Zničí voda z bazénu trávu?

Zničí voda z bazénu trávu?

bazen

Přiznejme si to: dělové koule jsou zábavné, ale posílají vodu všude. Ale zabije voda v bazénu trávu? Ve velkém množství (například při přelévání a vypouštění) se můžete dočkat poškození zahrady. Nemusíte si však vybírat mezi zeleným dvorem a bazénem.

Zničí chlorovaná voda trávu?

Ano. Při dlouhodobém působení čistý chlór trávu zničí. V bazénech se používá malé množství chlóru, který je zředěný. Průměrný bazén bude mít obsah chloru v rozmezí 2 až 4 částic na milion (běžně označované zkratkou ppm), ale např. CDC doporučuje udržovat obsah chlóru na úrovni přibližně 1 ppm. protože nižší hladina chlóru je pro vaši rodinu a trávu lepší.

Hladiny chloru nad deset ppm mohou způsobit podráždění kůže. Přesto ani stříkance z nejlepšího děla nepoškodí nebo nezabijí vaši trávu při této úrovni.

Čím méně je voda s chlorem zředěná, tím je pravděpodobnější, že podráždí nebo poškodí. Pokud se vám chlór rozlije, je důležité jej rychle naředit, aby nedošlo k poškození. Použijte hadici nebo kbelík, abyste chlor zředili dříve, než může poškodit povrch terasy bazénu nebo zničit okolní terénní úpravy.

Zabíjí slaná voda v bazénu trávu?

Slaná voda může poškodit rostliny, zejména pokud je jí velké množství nebo má vysoký obsah soli. Hladina soli v bazénu se slanou vodou by měla být dostatečně nízká, aby při náhodném rozlití nebo postříkání nepoškodila trávník nebo terénní úpravy.

Slaná voda má v přírodě obsah soli vyšší než 35 gramů na litr, zatímco sladká voda má obvykle méně než jeden gram na litr. Jednou z mylných představ o bazénech se slanou vodou je, že neobsahují chlor, ale není to pravda. Sůl v bazénu se elektrolýzou přeměňuje na chlor, proto bude mít váš bazén podobné hodnoty chloru jako typický bazén s chlorem.

Můžete vypouštět vodu z bazénu do trávy?

Správná údržba bazénu zahrnuje i vypouštění přepadu. Na rozdíl od cákanců, které vznikají při skákání, vypouštění vody z bazénu uvolňuje velké množství vody, ať už slané nebo chlorované. V takovém množství bude těžké zabránit poškození vašeho dvora, proto se snažte odtok směřovat na méně viditelné místo dvora nebo na místo, které určíte jako místo bez rostlin. Pro vymezení odvodňovacího prostoru pro malé množství přepadové drenáže můžete použít štěrk. Další možností, kterou lidé využívají k záchraně trávy, je vedení drenáže do dešťové kanalizace. Na některých místech to může vést k pokutám, proto se poraďte s místním kanalizačním úřadem.

 

Nejlepší bazény v akci

Zničí voda v bazénu trávu?

Odpověď:
Voda v bazénu by neměla zničit trávu, pokud je správně čištěná a udržovaná. Při zalévání trávy je však důležité dbát na to, aby voda neměla nadměrný obsah chloru, který by mohl trávu poškodit.

Jak správně udržovat bazén?

Odpověď:
Pro udržování bazénu v optimálním stavu je důležité pravidelně čistit filtr, testovat a upravovat chemické složení vody a udržovat správnou úroveň vody. Je také dobré pravidelně odstraňovat nečistoty z povrchu vody.

Levné nadzemní bazény v akci

Zničí voda v bazénu trávu? – Závěr

Přiznejme si to: dělové koule jsou zábavné, ale posílají vodu všude. Ale zabije voda v bazénu trávu? Ve velkém množství (například při přelévání a vypouštění) se můžete dočkat poškození zahrady. Nemusíte si však vybírat mezi zeleným dvorem a bazénem.

Zničí chlorovaná voda trávu?

  • Ano, dlouhodobé působení čistého chloru zničí trávu. Bazény obvykle obsahují 2-4 ppm chloru, s doporučením udržovat ho na úrovni přibližně 1 ppm.
  • Hladiny chloru nad deset ppm mohou způsobit podráždění kůže, ale nepoškodí trávu.
  • Čím méně je voda s chlorem zředěná, tím je pravděpodobnější, že podráždí nebo poškodí. Rozlije-li se chlór, je důležité jej rychle naředit hadicí nebo kbelíkem.

Zabíjí slaná voda v bazénu trávu?

  • Slaná voda může poškodit, zejména při vysokém obsahu soli. Hladina soli by měla být dostatečně nízká, aby nepoškodila trávu nebo terénní úpravy.

Můžete vypouštět vodu z bazénu do trávy?

  • Vypouštění vody z bazénu uvolňuje velké množství vody, což může poškodit trávník. Adekvátní odvodňování je důležité.

Udržujte hladinu chemikálií v bazénu pod kontrolou

  • Sledujte hladiny chlóru a soli, abyste ochránili trávník. Místní společnost se specializuje na bezpečnost bazénové chemie.

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – bazény

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *