Jaká je nejlepší základna pro vířivku? Jak si připravit místo

Kam umístit vířivku

Nejlepší základna pro vířivku je ta, která dokáže poskytnout dostatečnou pevnost a stabilitu pro celou strukturu vířivky. Dobrá základna by měla být vyrobena z pevného a odolného materiálu, který je schopný snést váhu vířivky i vody v ní. Dále je důležité, aby základna poskytovala adekvátní izolaci, aby se minimalizovala ztráta tepla prostřednictvím podlahy.

Pro přípravu místa, kde bude umístěna vířivka, je vhodné mít podkladový povrch, který je rovný a stabilní. Ideální je umístit vířivku na betonový nebo dlaždicový podklad, který je schopný snést váhu vířivky a vody v ní. Před instalací je také důležité provést potřebná elektrická a vodoinstalační opatření.

Jaká je nejlepší základna pro vířivku?

Nejlepší základna pro vířivku je ta, která dokáže poskytnout dostatečnou pevnost a stabilitu pro celou strukturu vířivky. Dobrá základna by měla být vyrobena z pevného a odolného materiálu, který je schopný snést váhu vířivky i vody v ní. Dále je důležité, aby základna poskytovala adekvátní izolaci, aby se minimalizovala ztráta tepla prostřednictvím podlahy.

Pro přípravu místa, kde bude umístěna vířivka, je vhodné mít podkladový povrch, který je rovný a stabilní. Ideální je umístit vířivku na betonový nebo dlaždicový podklad, který je schopný snést váhu vířivky a vody v ní. Před instalací je také důležité provést potřebná elektrická a vodoinstalační opatření.

bazen

Nejlepší vířivky v akci

 

Možná jste si již vybrali svou novou vířivku, nebo stále hledáte možnost nákupu. V obou případech si v určitém okamžiku budete chtít vybrat místo, kde bude vířivka stát, a budete chtít zajistit, aby bylo vaše místo připraveno. Vířivky jsou těžké a je důležité zajistit pevný základ, aby unesl jejich váhu. V této příručce vám vysvětlíme různé možnosti podstavců pro vířivky, jak připravit půdu pro vaši vířivku a některé další aspekty, které vám pomohou zajistit, aby instalace proběhla dobře a aby vaše vířivka pěkně seděla ve svém novém domově po mnoho dalších pohodových let!

Možnosti podstavce pro vířivku

Betonový podstavec

To bývá běžný přístup k vířivkám, protože nabízí silnou podporu pro váhu a také udržuje prostor pěkný a čistý. Beton je pevný, není příliš drahý a poměrně snadno se pokládá. Pokud se obáváte, jak to bude vypadat, jednoduše udělejte podložku o něco větší, než je plocha vířivky, a tím se „betonový“ vzhled skryje. Můžete také přidat palubní nebo terasovou lištu kolem dna, pokud je viditelný beton, který vám připadá nevzhledný.

Doporučujeme betonovou podložku o tloušťce alespoň 10 cm. Doporučujeme také, aby měl beton sklon 1,5 cm na 3,5 m, což zajistí odtok vody z podložky a zabrání tvorbě kaluží.

Terasy, dlažební kostky a jiné stávající kamenné povrchy

Většina teras, dlažebních kostek a jiných povrchů je již zpevněna a bude schopna unést váhu umístění vířivky. Pokud si nejste jisti, možná budete muset konzultovat odborníka v této oblasti. Výhodou použití stávající plochy je samozřejmě úspora nákladů, ale je zde také časové hledisko, protože je zapotřebí méně přípravných prací. Vyplatí se zajistit, aby kameny byly v rovině, a také se ujistit, že je v pořádku odvodnění, protože nechcete, aby se pod vířivkou hromadila voda.

Palubní desky

Palubky jsou podle našeho názoru velmi oblíbenou volbou z několika důvodů. Vypadá skvěle a je příjemné pod nohama při vstupu do vířivky a výstupu z ní. Jednou z nevýhod použití palubek je dlouhá životnost, protože většina palubek má krátkou životnost, avšak s novými kompozitními materiály na trhu je to menší problém. Další nevýhodou jsou vibrace/hluk z čerpadla. Palubky připevněné k domu mohou zvýšit hluk a vibrace čerpadla lázní. Chcete-li tento problém zmírnit, poohlédněte se po vířivkách, jako je naše řada Highlife nebo Limelight, které obsahují tichou cirkulaci, nebo také zvažte použití rohože na podlahu vířivky, která pomůže snížit dopad vibrací.

Pokud chcete instalovat vířivku na palubu, musíte zvážit pevnost podpěry pod ní a poradit se s odborníkem na montáž paluby. K podepření vířivky potřebujete více trámů než na běžné palubě a budete muset zajistit dostatečné základy pod ní, ať už se jedná o beton nebo jiný typ pevného základu.

Jiné základy

Po přečtení výše uvedeného si uvědomíte pozitiva a negativa některých povrchů a některé faktory, které je třeba zvážit. Obecně platí, že pokud je odvodnění dobré, povrch je relativně rovný, pevný a unese váhu plné vířivky, pak by měl být naprosto v pořádku.

Zde je několik příkladů jiných základů, na které jsme umístili naše vířivky, abyste si udělali představu o tom, kolik možností existuje!

Nejčastější dotazy

Může být vířivka na trávě?

Vířivka NEMŮŽE stát přímo na trávě nebo zemi. Vířivka má příliš velkou hmotnost na to, aby mohla sedět na trávě. Nevyhnutelně se potopí, prostředí pod vířivkou bude mokré a neuklizené a pokud máte vířivku s dřevěným rámem, mohlo by to vést k hnilobě.

Můžete postavit vířivku na štěrk?

Vířivku lze umístit na štěrk, pokud je dostatečně silný, aby unesl váhu vířivky, a v závislosti na povrchu pod ním. Pokud je povrch pod štěrkem poměrně pevný a vrstva je zajištěna bedněním, pak by to neměl být problém. Větší typ štěrku je pravděpodobně lepší než malý štěrk, protože je pevnější a lépe udrží vířivku.

Je snadné přemístit vířivku, když je dole?

Suchá vířivka může vážit 250-750 kg, avšak se správným nářadím, vybavením a prací ji lze snadno přemístit. Pokud se jedná o mírné postrčení, pak by to měli být schopni udělat 2 lidé, když je suchá. Pokud chcete vířivku přemístit na jiné místo na zahradě, pak je nejlepší obrátit se na firmu se správným stěhovacím vybavením, aby nedošlo k poškození a/nebo zranění.

Kolik váží vířivka, když je plná?

Největší vířivka v naší nabídce, Hot Spring Limelight Prism, váží při naplnění 3085 kg a pro srovnání Freeflow Mini, nejmenší vířivka v naší nabídce, váží při naplnění vodou 710 kg. Průměrná pětimístná vířivka váží 1500 až 2000 kg. Úplnou specifikaci vířivky, kterou kupujete, si prosím ověřte u výrobce nebo dodavatele, abyste se ujistili, že je vaše základna vhodná pro danou hmotnost.

Lze vířivku zapustit do země?

Ano, vířivku můžete zapustit do země, ale pokud vířivku potápíte nebo částečně potápíte, pak je třeba zvážit především odvodnění a přístup k servisnímu panelu. Pokud vířivku jednoduše zapustíte do díry bez odvodnění, hrozí riziko, že se díra zaplaví, což může způsobit nebezpečí a poškodit součásti vířivky. Tomu můžete zabránit použitím jímky nebo jiného odvodňovacího prvku v samotném otvoru. Pokud jde o přístupový panel, budete se muset poradit s prodejcem nebo výrobcem vířivky, abyste zjistili, jaký panel potřebujete, abyste se ujistili, že váš otvor umožňuje přístup pro servis a údržbu.

Lze vířivku umístit na balkon?

Ano, vířivku lze umístit na balkon, ale pouze při správném plánování. Musíte se poradit se statikem, abyste se ujistili, že váš balkon unese váhu vířivky, vody a uživatelů.

 

Nejlepší vířivky v akci

 

Jaká je nejlepší základna pro vířivku?

Existuje několik možností pro základnu pro vířivku, ale nejlepší volbou je betonová nebo pevná povrchová deska. Tato základna zajistí dostatečnou stabilitu pro vířivku a minimalizuje riziko pohybu nebo poškození.

Jak si připravit místo pro vířivku?

Před umístěním vířivky je důležité zvolit vhodné místo. Nejprve očistěte a vyrovnávejte půdu, aby nedocházelo k nerovnoměrnému usazování. Potom vyberte pevný a rovný povrch, který dokáže unést váhu vířivky i vody. Nakonec doporučujeme vybudovat betonovou nebo pevnou povrchovou desku, která bude sloužit jako základna pro vířivku.

Nejlepší vířivky v akci

Jaká je nejlepší základna pro vířivku? Jak si připravit místo – Závěr

– Vířivka potřebuje solidní podstavec, aby unesla její váhu.
– Betonový podstavec je běžnou volbou kvůli své pevnosti a schopnosti udržovat plochu čistou.
– Existuje také možnost umístit vířivku na stávající dlažbu nebo terasu, ale je důležité zajistit rovnoměrný povrch a správné odvodnění.
– Palubky jsou další možností, ale je potřeba zajistit pevnou podporu a zabránit hluku a vibracím čerpadla.
– Existuje mnoho dalších možností základů, které lze použít, ale je důležité zvážit pevnost a rovnost povrchu.
– Vířivka nemůže být umístěna přímo na trávu, ale lze ji umístit na silný štěrk s dobrou podporou.
– Přemístění vířivky je možné, pokud je správně zajištěna a vysušena.
– Vířivka má různou hmotnost v závislosti na její velikosti, ale největší vířivka může vážit až přes 3000 kg, při plném naplnění.
– Vířivku lze zapustit do země, ale je důležité zajištění odvodnění a přístupu pro servis.
– Vířivku lze umístit na balkon, ale je nutné zajistit, že balkon unese její váhu.

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *