Jak snížit pH v bazénu bez chemie?

BAZÉNY v AKCI →

Jak snížit pH v bazénu bez chemie?

Při udržování bazénu je důležité udržovat správné pH. Měření pH je zásadní, protože ovlivňuje účinnost desinfekce a stabilitu vody. Pokud je pH bazénu příliš vysoké, voda je alkalická a může způsobit podráždění očí a kůže. Naštěstí existují možnosti, jak pH snížit bez použití chemikálií.

Níže uvádíme několik přírodních způsobů, jak snížit pH v bazénu:

 1. Použijte octovou kyselinu: Octová kyselina je přírodní látka, která může snížit pH bazénové vody. Přidejte do bazénu malé množství octové kyseliny a postupně měřte pH, abyste dosáhli správné úrovně.
 2. Použijte kyselinu citronovou: Kyselina citronová je další přírodní možnost pro snížení pH v bazénu. Přidejte ji do bazénu postupně a opět průběžně měřte pH.
 3. Použijte soda bikarbonu: Soda bikarbona může pomoci snížit pH bazénu, pokud je příliš vysoké. Přidejte ji malými dávkami do vody a průběžně měřte pH.
 4. Použijte kyselinu boritou: Kyselina boritá je přírodní látka, která může snížit pH a udržovat ho stabilní. Přidejte ji do bazénu podle potřeby, s ohledem na doporučené dávkování.

Vždy si pamatujte, že je důležité pečlivě měřit pH a přidávat zmíněné látky postupně a opatrně. Předtím, než začnete používat některou z těchto přírodních možností, je také dobré se poradit s odborníkem na údržbu bazénu, aby vás informoval o správném použití a možných rizicích.

bazén
Jak snížit pH v bazénu bez chemie?

Problém s pH v bazénu

Vyvážené pH je pro udržení čisté a zdravé vody v bazénu klíčové. Při nerovnováze pH mohou vznikat nejen problémy s kvalitou vody, ale také s pohodlím plavců. Příliš vysoké nebo příliš nízké pH může způsobovat dráždění očí a kůže, korozivní účinky na bazénové vybavení a ztrátu účinnosti dezinfekčních látek. Jak tedy snížit pH v bazénu bez použití chemikálií?

Přírodní způsoby, jak snížit pH v bazénu

Zde je několik přírodních metod, které vám pomohou udržet optimální pH ve vašem bazénu:

 • Oxid uhličitý – Přidání oxidu uhličitého do vody snižuje pH. Můžete použít vhodné zařízení pro tuto účel, například plynovou bombu s oxidem uhličitým.
 • Ovocná kyselina – Přírodní ovocné kyseliny, jako je kyselina citronová, jsou šetrnou a účinnou alternativou chemických snižovačů pH. Přidejte několik lžic kyseliny citronové do vody bazénu a důkladně promíchejte.
 • Vínočiště – Vínočiště je dalším přírodním snižovačem pH. Přidejte několik lžic tohoto kyselého rostlinného produktu do bazénu a opět promíchejte.
 • Kyselina boritá – Jedná se o přírodní anorganickou kyselinu, která má snižující účinek na pH. Je však náročnější k sehnání a používání. Doporučujeme se poradit s odborníkem.

Důležité upozornění:

Při používání jakéhokoli přírodního způsobu snižování pH v bazénu je důležité dbát na opatrnost a přesné dodržování postupu. Přílišné snížení pH může způsobit další problémy s kvalitou vody.

Další informace o udržování správného pH ve vašem bazénu a zdravé vodě naleznete na www.bazenyabc.cz.


bazeny
FAQ jak snížit pH v bazénu bez chemie

Jak snížit pH v bazénu bez chemie?

Použití H2 a H3 nadpisů

Snížení pH v bazénu bez použití chemických přípravků je možné provést několika přírodními metodami.

Snížení obsahu pH pomocí oxidu uhličitého (CO2)

Oxid uhličitý ve formě plynu může pomoci snížit pH v bazénu. Použijte přenosnou CO2 bombu nebo speciální CO2 zařízení, které se připojí k filtraci bazénu a postupně uvolňuje oxid uhličitý. Tím se bude pH bazénu snižovat.

Použití kyseliny citronové

Kyselina citronová je přírodní kyselina, kterou lze použít k snížení pH v bazénu. Smíchejte určité množství kyseliny citronové s vodou a pomalu přidávejte do bazénu. Důkladně promíchejte a sledujte pH hodnotu, abyste dosáhli požadovaného snížení.

Použití octa

Ocet je další přírodní látka, která může snížit pH v bazénu. Smíchejte octem vodu a pomalu přidejte do bazénu. Opět důkladně promíchejte a sledujte pH hodnotu, abyste dosáhli požadovaného snížení.


bazeny
Jak snížit pH v bazénu bez chemie

Metody snižování pH v bazénu bez chemie

Použití oxidu uhličitého

Oxid uhličitý je jednou z možností, jak snížit pH v bazénu bez použití chemických látek. Tento způsob je šetrný k životnímu prostředí a pomáhá udržovat bazénovou vodu v optimálním stavu.

Využití rostlin

Rostliny, jako například vodní hrozny nebo vodní lekníny, mají přirozenou schopnost snižovat pH vody. Jejich umístění do bazénu může být účinným způsobem, jak udržet stabilní pH hodnotu bez použití chemie.

Kaolinový jíl

Kaolinový jíl je další přírodní alternativa snižování pH v bazénu. Stačí rozprostřít tenkou vrstvu jílu na dně bazénu a nechat ho působit. Postupně bude absorbovat nadbytečné alkalické látky a sníží pH.

Outbound link na relevantní stránku na Wikipedii:

Kyselost na Wikipedii


bazen

 • Použijte křemičitany nebo kůru borovice.
 • Použijte oxid uhličitý, CO2, který přemění na H2CO3.
 • Vhodné množství H2CO3 sníží pH v bazénu.
 • Přidejte do bazénu kyselinu chlorovodíkovou, HCl.
 • Použijte elektrolyzu vody k produkování H2 a OH- iontů, které sníží pH.
 • Vhodná kombinace těchto způsobů snižuje pH bez použití chemie.

BAZÉNY v AKCI →

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – bazény

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *