Jak vypustit a skladovat bazén Intex

Jak vypustit a skladovat bazén Intex

Náš závodní bazén Intex přináší do vaší zahrady vzrušující zábavu během horkých letních dnů. Můžeme však předpokládat, že na konci sezóny budete muset svůj bazén vyprázdnit a skladovat. Zde jsou některé užitečné tipy, jak to udělat správně:

1. Krok: Nejprve zjistěte, zda máte k dispozici místo pro správné skladování bazénu. Dobrou volbou může být suché a čisté místo, jako je garáž, sklep nebo zahradní domek.

2. Krok: Před vyprázdněním bazénu je důležité zkontrolovat a odstranit všechny předměty, jako jsou větve, listí nebo nečistoty, které by mohly způsobit poškození bazénu při skládání. Můžete použít speciální čistič bazénu nebo jednoduše důkladně vymýt stěny a dno bazénu vodou.

3. Krok: Když je bazén připraven na vyprázdnění, připojte hadici k výpusti bazénu a umístěte její volný konec na vhodné místo, které unese velký objem vody. Poté otevřete ventil pro vypouštění a nechte vodu volně stékat. Během toho můžete pomocí kartáčku nebo mopu vytírat zbytkovou vodu na stěnách a ve spodní části bazénu pro lepší vysoušení před skladováním.

4. Krok: Jakmile je bazén vyprázdněný, je důležité odstranit veškerou zbylou vodu, aby se předešlo znehodnocení nebo poškození při skladování. Pro dosažení tohoto cíle lze použít ruční utěrky nebo vysavače, které vysají veškerou vlhkost. Nezapomeňte také důkladně vysát vodu z filtru bazénu.

5. Krok: Aby se bazén nerozpadl nebo neztratil svůj tvar při skladování, je důležité bazén pečlivě složit a uskladnit. Důkladně vyčistěte bazén vnitřním čistícím prostředkem a nechte jej důkladně vyschnout. Poté složte bazén do přiloženého tašky nebo jej pevně zabalte do těsného plastového obalu. Uchovávejte bazén na suchém a temném místě, aby se minimalizovalo riziko poškození od slunečního záření a vlhkosti.

S tímto jednoduchým postupem můžete zabezpečit správné vyprázdnění a skladování bazénu Intex, které vám pomůže prodloužit jeho životnost. Pamatujte si, že při skladování bazénu je důležité také provést pravidelnou údržbu a čištění, aby byl připraven na další sezónu s maximální kvalitou a bezpečností.

bazen
Pokud vám myšlenka na demontáž bazénu připadá jako strašný úkol, uvolněte se a přečtěte si náš článek. metoda šesti kroků pro vypouštění a uskladnění bazénu Intex na zimu.

Jak demontovat a uskladnit bazén Intex na zimu

jak vypustit bazén intex na zimu nebo jak zazimovat bazén intex

1. Zkontrolujte chemii vody

Otestujte úroveň bazénové chemie, abyste se ujistili, že nevypouštíte vodu, která může obsahovat velmi nízké pH nebo velmi vysoké množství chlóru. Promyslete, kde budete bazén vypouštět, a uvědomte si případné zákony týkající se vypouštění bazénové vody.

Vypouštěcí ventil bazénu Intex2. Najděte vypouštěcí ventil

Vypouštěcí ventil se nachází na vnější straně bazénu. Vytáhněte zahradní hadici s koncovkou v blízkosti vypouštěcího ventilu. Druhý konec připojte k zavlažovači a zalévejte trávník nebo zahradu (pokud je pH dobré a obsah chloru nízký). Odstraňte uzávěr.

3. Vypusťte bazén

Připojte vnitřní konec zahradní hadice k vypouštěcímu konektoru a nyní můžete bazén zcela vypustit. Pokud vypouštíte bazén na otevřeném prostranství, můžete hadici během vypouštění přemístit, aby nedošlo k erozi nebo přesycení.

Adaptér pro vypouštěcí hadici bazénu Intex

U některých bazénů Intex může být nutné našroubovat adaptér hadice na vnitřní konec zahradní hadice a poté adaptér hadice našroubovat na vypouštěcí ventil. Tím zabráníte okamžitému vytékání vody po sejmutí vypouštěcího uzávěru.

Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o gravitační vypouštění, nemůžete vypouštět příliš do kopce. U malých bazénů Intex to bude trvat několik hodin a u větších bazénů více než 12 hodin. Možná budete chtít začít vypouštět bazén Intex noc předtím, než ho plánujete vysušit, složit a uložit.

4. Vysušení bazénu

Po úplném vypuštění musí váš bazén před složením zcela vyschnout. U bazénů Frame Set™ to může být snazší, pokud bazén necháte stát, aby mohl vyschnout na vzduchu. V opačném případě se vám může hodit vysavač na mokré/suché vysávání nebo použijte několik ručníků, kterými bazén Intex jemně otřete do sucha.

Bazén dobře vysušte zevnitř i na vnějších stěnách, aby se vinyl při skládání neslepil nebo aby na něm nevznikla plíseň. Jako poslední krok můžete použít mastek nebo DE prášek, který pomůže absorbovat stopovou vlhkost. Našroubujte zpět na vypouštěcí ventil uzávěr bazénu, aby nedošlo k jeho chybnému nasazení.

5. Složte bazén Intex pro uskladnění

Sklopte stěnovou část materiálu na všech stranách a poté ve dvou lidech přetáhněte jednu stranu bazénu tak, aby se setkala s druhou stranou. Odtud pokračujte ve skládání na polovinu, dokud nezískáte dlouhý pruh, široký asi 3-4 stopy. Ten srolujte nebo složte do zvládnutelné velikosti.

6. Skladujte bazén při pokojové teplotě

Pokud je to možné, skladujte jej při pokojové teplotě a chraňte jej před myšími hnízdy, ptáky nebo jinými živočichy, kteří by mohli prokousat díry do vinylu. Ideálním místem pro zimní skladování může být velká, čistá, nová popelnice umístěná ve sklepě nebo v garáži.

Budete také chtít vypustit čerpadlo a filtr a uložit je uvnitř nebo mimo dosah přírodních živlů.

Jak vypustit posledních 150 litrů z bazénu Intex?

Můžete použít mokrý/suchý vysavač nebo kbelík a houbu, ale většina lidí přesune vodu na jednu stranu a pak dvěma nebo třemi sadami rukou vylije vodu přes okraj. Než to však uděláte, vypusťte horní prstenec u bazénů Easy Set™ nebo demontujte části rámu u bazénů Frame Set™.

Nejjednodušší způsob, jak přesunout vodu, je nechat dvě osoby uchopit podlahu bazénu na jedné straně a „přejít vodu“ na druhou stranu bazénu. Nechte vodu pomalu vylévat. Pokud jsou na podlaze bazénu nečistoty nebo zbytky, použijte bazénový kartáč nebo měkké tlačné koště, abyste před vypuštěním vody zametli dno od případného filmu nebo zbytků nečistot.

Co když nemohu najít vypouštěcí zátku?

Někdy jsou zátky zakopány těsně pod okrajem bazénu, ale pokud je nenajdete, zde jsou další způsoby, jak bazén vypustit:

Gravitační sifon

Zatlačte zahradní hadici nebo hadici vysavače přímo do vody v bazénu tak, aby se celá hadice naplnila vodou. Po jejím naplnění připevněte jeden konec hadice k okraji bazénu páskou nebo provázkem, přičemž 3-5 stop hadice stále trčí dolů do vody v bazénu a téměř se dotýká dna.

Uzavřete druhý konec hadice palcem a rychle přetáhněte celou hadici přes stěnu (kromě části o délce 3-5 stop). Držte druhý konec uzavřený palcem a nízko nad zemí, vytáhněte hadici na nižší místo pro vypouštění a uvolněte palec s hadicí na zemi.

Pokud je konec bazénu výše než konec pro vypouštění, měl by se sifon okamžitě spustit. Tento způsob sifonového vypouštění bazénu lze provést také pomocí bazénové vakuové hadice.

Ponorné čerpadlo

Pokud máte malé čerpadlo do jímky nebo čerpadlo na kryt bazénu, lze je použít k vypouštění bazénu Intex. Připojte zahradní hadici, zapojte ji a opatrně umístěte čerpadlo na dno bazénu, blízko jeho okraje.

Skimmer nebo zpětné hadice

Možná jste si již uvědomili, že můžete odpojit hadici od bazénového filtru a vypustit vodu přímo vedle bazénu. To však bude fungovat pouze po úroveň vratné vody.

Bazén Intex je vždy nejlepší vypouštět nebo odčerpávat pomalu. U bazénů Easy Set™ můžete být v pokušení vypustit horní prstenec a vodu jen tak jakoby vyklopit. To může být nebezpečné nejen pro blízké rostliny nebo mulčovací záhony, ale i pro bazén, který se při tomto procesu může roztrhnout nebo v něm mohou vzniknout díry.

To je náš superjednoduchý systém šesti kroků pro vypouštění vody Sada rámů Intex™ nebo Easy-Set™ bazén. Věnujte tomu čas a užijte si s bazénem Intex mnoho dalších let zábavy.

Na Špatně Způsob vypouštění bazénu Intex…

Existuje správný způsob, jak vypustit bazén Intex, a pak je tu špatný způsob.

Tito lidé zjevně neměli chuť udržovat svůj bazén v následujícím roce a chtěli rychlý a snadný způsob, jak bazén vypustit. Rozhodli se zatopit zadní dvorek a svůj způsob zveřejnili na YouTube, kde si můžete prohlédnout celé video.

Pokud se rozhodnete svůj bazén Intex zlikvidovat (přece jen nevydrží věčně), pokuste se recyklovat vinyl. Většina skládek přijme váš vinylový bazén k recyklaci.

 

bazén

Jak vypustit a skladovat bazén Intex

Jak správně vypustit bazén Intex?

Pro správné vypuštění bazénu Intex postupujte následujícím způsobem:

 1. Pomocí vhodného čerpadla nebo hadice vyčistěte bazén od nečistot.
 2. Otevřete odvodový ventil na straně bazénu.
 3. Pokud je bazén vybaven přítokovou hadicí, odpojte ji od filtru.
 4. Počkejte, až se bazén kompletně vyprázdní.
 5. Po vypuštění bazénu důkladně hořčicovou nebo chlorovou vodou vyčistěte povrch.
 6. Poté nechte bazén vyschnout a připravte jej na skladování.

Jak správně skladovat bazén Intex?

Aby váš bazén Intex vydržel co nejdéle a byl připraven na další sezonu, dodržujte následující postup při jeho skladování:

 1. Ujistěte se, že je bazén čistý a suchý. Doporučuje se hořčicovou nebo chlorovou vodou ho důkladně vyčistit.
 2. Odeberte všechny případné doplňky, jako jsou schůdky, přítokové hadice nebo podložky.
 3. Případně sestavte ochranný přístřešek, který ochrání bazén před nečistotami a poškozením.
 4. Skladujte bazén na suchém a dobře větraném místě, ideálně v uzavřeném prostoru, například v garáži nebo sklepě.
 5. Zamezte přístupu dětí nebo zvířat k uloženému bazénu.

Kategorie – bazény

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *