15 úžasných návrhů paluby nadzemního bazénu

15 úžasných návrhů paluby nadzemního bazénu

Zde naleznete 15 úžasných návrhů paluby nadzemního bazénu, které vám mohou poskytnout inspiraci a pomoci vytvořit ideální prostředí pro relaxaci a zábavu.

Následující návrhy palub využívají různých materiálů, stylů a uspořádání, aby vám přinesly jedinečný a příjemný prostor kolem vašeho bazénu. Vyznačují se praktičností, estetikou a možnostmi individuálního přizpůsobení dle vašich přání a potřeb.

Mezi klíčové výhody těchto návrhů patří:

 • Flexibilita – různé velikosti, tvary a konfigurace palub umožňují přizpůsobení designu dle prostoru a potřeb
 • Bezpečnost – ergonomické a kvalitně provedené palubové povrchy poskytují bezpečné prostředí pro všechny uživatele bazénu
 • Estetika – elegantní a moderní designy, které zvyšují atraktivitu a hodnotu vaší nemovitosti
 • Snadná údržba – použití odolných materiálů a správné uspořádání minimalizuje úsilí nutné k udržování paluby v čistotě
 • Možnosti rozšíření – vybrané návrhy umožňují případnou budoucí expanzi bazénového prostoru dle vašich představ

Pokud hledáte inspiraci pro vytvoření nezapomenutelného prostoru kolem vašeho nadzemního bazénu, pusťte se do prohlížení těchto úžasných návrhů palub. Vytvořte si tak unikátní a pohodlné místo pro relaxaci, osvěžení a radost z vlastního bazénu.

bazen

Nadzemní bazény s palubou

V některých případech nebo v některých oblastech není stavba nadzemního bazénu prostě možná. Nicméně i nejmenší bazény může způsobit problémy, pokud nejsou správné podmínky. Špatná kvalita půdy, vysoká hladina spodní vody, problémy s terénem, stavební a územní omezení – cokoli z toho může zabránit stavbě bazénu v zemi. V jiných případech nemusí majitel domu chtít utratit 20 000 dolarů nebo více za oázu na dvorku a nadzemní bazény jsou obecně cenově dostupnější variantou. Ale co když jde o nadzemní bazénovou terasu?

Nadzemní bazény mohou být o něco méně atraktivní než nadzemní bazén, ale nemusí! S trochou kreativního plánování, třídění a paluby mohou být nadzemní bazény s palubami skutečně ohromující a lákavé a jejich stavba může stát o polovinu méně než jedna z našich sad nadzemních bazénů.

Zde se podívejte na některé návrhy nadzemních bazénů, které se vymykají běžným zvyklostem a jsou rozhodně jedinečně úžasné.

1. Kulatý nadzemní bazén s kompozitní palubou

Kulatý nadzemní bazén s kompozitní bazénovou palubou

Aby mohl v této lokalitě fungovat zapuštěný bazén, potřebovali byste 9 nákladních automobilů výplňové hlíny, abyste vyrovnali svažitý dvorek, inženýrskou studii a plán třídění. Bohužel všechny tyto náklady se sečetly na téměř 10 tisíc dolarů, než jste skutečně začali. Majitel domu se rozhodl použít 21 stop dlouhý kulatý nadzemní bazén a část úspor použil na instalaci krásné paluby z kompozitního dřeva kolem poloviny bazénu.

Jedním z jedinečných prvků tohoto nadzemního bazénu jsou vstupní schůdky, které dodávají eleganci a pocit skutečného nadzemního bazénu. Další bonus instalace nadzemního bazénu na tomto pracovišti? Majitel domu mohl výrazně ušetřit náklady na oplocení bazénu a terénní úpravy.

2. Bazén obložený dřevem a kamenem

úžasný nadzemní bazén s dřevěnou a kamennou omotávkou

Tento bazén je skvělým příkladem toho, jak lze nadzemní bazén obalit kamenem a dřevem a vytvořit tak bazén, který splyne s okolím. Něco takového nastavení může také přidat hodnotu nemovitosti s esteticky příjemným bazénem. Zde je další skvělý příklad, jak napasovat nadzemní bazén do svažitého dvorku. Tito majitelé domů využili výšku stěny bazénu 4 stopy ve svůj prospěch a tento bazén o rozměrech 15 × 30 stop. Grecian má vzhled zapuštěného bazénu. Také zvýšená stěna na jedné straně přidává prvek bezpečnosti tím, že poskytuje účinnou bariéru na polovině obvodu bazénu.

3. Nadzemní bazén s terasovitou palubou

úžasný nadzemní bazén zapuštěný do dřevěné paluby

Začínáte zde vidět vzor? Zapuštění nadzemního bazénu do dřevěné paluby nebo jeho částečné ponoření do země mění celý vzhled a dojem z nadzemního bazénu. Přidání kontrastního razítkového betonu a trávy po obvodu přidává další vizuální prvky a skutečně dělá tento bazén vyniknout.

V této lokalitě vedlo přes dvůr septikové pole, což znemožňovalo instalaci nadzemního bazénu. Tento bazén o rozměrech 15 × 30 využil jako vstup do bazénu „lagunový“ schod, který zároveň slouží jako posezení. A díky instalovaným tryskám poskytuje tato sestava hydroterapii podobnou lázním pro bolavé kutily, kteří si bazén staví sami.

4. Rohový bazén s terasovitými schody

úžasné rohové umístění nadzemního bazénu s terasovitými schůdky na palubu

Toto je jeden z mých oblíbených návrhů nadzemního bazénu. Dřevěná paluba funguje jako schody i posezení. Opravdu je to velmi chytrý a atraktivní způsob, jak zabalit bazén. Siding obepíná opěrnou zeď kolem dvou stran bazénu, ale mohl by mít také kámen, cihly nebo téměř jakoukoli jinou dekorativní úpravu.

Tento bazén o rozměrech pouhých 8 × 18 stop také skvěle šetří místo a mohl by být zastrčen téměř kdekoli. Něco takového je obzvláště užitečné pro úzké městské dvorky nebo pro případy, kdy chcete zachovat prostor na dvorku pro jiné aktivity.

5. Nadzemní bazén s plošinou

úžasný nadzemní bazén s dřevěnou palubou ve stylu plošiny

Pro ty, kteří nemají obavy o prostor, má tento nadzemní bazén a paluba spoustu výhod. Vyvýšená bazénová paluba doplněná obloženými stěnami funguje jako bariéra pro malé děti a zvířata. Navíc se pod něj jako bonus úhledně vejde filtrační zařízení! Tento bazén neměl žádné problémy s instalací zapuštěného bazénu. Majitelé jen chtěli cenově dostupnější variantu.

Pergola na opačném konci tohoto bazénu o rozměrech 20 × 40 stop poskytuje během odpoledne stín. Jak jsem pochopil, tento bazén byl postaven za pouhý týden! Pěkně provedené!

6. Napůl ponořený bazén s kompozitní palubou

napůl ponořený nadzemní bazén obklopený kompozitní bazénovou palubou

Zde máme další oválný nadzemní bazén 15 × 30 stop s kompozitní dřevěnou palubou. Tento je postaven na zemi, přičemž bazénová paluba pokrývá přibližně polovinu stěny bazénu. Tento typ bazénové paluby dodává tomuto nadzemnímu bazénu jedinečný, integrovaný vzhled. A opět vyvýšení poskytuje okrajový prvek bezpečnosti pro malé děti a domácí zvířata. Pomáhá také udržovat bazén čistý tím, že blokuje podzimní listí, které kolem bazénu fouká.

Stálezelené cypřiše blokují obvodový plot a také dodávají bazénu soukromí. Pokud byste chtěli zakrýt vyvýšenou stěnu bazénu, mohli byste přidat další rostliny v květináčích v obdélníkových truhlících. Ale myslím, že to vypadá docela hezky, nemyslíte?

7. Nadzemní bazén s bezpečnostním krytem

bezpečnostní kryt připevněný k palubě obklopující nadzemní bazén

Další výhodou nadzemního bazénu s obklopující palubou je, že můžete použít bezpečnostní kryt bazénu v zimě, na dovolené nebo kdykoli, kdy chcete bazén zabezpečit. Tento typ dřevěného bazénového krytu má zabudovanou celoroční bezpečnost. Tato konstrukce je také vybavena samosvornou brankou na horní palubě, která je připevněna k domu.

Mřížka na spodní straně představuje úsporný způsob, jak skrýt konstrukci bazénu. Můžete vidět malá dvířka, která slouží k přístupu k čerpadlu a filtračnímu zařízení, a navíc spoustu místa pro ukládání věcí k bazénu.

8. Nadzemní bazén s automatickým krytem

Nadzemní bazén s automatickým krytem a obklopením paluby

Nadzemní bazén s automatickým krytem? Ano! Lze to provést s dřevěnou palubou postavenou kolem bazénu. Naviják krytu je umístěn v krabici na konci bazénu a tažná lana procházejí hliníkovými kolejnicemi, které vedou po straně bazénu. Automatické kryty nabízejí bezkonkurenční bezpečnost pro jakýkoli typ bazénu, udržují bazén čistý a šetří velké peníze za ohřev bazénu.

Vyvýšená bazénová plošina obklopující bazén zabraňuje vnášení nadměrného množství listí do bazénu. Zapuštěná světla osvětlují zvýšený přechod ve večerních hodinách. Tento nadzemní bazén o rozměrech 18 × 36 stop je postaven zcela nad zemí, ale bazénová paluba vytváří iluzi nadzemního bazénu.

9. Polozakopaný bazén s kompozitním obalem a chodníkem

napůl zakopaný nadzemní bazén obklopený kompozitním dřevěným bazénovým pláštěm

Nyní je zde jedinečný design nadzemního bazénu. Bazénová paluba je na úrovni terénu a stěny bazénu a horní zábradlí jsou obaleny dřevem s extra širokými prkny. Tento bazén leží na zemi, což je jedna z velkých výhod nadzemních bazénů – žádné výkopy.

Tím, že se nemusí kopat do země, se nejen ušetří peníze, ale mohou se ušetřit i okolní stromy a odpadá problém, co s přebytečnou výplňovou zeminou.

10. Nadzemní bazén s dřevěnou palubou Ipa

Krásný nadzemní bazén s palubou navržený společností Hunter Pools of Australia

Když máte takový výhled, musí být bazén výjimečný. Společnost Hunter Pools of Australia tento bazén dokonale osadila a poté jej obalila jemným tvrdým dřevem, jako je dřevo Ipa, které má vynikající odolnost proti hnilobě a povětrnostním vlivům.

Dalším bezpečnostním prvkem je zábradlí. To je u zavěšených palub vyžadováno, aby byli vaši hosté a domácí mazlíčci v bezpečí. Kompletní paluba, jako je tato, také umožňuje majitelům bazénů nainstalovat bezpečnostní kryt bazénu pro mimosezónní použití.

11. Nadzemní bazén s částečnou plošinou

Nadzemní bazénová plošina od Brothers 3 Pools

Tato zakázková bazénová paluba vypadá bezpečně a robustně. Je postavena tak, aby splňovala předpisy a zároveň poskytovala prostor pro relaxaci a zábavu. Bazénové paluby, jako je tato, také skrývají vybavení bazénu pod sebou.

Kontrastní barvy a neutrální tóny se snoubí s ostatními venkovními prvky a vytvářejí příjemnou paletu. Kompozitní materiály, které jsou zde použity, mají delší životnost a snižují nároky na přírodní produkty. Tento styl, nazývaný „Quarter-Deck“, je oblíbený pro svůj poměr nákladů a přínosů.

12. Nadzemní bazén s víceúrovňovou palubou

Šedá nadzemní bazénová paluba od společnosti Brothers 3 Pools

Tato dvouúrovňová paluba má spoustu stylu a vypadá velmi robustně. V některých případech může bazénová paluba zakrýt nerovný terén nebo plochy přiléhající k bazénu, které se obtížně udržují.

U těchto několika posledních příkladů je nadzemní bazénová paluba instalována v jedné rovině pod horní lištou bazénu. V jiných případech může bazénová terasa přesahovat přes horní zábradlí. Nezapomeňte si však ponechat prostor pro budoucí odstranění horní lišty a při výběru stylu paluby zvažte také instalaci zimního krytu.

13. Nadzemní bazén s dřevěnou palubou a bezpečnostním plotem

Úžasný kulatý nadzemní bazén s dřevěnou palubou a plotem kolem něj

I když se mi z tohoto vzoru trochu točí hlava, tento návrh paluby nadzemního bazénu je docela pěkně provedený. Předmontované stěnové panely jdou rychle nahoru a poskytují určité soukromí a bezpečnost bazénu.

Tato konstrukce umožňuje postavit bazén na úrovni terénu a zároveň mít bazén s průchozími nebo průchozími stěnami. Nezapomeňte navrhnout bezpečnost do bazénové terasy a nainstalovat robustní plotovou bránu se samozavíracími panty a samosvornými západkami.

14. Předimenzovaná část schůdků a chodník

holzpool-selber-bauen

Zde je bazén, který byl vyhlouben do poloviny, tedy asi 24 „hluboký. Poté byl pravděpodobně zasypán drenážní trubkou a štěrkem. Poté byla vytvořena kompozitní paluba pro cestu kolem bazénu a vstupní plošina.

Na vrcholu paluby v poloviční výšce bazénu je nadměrný systém vstupních schodů, který prostě miluji! I když není dostatečně velký pro Čtyřdílná proutěná sedací souprava, poskytuje příjemné místo k sezení a povalování nohou v bazénu.

15. Nadzemní bazén s pryskyřicovou bazénovou palubou

Nadzemní bazén s palubou

To nejlepší jsem si nechal na konec, protože je to jediný typ bazénové terasy, který vám můžeme poskytnout! Jedná se o prefabrikovaný balíček bazénové terasy pro kutily, který se dodává kompletní a připravený k montáži.

Sada bazénové paluby Vinyl Works 5’x13,5′ se přizpůsobí pro nadzemní bazény se stěnami 48-56″ a přizpůsobí se jakémukoli žebříkovému nebo schodišťovému systému. Je to dokonalá bazénová paluba – taková, která se nikdy nezkroutí, neprohnije ani nezrezne. A co je nejdůležitější, zmínili jsme se už o tom, že se snadno udržuje v čistotě? Především uzamykatelná vstupní branka je praktickým bezpečnostním prvkem, který zabrání vstupu do bazénu dětem a domácím mazlíčkům bez dozoru.


Jak velkou terasu k bazénu chcete?

Běžnou velikostí bazénové paluby je třídílná vějířová paluba, která pokrývá dostatečný prostor pro několik osob. U kulatého bazénu by kopírovala obrys horních kolejnic bazénu pro tolik kolejnic, kolik chcete pokrýt.

Další otázka, kterou si musíte položit, zní: Jak budete používat bazénovou terasu kolem bazénu? Naplánujte si, co chcete na terase dělat. Budete ji používat pouze pro vstup a výstup z bazénu? Nebo budete chtít přidat lehátka nebo sadu stolů a židlí? Co třeba velké květináče, reproduktory, nebo možná venkovní ohniště?

Při instalaci paluby bazénu buďte opatrní…

 • Neinstalujte palubu na často vlhkých místech. Použijte terra firma – suchou půdu.
 • NEstavte palubu přímo na horní lištu, pokud používáte zimní kryt.
 • DÁVEJTE si na čas s návodem a postavíte ji tak, aby vydržela.
 • NEopírejte žádnou část paluby o bazén, protože by to oslabilo celistvost bazénu.
 • NEDĚLEJTE palubu o mnoho vyšší než bazén. Je těžké najít velmi vysoké žebříky.
 • DOPORUČUJEME instalovat plochu paluby na straně, která je nejblíže k domu.
 • NEBLOKUJTE úplný výhled na bazén.

Pokud si pořídíte dřevěnou bazénovou terasu, máte různé možnosti vstupu do bazénu. Žebříky z paluby do bazénu používají k upevnění žebříku k palubě palubní příruby. Mnohem lepší možností jsou pryskyřicové schůdky pro vstup. Ty nabízejí šetrnější způsob vstupu do bazénu, zejména pro děti a starší osoby. Naše sestavy bazénové paluby z pryskyřice obsahují schůdky na obou stranách vody pro snadný a bezpečný přístup. Pro bezpečnost bazénu je nezbytný žebřík.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ bazénové terasy, informujte se na místním stavebním úřadě, zda v místě vašeho bydliště existují nějaké požadavky předpisů. Stavba dřevěné terasy obvykle vyžaduje povolení a kontrolu. Informace obvykle najdete vyhledáním výrazů jako „nadzemní bazénové paluby“ na webových stránkách vašeho okresu nebo města .gov.

Je tu ještě jedna věc, o které je třeba mluvit, a tou je bezpečnost. Mnoho lidí by chtělo postavit palubu s celým okolím bazénu a připojit ji k zadní části verandy domu. To může být nebezpečné, pokud jsou mezi domem a bazénem pouze 1 dveře. Chcete-li tento problém vyřešit, nainstalujte v nejmenším místě vnitřní obvodový plot se samozavírací a samosvornou bazénovou brankou.


Co tedy bude následovat?

Pokud jste přemýšleli o stavbu vlastního nadzemního bazénu, rádi si s vámi o tom promluvíme. Nebo pokud máte problémy se stavbou bazénu nebo chcete snížit cenu nového bazénu na polovinu, doufáme, že vám tyto paluby a nápady na design nadzemních bazénů dají něco k přemýšlení.

Nadzemní bazény jsou k dispozici ve všech tvarech a velikostech. Jsou také k dispozici pro nadzemní, podzemní nebo dokonce částečně nadzemní instalaci. Každý vám může prodat sadu bazénu v balíčku, ale když spolupracujete se společností In The Swim, získáte celkovou podporu při konkrétním projektu bazénu. Všichni naši bazénoví experti jsou vám k dispozici a pomohou vám navrhnout váš vysněný bazén, ať už nadzemní nebo zapuštěný!

 

bazén
Často kladené otázky

Jak mohu vytvořit palubu nadzemního bazénu?

Existuje mnoho úžasných návrhů paluby nadzemního bazénu, které si můžete vybrat. Zde je 15 skvělých nápadů:

1. Dřevěná paluba s venkovním posezením

Postavte dřevěnou palubu kolem bazénu, která bude poskytovat dostatek prostoru pro venkovní posezení.

2. Paluba s integrovanými lehátky

Vytvořte palubu s integrovanými lehátky, abyste měli pohodlné místo k odpočinku u bazénu.

3. Paluba s pergolou

Konzultujte s odborníkem a vybudujte palubu s pergolou, která vám poskytne stín v horkých letních dnech.

4. Paluba s opalovacími židlemi

Přidejte na palubu opalovací židle, abyste měli k dispozici pohodlné místo pro opalování.

5. Paluba s bazénovým barem

Vytvořte si na palubě prostor pro bazénový bar, abyste si mohli vychutnat osvěžující nápoje přímo u bazénu.

6. Paluba s vířivkou

Přidejte na palubu vířivku a užijte si relaxaci na maximum po plavání.

7. Paluba s venkovní kuchyní

Postavte na palubu venkovní kuchyni, abyste mohli grilovat a vařit venku u bazénu.

8. Paluba s ohništěm

Vytvořte si na palubě prostor pro ohniště, abyste mohli za večeru posedět u ohně a vytvořit si příjemnou atmosféru.

9. Paluba s víceúrovňovými terasami

Vybudujte palubu s víceúrovňovými terasami, které vytvoří zajímavou a unikátní strukturu kolem bazénu.

10. Paluba se skluzavkou do bazénu

Zamyslete se nad palubou s integrovanou skluzavkou, která pobaví nejen děti, ale i dospělé.

11. Paluba s vodopádem

Přidejte vodopád na palubu, abyste si mohli vychutnat relaxační zvuk tekoucí vody.

12. Paluba s venkovní sprchou

Přidejte na palubu venkovní sprchu, abyste se mohli osprchovat před a po koupání v bazénu.

13. Paluba se zastřešenou částí

Vytvořte si na palubě zastřešenou část, která vás ochrání před sluncem nebo nepříznivým počasím.

14. Paluba s venkovním kinem

Vybudujte palubu s venkovním kinem, abyste si mohli užívat filmové večery pod širým nebem.

15. Paluba s deštníky a lehátky

Připravte si na palubě deštníky a lehátka, abyste měli dostatek stínů a odpočinkových míst u bazénu.

 

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – bazény

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *