Zlepšete své zdraví pobytem venku


Zlepšete své zdraví pobytem venku

Trávení času venku může mít pozitivní vliv na vaše zdraví a pohodu. Pohyb venku, čerstvý vzduch a sluneční světlo mohou zlepšit fyzickou kondici, duševní zdraví a celkovou kvalitu života.

bazen

Nejlepší vířivky v akci

Trávit čas venku je pro vás dobré, a tady je důvod, proč…

Mnozí z nás tráví dopoledne a odpoledne pod zářivkami, hledí do obrazovky a když máme štěstí, sedíme u okna. Dostáváme se domů a dál hledíme do záře obrazovek našich televizorů a telefonů – zdá se, že to nekončí.

V nedávných studiích vědci zjistili, že pobyt venku hraje hlavní roli v lidském rozvoji a je prospěšný pro naše celkové zdraví. Zde je několik důvodů, proč je pro vás pobyt venku zdravý, a několik způsobů, jak se dostat ven a užít si dary přírody.

Výhody trávení času venku

1. Zlepšuje duševní zdraví

Deprese, stres a úzkost ovládnou každý rok životy milionů lidí. Podle Světové zdravotnické organizace je deprese každoročně hlavní příčinou invalidity. Studie ukázaly, že trávit venku pouhých 15-30 minut denně může pomoci vašemu celkovému duševnímu zdraví. Studie publikovaná Harvard Health Publishing zjistila, že chůze v přirozeném prostředí nad městským snižuje aktivitu v oblasti mozku, která je definována opakujícími se myšlenkami, které se zaměřují na negativní emoce – což pomáhá bojovat s depresí a úzkostí.

2. Posiluje imunitní systém

Všichni dobře známe, „bojuj nebo uteč“, ale když jsme venku, naše těla vstoupí do režimu „odpočinek a trávení“. Studie University of Illinois nám ukazuje, že pobyt venku umožňuje našemu tělu relaxovat a investovat více našich vnitřních zdrojů do udržení našeho imunitního systému. Přírodu můžeme považovat za multivitamin, který nám poskytuje všechny druhy živin, které pomáhají zlepšit naše zdraví a pohodu.

3. Zlepšuje vaši schopnost soustředit se

Odpočinout si od práce, nechat za sebou hluk rušných městských ulic a nechat svou mysl odpočinout a dýchat v přirozeném prostředí vám pomůže soustředit se a udělat více, až se vrátíte do práce. Trávení času venku může dokonce pomoci dětem s ADHD – studie ukázaly, že po pouhých 20 minutách strávených v parku bylo zjištěno, že děti se lépe soustředí.

Vyjděte ven a užijte si přírodu

1. Jděte na procházku, najděte si místní stezku

Vaše komunita je plná míst, kde můžete přemýšlet, chodit nebo běhat. Je snadné najít svou oblíbenou stezku, stačí zadat město a All Trails udělají práci za vás a budete na cestě!

2. Hrajte sport, který máte rádi, nebo se naučte nový!

Může být vyčerpávající být každý den uvízlý v rutině chodit do práce, dělat večeři a jít spát. Vstup do ligy dospělých vám umožní vrátit se ke svému oblíbenému sportu, poznat nové lidi, zůstat aktivní a být venku!

3. Vytvořte útočiště na dvorku

Najděte přírodu na svém dvorku přidáním rostlin, houpací sítě a severské vířivky. Vířivky jsou známé tím, že poskytují úlevu vašim svalům a kloubům, snižují stres a umožňují vám užívat si venku. Nordic má vířivku, která se hodí do každého rozpočtu a prostoru. Najděte si tu ideální pro vás.

Jak často chodíš ven? Rádi bychom slyšeli vaše tipy a nápady na trávení času venku s komentářem níže.

Nejlepší vířivky v akci


Zlepšete své zdraví pobytem venku – FAQs

Často kladené dotazy o zlepšení zdraví pobytem venku

Proč je důležité trávit čas venku?

Trávení času venku má mnoho zdravotních výhod, včetně zlepšení fyzické kondice, snížení stresu a zlepšení nálady.

Jak dlouho bych měl/a trávit venku každý den?

Je doporučeno trávit venku alespoň 30 minut denně, aby se tělo dostalo k dostatečnému množství slunečního světla a čerstvého vzduchu.

Co dělat venku, pokud nemám moc času?

I když nemáte moc času, i krátká procházka nebo relaxace na čerstvém vzduchu může udělat velký rozdíl pro vaše zdraví. Každá malá aktivita venku se počítá.>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Zlepšete své zdraví pobytem venku
– Závěr

– Trávit čas venku je pro vás dobré pro duševní zdraví, imunitní systém a soustředění
– Venku strávený čas snižuje negativní emoce, bojuje s depresí a úzkostí
– Pobyt venku umožňuje tělu relaxovat a posiluje imunitní systém
– Venkovní prostředí vám pomůže odpočinout si od práce a lepší soustředění
– Možnosti venkovní aktivity zahrnují procházky, sporty a relaxaci v přírodě
– Rádi bychom slyšeli vaše tipy na trávení času venku ve komentářích níže

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *