Jak šokovat vířivku? 2023 Podrobný průvodce

Jak šokovat vířivku? 2023 Podrobný průvodce

Jak šokovat vířivku? je důležitá část údržby, kterou by měl každý majitel vířivky pravidelně provádět. Tento podrobný průvodce vám poskytne veškeré informace a tipy, které potřebujete k úspěšnému šokování vaší vířivky v roce 2023.

bazen

Nejlepší vířivky v akci

Když budete vířivku doplňovat dezinfekčním prostředkem, pomůžete ji udržet čistou a hygienickou. Sám to ale nezvládne.

Naštěstí jednoduchým způsobem, jak zabránit hromadění nečistot ve vaší domácí vířivce, je použít chemikálie ve vířivce, abyste ji šokovali.

Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, jak šokovat vířivku – včetně jednoduchého průvodce krok za krokem, který během několika minut dodá vašim domácím lázním a vodě ve vířivce hygienickou podporu.

Proč bych měl šokovat svou vířivku?

Foto ©

Horká vana šok je dávka okysličovadla dostatečně velká na to, aby „šokovala“ vodu ve vířivce. To dělá čtyři věci:

Zabít bakterie

Spa šok na bázi chlóru vyhladí a zabije všechny bakterie, které volají vaši vířivku domů.

K odstranění organických nečistot a sloučenin z vody

Pokaždé, když použijete vířivku, zanecháte za sebou tělové oleje, vlasy, odumřelé kožní buňky, opalovací mléko a make-up.

To je normální. Ale tyto organické sloučeniny mohou vést k nepříjemným problémům, jako je špína ve vířivce a zakalená voda, pokud jsou ponechány.

Šok ve vířivce okysličuje vodu ve vířivce, což jí pomáhá rozkládat tyto organické sloučeniny a udržovat vířivku čistou.

Odstraňuje chloraminy a bromaminy

Chloraminy zůstávají, když granule chloru reagují s vodou. Jsou to, co vydává ten charakteristický zápach bazénu.

Pokud je vaším oblíbeným dezinfekčním prostředkem do vířivky brom, uvolňuje bromaniny. Nevoní tak silně, ale není to něco, co byste zvláště chtěli dýchat.

Používání chemikálií ve vířivce k šokování vaší vířivky pomáhá eliminovat tyto nepříjemné vedlejší produkty, takže můžete snadno dýchat během namáčení ve vaší domácí vířivce.

Znovu aktivuje dezinfekci

Postupem času se vaše dezinfekce stává méně účinnou. Šokování vaší vířivky reaktivuje chlór nebo brom ve vodě, což jí dá impuls k zabíjení bakterií, aniž byste museli přidávat další dezinfekční prostředek.

Jaké chemikálie potřebuji k šokování mé vířivky?

Foto © C

Existují dva hlavní druhy šoků do vířivky: šokové ošetření na bázi chlóru a bez chlóru. Doporučujeme, abyste si udělali zásoby obou, protože slouží různým účelům:

Bezchlórový šok

Bezchlórový šok oxiduje vaši vířivku a vytváří „volný chlór“, ale neobsahuje žádný dezinfekční prostředek.

Mnoho lidí zjišťuje, že potřebují dezinfikovat vodu ve vířivce pravidelně a na chvíli nechlórový šok nepomůže s bakteriální problémydokáže zázraky při odstraňování jiných forem kontaminantů a udržení kvality i při častém používání!

Přidání nechlórového šoku do vaší vířivky každý týden zbaví vás všech kontaminantů, se kterými nechcete sdílet své lázně, např kožní buňky a zvlhčovačzvažte tedy podání jedné týdenní udržovací dávky jako součást programu běžné údržby vířivky.

To pomůže zabránit voda od zakalení nebo spodina z rozvoje. Bezchlórové šokové ošetření také reaktivuje váš chlór nebo brom, takže může účinněji zabíjet růst bakterií.

Šok na bázi chlóru

Šokové ošetření na bázi chlóru jsou ideální kombinací pro oba oxidace a dezinfekce vaší vany. Dělá vše, co jeho protějšek bez chlóru, stejně jako zvyšuje hladinu dezinfekce ve vaší vířivce.

Ačkoli pravidelné používání se nedoporučuješoky na bázi chlóru mohou pomoci udržet vodu ve vířivce čistou při prvním otevření, po výměně vody nebo při zvýšeném počtu koupajících se – mějte však na paměti, že nadměrné používání může způsobit poškození potrubí vaší vany a potrubí, pokud není pečlivě sledováno.

The nejlepší časy sáhnout po chlorovém spa šoku jsou tedy:

Jedna věc k poznámce: zatímco byste měli nikdy nemíchejte chlór a brom když jsou oba suché, můžete do vířivky přidat šoky na bázi chlóru, i když je vámi zvoleným dezinfekčním prostředkem brom.

Jak šokovat vířivku

Foto © Hot Tub House Yorkshire

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete provádět tuto rutinu péče o vířivku, kdykoli šokujete vaši vířivku:

První, pořiďte si vše, co budete potřebovat:

  • Váš vířivý šok a odměrka.
  • Testovací proužky do vířivky.
  • Chemicky odolné rukavice a ochranné brýle.

Poté použijte testovací proužek otestujte hladinu pH vaší vířivky. Musí to být mezi 7.2 a 7.6takže v případě potřeby upravte a poté znovu vyzkoušejte.

Udržujte svou vířivku v provozu, protože to pomůže vmíchat šok do vody vaší vířivky. Budete také chtít zavřete vzduchové ventily vířivky takže jeho trysky neběží příliš silně, protože by to způsobilo, že by se chemikálie rozptýlily příliš rychle a váš šok by nefungoval správně.

Důležité je také dodržet běží oběhové čerpadlo během šokového ošetření, jinak riskujete, že voda ve vířivce bude příliš stagnovat. Také se ujistěte, že jste odstranili svůj kryt vířivky před zahájením procesu šokové léčby.

Nechcete, aby na vaší kůži nebo v očích byl šok z vířivky. Tak, nezapomeňte na ochranné rukavice a ochranné brýle než půjdete dál – a noste dlouhé rukávy, kalhoty a boty, abyste byli zakrytí. Pokud náhodou vylijete jakýkoli šok z vířivky, okamžitě jej vyčistěte.

Nyní je čas popadnout šok z vířivky. Řiďte se pokyny výrobce abyste viděli, kolik musíte přidat na základě množství vody ve vaší vířivce. Pokud si nejste jisti, jaká je kapacita vaší vířivky, podívejte se do manuálu vaší vířivky.

Přesnost je zde klíčová, takže se ujistěte pečlivě změřte svou léčbu šokem před přidáním do vaší lázně. Nikdy to nezkoušejte.

Opatrně přidejte šok a nechte trysky vířivky cirkulovat alespoň dvacet minut. Nechte svou vířivku odkrytou během této doby, aby se chemikálie mohly uvolnit.

Jak dlouho byste měli čekat na použití vířivky poté, co ji šokujete?

Podívejte se na štítek s vířivkou a zjistěte, jak dlouho musíte čekat, než budete moci znovu naskočit do vířivky. To bude obvykle mezi dvacet minut a hodinu.

Chlorové i nechlórové šoky zvyšují hodnoty pH vaší vířivky. Vždy tedy před vstupem do vířivky znovu otestujte vodu, bez ohledu na to, jak dlouho jste čekali. Ujistěte se, že má úroveň pH klesl zpět na 7.6 než se dostanete do své lázně, protože do té doby není bezpečné používat.

Pokud plánujete pobavit lidi ve vaší vířivce, je vždy dobré ji šokovat den předtím, než se k vám lidé přiblíží. Hosté tak nebudou čekat na pokles pH, než budou moci naskočit dovnitř.

Jak často byste měli šokovat svou vířivku?

Pokud používáte vířivku většinu dní, měli byste ji šokovat alespoň jednou týdně. Zvyšte to až dvakrát týdně, pokud se vaše vířivka používá několikrát denně nebo pokud máte při každém použití velkou zátěž.

A pokud jedete na dovolenou nebo jen pár týdnů nepoužíváte vířivku, dejte jí chlórový šok, než do ní poprvé naskočíte, abyste ji podpořili v hygieně.

Kdy byste měli šokovat svou vířivku?

Přidejte spa šok do vířivky během dne a sluneční paprsky by mohly spálit chlór dříve, než bude mít šanci správně fungovat.

Takže vždy přidejte do vířivky šok z vířivky soumrak nebo noc abyste se ujistili, že funguje co nejefektivněji.

Shrnutí

Každý týden šokovat vířivku je snadný způsob, jak jí dodat hygienickou podporu proti bakteriím a kontaminantům.

Zařaďte to do své pravidelné rutiny údržby vířivky, abyste se ujistili, že váš dezinfekční prostředek funguje co nejefektivněji, aby vaše vířivka zůstala čistá.

Jen si pamatujte: bezchlórový šok je nejlepší pro pravidelné používání, ale sáhněte po chlórovém šoku, pokud chcete rychle zvýšit hladinu dezinfekčního prostředku ve vířivce a zároveň zoxidovat její vodu.

Nejčastější dotazy

Jak velký šok bych měl dát do své vířivky?

Když dojde na šokování vaší vířivky, nikdy nehádejte; vždy měřit. Vypočítejte potřebnou šokovou dávku na základě toho, kolik galonů vody je ve vaší vířivce a postupujte podle pokynů vytištěných přímo na štítku produktu pro přesnou dávku.

Pokud si nejste jisti úrovní kapacity, jednoduše vynásobte délka, šířka a hloubka (ve stopách) společně vypočítat celkový objem – pak toto číslo vynásobte 7,5, abyste odhadli, kolik galonů pojme!

Pokud stále máte potíže, neváhejte kontaktovat výrobce vířivky – bude schopen poskytnout všechny potřebné informace!

Kdy mám šokovat svou vířivku?

Odpověď je (alespoň) jednou týdně. Pokud je častější a intenzivnější, nebo pokud jej používá několik lidí najednou, zaměřte se na dvakrát týdně jako další preventivní opatření pro zajištění hladké plavby!

Před šokováním a opětovným vstupem do vířivky nezapomeňte provést testy rovnováhy pH vaší vody – což vám pomůže určit, kdy může být potřeba zvýšit dávku chlóru.

Je šok silnější než chlór?

Shock, který se skládá z vyšší koncentrace chlóru nebo nechlórové alternativy, je navržen tak, aby rozložil organické nečistoty a dezinfikoval vodu účinněji než samotný běžný chlór.

Chlór na druhé straně slouží jako každodenní dezinfekce, která udržuje bazén čistý a bezpečný tím, že neutralizuje bakterie, řasy a další mikroorganismy.

Proto může být šok považován za silnější než chlór kvůli jeho zvýšené účinnosti, ale je třeba poznamenat, že kombinace obou ošetření funguje nejlépe pro udržení nedotčené vody ve vířivce a bazénu.

 

Nejlepší vířivky v akci

Jak šokovat vířivku? 2023 Podrobný průvodce

Co znamená šokovat vířivku?

Šokování vířivky znamená přidání speciálního chemického přípravku, který rychle odstraní nečistoty a zajišťuje čistou a hygienickou vodu.

Kdy je potřeba provést šokování vířivky?

Šokování vířivky je doporučeno provést před prvním spuštěním po zimním období, po silné bouři nebo po intenzivním používání vířivky.

Jaké přípravky se používají k šokování vířivky?

Pro šokování vířivky se obvykle používají speciální šokovací chlorové tablety nebo granule. Další možností může být použití oxidačního prostředku.

>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Jak šokovat vířivku? 2023 Podrobný průvodce
– Závěr

Když budete vířivku doplňovat dezinfekčním prostředkem, pomůžete ji udržet čistou a hygienickou. Sám to ale nezvládne.

Naštěstí jednoduchým způsobem, jak zabránit hromadění nečistot ve vaší domácí vířivce, je použít chemikálie ve vířivce, abyste ji šokovali.

Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, jak šokovat vířivku – včetně jednoduchého průvodce krok za krokem, který během několika minut dodá vašim domácím lázním a vodě ve vířivce hygienickou podporu.

Získejte ZDARMA WhatSpa? časopis

Proč bych měl šokovat svou vířivku?

Horká vana šok je dávka okysličovadla dostatečně velká na to, aby „šokovala“ vodu ve vířivce. To dělá čtyři věci:

Zabít bakterie

Spa šok na bázi chlóru vyhladí a zabije všechny bakterie, které volají vaši vířivku domů.

K odstranění organických nečistot a sloučenin z vody

Pokaždé, když použijete vířivku, zanecháte za sebou tělové oleje, vlasy, odumřelé kožní buňky, opalovací mléko a make-up.

To je normální. Ale tyto organické sloučeniny mohou vést k nepříjemným problémům, jako je špína ve vířivce a zakalená voda, pokud jsou ponechány.

Šok ve vířivce okysličuje vodu ve vířivce, což jí pomáhá rozkládat tyto organické sloučeniny a udržovat vířivku čistou.

Odstraňuje chloraminy a bromaminy

Chloraminy zůstávají, když granule chloru reagují s vodou. Jsou to, co vydává ten charakteristický zápach bazénu.

Pokud je vaším oblíbeným dezinfekčním prostředkem do vířivky brom, uvolňuje bromaniny. Nevoní tak silně, ale není to něco, co byste zvláště chtěli dýchat.

Používání chemikálií ve vířivce k šokování vaší vířivky pomáhá eliminovat tyto nepříjemné vedlejší produkty, takže můžete snadno dýchat během namáčení ve vaší domácí vířivce.

Znovu aktivuje dezinfekci

Postupem času se vaše dezinfekce stává méně účinnou. Šokování vaší vířivky reaktivuje chlór nebo brom ve vodě, což jí dá impuls k zabíjení bakterií, aniž byste museli přidávat další dezinfekční prostředek.

Získejte ZDARMA WhatSpa? časopis

Jaké chemikálie potřebuji k šokování mé vířivky?

Existují dva hlavní druhy šoků do vířivky: šokové ošetření na bázi chlóru a bez chlóru. Doporučujeme, abyste si udělali zásoby obou, protože slouží různým účelům:

Bezchlórový šok

Bezchlórový šok oxiduje vaši vířivku a vytváří „volný chlór“, ale neobsahuje žádný dezinfekční prostředek.

Mnoho lidí zjišťuje, že potřebují dezinfikovat vodu ve vířivce pravidelně a na chvíli nechlórový šok nepomůže s bakteriální problémydokáže zázraky při odstraňování jiných forem kontaminantů a udržení kvality i při častém používání!

Přidání nechlórového šoku do vaší vířivky každý týden zbaví vás všech kontaminantů, se kterými nechcete sdílet své lázně, např kožní buňky a zvlhčovačzvažte tedy podání jedné týdenní udržovací dávky jako součást programu běžné údržby vířivky.

To pomůže zabránit voda od zakalení nebo spodina z rozvoje. Bezchlórové šokové ošetření také reaktivuje váš chlór nebo brom, takže může účinněji zabíjet růst bakterií.

Šok na bázi chlóru

Šokové ošetření na bázi chlóru jsou ideální kombinací pro oba oxidace a dezinfekce vaší vany. Dělá vše, co jeho protějšek bez chlóru, stejně jako zvyšuje hladinu dezinfekce ve vaší vířivce.

Ačkoli pravidelné používání se nedoporučuješoky na bázi chlóru mohou pomoci udržet vodu ve vířivce čistou při prvním otevření, po výměně vody nebo při zvýšeném počtu koupajících se – mějte však na paměti, že nadměrné používání může způsobit poškození potrubí vaší vany a potrubí, pokud není pečlivě sledováno.

The nejlepší časy sáhnout po chlorovém spa šoku jsou tedy:

Jedna věc k poznámce: zatímco byste měli nikdy nemíchejte chlór a brom když jsou oba suché, můžete do vířivky přidat šoky na bázi chlóru, i když je vámi zvoleným dezinfekčním prostředkem brom.

Získejte ZDARMA WhatSpa? časopis

Jak šokovat vířivku

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete provádět tuto rutinu péče o vířivku, kdykoli šokujete vaši vířivku:

První, pořiďte si vše, co budete potřebovat:

  • Váš vířivý šok a odměrka.
  • Testovací proužky do vířivky.
  • Chemicky odolné rukavice a ochranné brýle.

Poté použijte testovací proužek otestujte hladinu pH vaší vířivky. Musí to být mezi 7.2 a 7.6takže v případě potřeby upravte a poté znovu vyzkoušejte.

Udržujte svou vířivku v provozu, protože to pomůže vmíchat šok do vody vaší vířivky. Budete také chtít zavřete vzduchové ventily vířivky takže jeho trysky neběží příliš silně, protože by to způsobilo, že by se chemikálie rozptýlily příliš rychle a váš šok by nefungoval správně.

Důležité je také dodržet běží oběhové čerpadlo během šokového ošetření, jinak riskujete, že voda ve vířivce bude příliš stagnovat. Také se ujistěte, že jste odstranili svůj kryt vířivky před zahájením procesu šokové léčby.

Nechcete, aby na vaší kůži nebo v očích byl šok z vířivky. Tak, nezapomeňte na ochranné rukavice a ochranné brýle než půjdete dál – a noste dlouhé rukávy, kalhoty a boty, abyste byli zakrytí. Pokud náhodou vylijete jakýkoli šok z vířivky, okamžitě jej vyčistěte.

Nyní je čas popadnout šok z vířivky. Řiďte se pokyny výrobce abyste viděli, kolik musíte přidat na základě množství vody ve vaší vířivce. Pokud si nejste jisti, jaká je kapacita vaší vířivky, podívejte se do manuálu vaší vířivky.

Přesnost je zde klíčová, takže se ujistěte pečlivě změřte svou léčbu šokem před přidáním do vaší lázně. Nikdy to nezkoušejte.

Opatrně přidejte šok a nechte trysky vířivky cirkulovat alespoň dvacet minut. Nechte svou vířivku odkrytou během této doby, aby se chemikálie mohly uvolnit.

Získejte ZDARMA WhatSpa? časopis

Jak dlouho byste měli čekat na použití vířivky poté, co ji šokujete?

Podívejte se na štítek s vířivkou a zjistěte, jak dlouho musíte čekat, než budete moci znovu naskočit do vířivky. To bude obvykle mezi dvacet minut a hodinu.

Chlorové i nechlórové šoky zvyšují hodnoty pH vaší vířivky. Vždy tedy před vstupem do vířivky znovu otestujte vodu, bez ohledu na to, jak dlouho jste čekali. Ujistěte se, že má úroveň pH klesl zpět na 7.6 než se dostanete do své lázně, protože do té doby není bezpečné používat.

Pokud plánujete pobavit lidi ve vaší vířivce, je vždy dobré ji šokovat den předtím, než se k vám lidé přiblíží. Hosté tak nebudou čekat na pokles pH, než budou moci naskočit dovnitř.

Jak často byste měli šokovat svou vířivku?

Pokud používáte vířivku většinu dní, měli byste ji šokovat alespoň jednou týdně. Zvyšte to až dvakrát týdně, pokud se vaše vířivka používá několikrát denně nebo pokud máte při každém použití velkou zátěž.

A pokud jedete na dovolenou nebo jen pár týdnů nepoužíváte vířivku, dejte jí chlórový šok, než do ní poprvé naskočíte, abyste ji podpořili v hygieně.

Kdy byste měli šokovat svou vířivku?

Přidejte spa šok do vířivky během dne a sluneční paprsky by mohly spálit chlór dříve, než bude mít šanci správně fungovat.

Takže vždy přidejte do vířivky šok z vířivky soumrak nebo noc abyste se ujistili, že funguje co nejefektivněji.

Shrnutí

Každý týden šokovat vířivku je snadný způsob, jak jí dodat hygienickou podporu proti bakteriím a kontaminantům.

Zařaďte to do své pravidelné rutiny údržby vířivky, abyste se ujistili, že váš dezinfekční prostředek funguje co nejefektivněji, aby vaše vířivka zůstala čistá.

Jen si pamatujte: bezchlórový šok je nejlepší pro pravidelné používání, ale sáhněte po chlórovém šoku, pokud chcete rychle zvýšit hladinu dezinfekčního prostředku ve vířivce a zároveň zoxidovat její vodu.

A pro další tipy na údržbu vířivky – plus náš výběr nejlepších vířivek na současném trhu pro každý rozpočet – vyzvedněte si bezplatnou kopii nejnovějšího vydání WhatSpa? časopis.

Získejte ZDARMA WhatSpa? časopis

Nejčastější dotazy

Jak velký šok bych měl dát do své vířivky?

Když dojde na šokování vaší vířivky, nikdy nehádejte; vždy měřit. Vypočítejte potřebnou šokovou dávku na základě toho, kolik galonů vody je ve vaší vířivce a postupujte podle pokynů vytištěných přímo na štítku produktu pro přesnou

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *