může virus ovlivnit lidi tak odlišně. Někteří lidé mohou mít mírné příznaky, které zmizí během několika dnů nebo týdnů. Jiní bojují s virem týdny nebo měsíce.

Statistiky ukazují, že nejméně 33 milionů Američanů mělo COVID-19. Britská studie uvádí, že 1 z 20, kteří měli virus, pociťují přetrvávající příznaky. V této studii asi 6 % respondentů uvedlo, že po 12 týdnech měli alespoň jeden symptom.

Když příznaky přetrvávají, je to považováno za dlouhodobý COVID. Podle Mayo Clinic mezi přetrvávající příznaky COVID patří únava, bolesti kloubů, bolesti svalů, deprese a zhoršené příznaky po fyzických nebo duševních aktivitách.

Zdravotníci se snaží najít nejlepší možnosti léčby dlouhodobého COVID. Stejně jako se příznaky a závažnost liší od člověka k člověku, může se lišit i léčba. Ale „důkazy naznačují, že holistická podpora pro pacienta v průběhu jeho nemoci může být prospěšná.

Holistický přístup může zahrnovat poradenství v oblasti duševního zdraví, cvičení podle svých možností a hledání možností zvládání bolesti. Podniknutí kroků ke snížení stresu a zlepšení kvality života může významně přispět k zotavení z účinků dlouhodobého COVID.

Léčba horkou vodou a lázně se používají po tisíce let ke zmírnění stresu, bolesti kloubů a dalších. Namáčení ve vířivce může doplnit tradiční terapie pro zvládnutí dlouhodobých příznaků COVID nebo si jednoduše udělat čas pro sebe v tak stresující době.

dlouhodobé příznaky covidu
Více než 15 procent pacientů s COVID uvádí, že mají bolesti kloubů. Léčba horkou vodou, jako je namáčení ve vířivce, může pomoci se zánětem a bolestí.

Dálkový COVID a bolesti kloubů

COVID-19 je považován za respirační onemocnění, kdy virus napadá dýchací cesty. Mnoho příznaků postihuje dýchací systém, jako je kašel, dušnost, bolest v krku, přetížení a ztráta čichu nebo chuti.

Jak tedy virus způsobuje bolesti kloubů?

Několik studií, včetně jedné z Northwestern University, ukazuje, že virus může způsobit zánětlivou artritidu. COVID-19 může způsobit, že tělo napadne samo sebe a výsledkem je zánět a bolest kloubů.

Asi 15 procent pacientů uvádí bolesti kloubů. Nepohodlí může být v kyčlích, kolenou, ramenech, zápěstích a dalších kloubech. COVID-19 není jediný virus, který může způsobit zánětlivou artritidu. Jiné virové infekce a autoimunitní stavy mohou způsobit bolest v kloubech.

Pokud máte bolesti kloubů v důsledku COVID-19, je důležité vyhledat lékařskou péči. Léky a další intervence mohou pomoci snížit bolest a zlepšit pohyblivost.

Existují však doplňkové terapie, které je třeba zvážit, jako je cvičení, fyzikální terapie a teplo.

trysky vířivky
Pokud máte bolesti nebo ztuhlost kloubů po boji s COVID, trysky vířivky vám mohou pomoci relaxovat a zotavit se.

Bolesti kloubů a horké vany

Může být těžké dělat věci, které milujete, když pohyb vašeho těla bolí. Bolest kloubů neovlivňuje pouze vaše fyzické zdraví, ale i duševní pohodu, protože se snažíte udržet si kvalitu života.

Tato bolest kloubů a změna toho, jak se každý den pohybujete, může být obzvláště náročná pro lidi s dlouhodobým onemocněním COVID. Nemusí se používat na ztuhlé klouby nebo vyhýbání se událostem, pokud je hodně fyzické aktivity.

Bylo však prokázáno, že léčba teplou vodou zlepšuje příznaky a symptomy bolesti kloubů u lidí s artritidou. („Artritida je otok a citlivost jednoho nebo více kloubů. Hlavními příznaky artritidy jsou bolest a ztuhlost kloubů, které se obvykle s věkem zhoršují.“)

Jak teplá voda, stejně jako napuštění horké vany, pomáhá při bolestech kloubů?

Teplo je běžnou léčbou bolesti. Místo toho, abyste si na koleno položili termofor nebo nahřívací podložku, můžete se nasáknout teplem, které vás obklopuje. Teplá voda nejen zmírní bolest, ale bylo řečeno, že změní způsob, jakým pociťujete bolest při namáčení.

Studie v Revmatologickém archivu připisuje výhody terapie teplou vodou duševní a fyzické relaxaci, ale i změně prostředí, absenci domácích či jiných prací a prostředí bez stresu.

Je to však víc než to.

Namáčení ve vířivce může zlepšit cirkulaci, což může pomoci snížit zánět v kloubech. Cévy se rozšíří a krev se začne volněji pohybovat. Výsledkem je zlepšená pohyblivost a flexibilita, kterou si člověk může užívat hodiny po vystoupení z vířivky.

V závislosti na místě bolesti kloubů můžete využít hydroterapeutických trysek ve vířivce. Strategicky umístěné trysky mohou „uhníst“ bolest v kyčlích nebo se zaměřit na vaše ramena.

Cvičení ve vířivce na klouby

Důležitá součást snižování bolesti kloubů vás možná překvapí. Pokud se potýkáte se ztuhlostí kolen, kyčlí nebo ramen, je důležité se neustále hýbat. Ano, pohyb bolí. Neaktivní však může vést k větší ztuhlosti a bolesti.

Cvičení v teplé vodě může pomoci zvládnout a zlepšit bolesti kloubů u lidí s onemocněními, jako je artritida a dlouhodobý COVID-19. Zatímco plavecké lázně nebo vyhřívaný bazén mohou být preferovaným prostorem pro cvičení v teplé vodě, můžete se také protahovat a pohybovat se po vířivce, abyste snížili ztuhlost a nepohodlí v kloubech.

Mezi cviky, které můžete dělat ve své vířivce, jsou úseky zaměřené na boky a čtyřkolky; zvedání nohou a kruhy; protažení ramen; a jízda na kole vsedě.


Nejlepší vířivky v akci

FAQs o dlouhodobém COVIDU

Často kladené dotazy o dlouhodobém COVIDu

1. Co je dlouhodobý COVID?

Dlouhodobý COVID, známý také jako dlouhé COVID, je stav, kdy někteří lidé zažívají symptomy spojené s COVID-19 i měsíce po jejich prvním nakažení.

2. Jak se mohu zotavit a odpočinout si od dlouhodobého COVIDu?

Je důležité dodržovat pokyny lékařů a zajistit si dostatečný odpočinek. Můžete vyzkoušet relaxační techniky, cvičení nebo pobyt na čerstvém vzduchu.

3. Jak dlouho může trvat zotavení od dlouhodobého COVIDu?

Doba zotavení se může lišit u každého jednotlivce. Je důležité dbát na své zdraví, dodržovat lékařské pokyny a poskytnout tělu čas se uzdravit.>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Zotavte se a odpočiňte si od dlouhodobého COVIDU
– Závěr

– COVID-19 může ovlivnit lidi různě
– Někteří mají mírné příznaky, jiní bojují týdny nebo měsíce
– Statistiky ukazují, že mnoho lidí trpí přetrvávajícími příznaky
– Dlouhodobý COVID zahrnuje únavu, bolesti kloubů, deprese atd.
– Holistická podpora a léčba může být prospěšná
– Horká vana a lázně mohou pomoci zvládnout příznaky
– Bolesti kloubů jsou častým projevem po prodělaném COVID-19
– Léčba teplou vodou a vířivkou může zmírnit bolest
– Cvičení ve vířivce může zlepšit pohyblivost a snížit ztuhlost

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *