Zapojení vířivky: Váš průvodce elektrickými požadavky
Zapojení vířivky: Váš průvodce elektrickými požadavky

Zapojení vířivky: Váš průvodce elektrickými požadavky

Tento průvodce vám poskytne užitečné informace o elektrických požadavcích spojených se zapojením vířivky. Zde naleznete informace o správném zapojení, potřebné elektrické přípojky a další užitečné tipy pro správný provoz.bazen

Nejlepší vířivky v akci

Uvažujete o nové vířivce? Pak je důležité zvážit související elektrické požadavky. Připojení elektřiny k vaší vířivce zahrnuje dvě věci, které obvykle nejdou dohromady – vodu a energii. Ale pokud jde o vaše lázně na zahradě, musí být blízko sebe.

Správné zapojení vaší vířivky je docela snadná práce pro licencovaného elektrikáře. Většina vířivek na zahradě bude vyžadovat 50ampérový provoz a 240voltové připojení.

Chcete se však ujistit, že je vířivka správně zapojena, abyste ochránili svou investici. Když není vířivka správně zapojena, může to vést k potížím – ať už jde o vypnutí jističe nebo něco horšího.

Master Spas doporučuje, abyste spolupracovali s licencovaným elektrikářem na připojení elektřiny k vaší vířivce. Proč potřebujete licencovaného elektrikáře s vířivkou? Bude rozumět nejen elektrickým požadavkům pro vaši oblast, ale i směrnicím National Electric Code

Když je vaše vířivka správně zapojena, můžete relaxovat a bezpečně si užívat výhod hydroterapie.

kabeláž vířivky
Elektrické požadavky vaší vířivky budou záviset na typu vířivky. Většina vířivek Master Spas však vyžaduje připojení 50 A/240 V.

Elektrické požadavky na vířivku

Existují dva typy vířivek a každý má vlastní sadu elektrických požadavků.

Vířivky typu plug-and-play jsou přesně takové – můžete je zapojit a jít. Budete však muset provozovat vířivku typu plug-and-play na vlastním okruhu. V opačném případě bude vířivka odebírat příliš mnoho energie a vypne jistič.

Tradiční vířivky na zahradě vyžadují vyhrazený jistič GFCI s připojením 240 V/50 A.

Toto připojení 240 V/50 A k vaší vířivce je trvale připojeno k elektrickému systému vašeho domova. Bude zde připojení k vaší jisticí skříňce, přičemž kabeláž bude vedena z vašeho panelu do skříně GFCI do vířivky. Kabeláž k vaší vířivce bude procházet potrubím.

Elektrikáři použijí vodič č. 6 a bude zde jeden neutrální, dva horké a jeden zemnící vodič.

Náklady na provoz elektřiny do vaší vířivky budou záviset na několika faktorech. Náklady na měď, umístění vašeho panelového boxu a místo, kde instalujete vířivku, mohou ovlivnit náklady. Pokud je například betonová podložka pro vaši vířivku dále od vašeho domu, elektrikář bude muset použít více kabelů pro připojení. Cena za instalaci elektřiny tak může být vyšší než cena vašeho souseda, jehož vířivka je na zadní palubě.

Sazby pro elektrikáře se navíc budou lišit podle toho, kde bydlíte.

Určitě plánujte dopředu. Budete se chtít dostat do plánu svého elektrikáře a také se ujistit, že máte dostatek místa pro všechna připojení kabelů.

kabeláž vířivky
National Electrical Code vyžaduje, aby venkovní vířivky používaly obvody chráněné GFCI pro ochranu proti zemnímu zkratu, spíše než aby se spoléhaly pouze na pojistky nebo jističe.

Napájení vaší zahradní vířivky

Vířivky spotřebují více energie než standardní domácí spotřebiče. Vyžadují 50 ampér provozu a 240 voltové připojení. Proč? Každé čerpadlo odebírá energii, stejně jako funkce vířivky, jako je LED osvětlení.

Zatímco tradiční vířivky vyžadují vyhrazené připojení 50 A/240 V, toto zapojení je ve skutečnosti efektivnější a nákladově efektivnější. Poskytuje více energie než 120 voltů a může efektivněji ohřívat vaši vířivku.

Kromě toho může být vedení vířivky 240 V bezpečnější. National Electrical Code vyžaduje, aby venkovní vířivky používaly obvody chráněné GFCI pro ochranu proti zemnímu zkratu, spíše než aby se spoléhaly pouze na pojistky nebo jističe. Použitím GFCI namísto pojistek nebo jističů je zajištěno, že po celou dobu není přítomno žádné napětí, což zabraňuje úrazu uživatele, pokud se během provozu dostanou do kontaktu s vodou.

Dotazy ohledně zapojení vířivky

Budete muset určit správné elektrické připojení pro vaši vířivku. Elektrické požadavky na vířivku se liší od požadavků jiných lázní a vířivek a také se liší od ostatních elektrických spotřebičů ve vaší domácnosti.

Kde najdu elektrické požadavky pro moji vířivku?

Elektrická schémata vířivek Master Spas jsou k dispozici na stránce zdrojů na webu.

Musím použít licencovaného elektrikáře?

Chcete si ve vířivce odpočinout – nestarejte se o to, zda je správně zapojena. Nesprávně provedená elektrická připojení nebo použití průřezů vodičů, které jsou příliš malé pro napájení, mohou neustále vypalovat pojistky ve skříni elektrického zařízení, mohou poškodit vnitřní elektrické ovládací prvky a součásti, jsou nebezpečné a zneplatní vaši záruku.

Certifikovaný elektrikář bude požadavkům rozumět. Zeptejte se svého prodejce Master Spas, zda má seznam preferovaných elektrikářů, protože budou nejlépe obeznámeni s vířivkami a jejich zapojením.

Mohu spustit vířivku na generátoru?

Přemýšleli jste někdy, zda můžete svou vířivku připojit k generátoru pro celý dům? Odpověď je ano. Váš generátor však bude muset mít dostatečný proud, aby provozoval 50 ampérů.

Většina lidí však zvažuje provoz vířivky na generátor kvůli výpadku proudu. Pokud nedojde k výpadku proudu na delší dobu nebo v extrémních povětrnostních podmínkách, nemusíte se stresovat provozováním vířivky na generátoru. Vířivka má plnou pěnovou izolaci, která pomůže udržet teplotu vody.

Musí být jistič GFCI 5 stop od mé vířivky?

Každá obec bude mít své vlastní předpisy o tom, jak blízko může být jistič k vířivce. I když to možná budete chtít blíže, box by nikdy neměl být tak blízko, abyste mohli vypnout elektřinu, když jste ještě ve vířivce. Váš licencovaný elektrikář bude tou nejzkušenější osobou, která se bude ptát na to, jak blízko může být jistič k vaší vířivce.

Proč vypíná jistič mé vířivky?

Pokud jste nedávno nainstalovali vířivku a zjistíte, že vypíná jistič, nejpravděpodobnějším důvodem je to, že nebyla správně zapojena. Mohlo by to být tak jednoduché, že neutrální vodič nešel do neutrálního spojení. Nebo jsou uvolněné kabelové spoje. Máte-li dotazy ohledně zapojení vaší vířivky, můžete vyfotit GFCI box a poslat jej servisnímu zástupci u vašeho prodejce vířivky.

nákup vířivky

Jak koupit vířivku

Těšte se na to, že strávíte více času ve své vlastní oáze na dvorku. Vířivku Master Spa si může bezpečně užívat celá rodina. Kliknutím sem se dozvíte více o výhodách hydroterapie. Nebo kontaktujte svého místního prodejce Master Spas, abyste se dozvěděli více o vlastnictví vířivky. Zajímá vás, kolik stojí vířivka Master Spas? Zde si můžete vyžádat cenovou nabídku.


Nejlepší vířivky v akci
Zapojení vířivky FAQ

Zapojení vířivky: Váš průvodce elektrickými požadavky

Co potřebuji k zapojení vířivky?

Pro zapojení vířivky budete potřebovat elektrický přívod s odpovídajícím proudem a zajištěním proti přepětí.

Jaký typ zajištění proti přepětí je nezbytný?

Pro zapojení vířivky je nutné mít instalovaný odpovídající typ ochrany před přepětím, což může zahrnovat použití přepěťového ochranného zařízení.>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Zapojení vířivky: Váš průvodce elektrickými požadavky
– Závěr

Elektrické požadavky připojení vířivky.

 • Připojení elektřiny k vířivce vyžaduje licencovaného elektrikáře.
 • Obvyklé požadavky jsou 50ampérový provoz a 240voltové připojení.
 • Nesprávné zapojení může poškodit vířivku i způsobit potíže.

Elektrické požadavky na vířivku

 • Rozdíly mezi typy vířivek a jejich elektrickými požadavky.
 • Typ plug-and-play vyžaduje vlastní okruh.
 • Tradiční vířivky vyžadují vyhrazený jistič GFCI s připojením 240 V/50 A.

Napájení vířivky

 • Vířivky potřebují 50 ampérů provozu a 240 voltové připojení.
 • Zapojení s vyhrazeným připojením je efektivnější a nákladově efektivnější.
 • Použití GFCI je nezbytné pro ochranu před zemním zkratem.

Dotazy ohledně zapojení vířivky

 • Elektrická schémata Master Spas jsou k dispozici na webu.
 • Je důležité použít licencovaného elektrikáře pro správné zapojení.
 • Možnost provozu vířivky na generátoru pro celý dům.
 • Předpisy ohledně umístění jističe v blízkosti vířivky se liší podle regionu.
 • Vypnutí jističe má za následek špatné zapojení vířivky.

Jak koupit vířivku

 • Master Spas nabízí vířivky vhodné pro celou rodinu.
 • Výhody hydroterapie a cenová nabídka jsou dostupné u místních prodejců.

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *