Při jaké teplotě byste měli nechat vířivku zapnutou?
Při jaké teplotě zapnout vířivku

Při jaké teplotě byste měli nechat vířivku zapnutou?

Vířivku byste měli nechat zapnutou při teplotě, která vám poskytuje příjemné a relaxační prostředí. Obvykle se doporučuje udržovat teplotu v rozmezí 37-39°C, ale samozřejmě se to může lišit podle vašich preferencí a venkovních podmínek.bazen

Nejlepší vířivky v akci

Chcete snížit náklady na provoz vířivky?

Pak byste měli své domácí lázně vypnout, když je nepoužíváte, že?

No, ne přesně…

Čtěte dále a zjistěte, na jakou teplotu byste měli nechat vířivku mezi namáčením, abyste ušetřili co nejvíce peněz.

Při jaké teplotě byste měli nechat vířivku zapnutou, když ji nepoužíváte?

Pokud používáte vířivku každých několik dní nebo více, měli byste ponechte ji na normální teplotě, i když ji nepoužíváte.

Vzhledem k tomu, že vířivky jsou tak dobře izolované, jakmile se zahřejí, není potřeba mnoho energie, aby je tam udrželi.

To znamená, že ve skutečnosti spotřebujete více energie, když vířivku snížíte a poté ji znovu zahřejete, když ji budete chtít používat, než když ji mezi jednotlivými použitími necháte při teplotě, kterou chcete namáčet.

Navíc teplota většiny vířivek stoupá mezi 3 až 6 stupni za hodinu. To znamená, že pokud vířivku vypnete nebo vypnete, budete muset chvíli počkat, než se dostane na příjemnou teplotu, aby se mohla vsáknout.

Také stojí za to mít na paměti, že pokud vířivku mezi jednotlivými použitími úplně vypnete, voda v ní bude sedět a stagnovat, než aby cirkulovala přes filtry. Tím se promění v živnou půdu pro bakterie a způsobí problémy, jako je zelená nebo zpěněná voda ve vířivce.

© Award Leisure

Když otočíte vířivku dolů umět ušetřit peníze

Pokud používáte vířivku několikrát týdně, cenově nejvýhodnější věc, kterou můžete udělat, je nechat ji na stejné teplotě, i když se nepoužívá.

Existuje však několik případů, kdy můžete snížit své účty za elektřinu tím, že vypnete vířivku.

Pokud jedete na dovolenou na dva až šest týdnů, stáhněte si vířivku asi o pět stupňů. Pokud jedete tak dlouho bez použití vířivky, můžete ušetřit trochu peněz, když ji ztlumíte a znovu zahřejete, až se vrátíte domů. Než vyrazíte, nezapomeňte šokovat svou vířivku přidáním několika odměrek šoku z vířivky, abyste se nevrátili do nehygienických lázní. A pamatujte si, že ho musíte zahřát dostatečně dlouho, než se chystáte na první koupel.

Pokud nebudete vířivku používat šest nebo více týdnů, vypněte ji a vypusťte. Dokonce i provoz při nízkých teplotách vás bude stát víc, než když ho necháte tak dlouho vypnutý. Navíc ponechání vířivky několik měsíců bez použití je spolehlivým receptem na růst bakterií.

Jak snížit náklady na provoz vířivky

Pokud vám otočení vířivky neušetří peníze, co pak?

Zde je několik jednoduchých způsobů, jak snížit náklady na provoz vířivky, které fungují:

Udržujte to izolované

Izolace vaší vířivky dělá obrovský rozdíl v tom, kolik stojí její provoz.

Abyste udrželi své účty za elektřinu co nejnižší, vyberte si domácí vířivku, která je plně izolovaná vysoce kvalitní pěnou. Držet se WhatSpa? doporučené značky vířivek, aby vás neštípal levný šedý dovoz, který je izolován pouze tenkým termoobalem (roh méně renomovaných značek má tendenci se řezat).

Zakrýt

Vířivky ztrácí kolem 60 % tepla povrchem vody. Což znamená, že kryt, který zadržuje teplo vaší vířivky, by vás mohl stát bombu.

Dávejte pozor na vířivky s kryty, které jsou vyplněny polyuretanovou pěnou s vysokou hustotou, která je ve středu tlustá alespoň čtyři palce. Nejlepší kryty se také uzamknou na místě a mají „nepřetržité tepelné těsnění“, které zadržuje teplo.

Pro další vrstvu izolace, která šetří peníze, si vezměte termální lázeňskou deku, kterou můžete plavat na povrchu vířivky, když ji nepoužíváte, aby pomohla zachytit teplo.

© Outdoor Heaven

Chraňte své lázně před přírodními živly

Pokud to vaše zahrada umožňuje, zastrčení vířivky dál od živlů ji ochrání před větrem a sníží její provozní náklady – a navíc se v ní bude sedět mnohem příjemněji.

Pokud vaše zahrada nemá přírodní výklenek, do kterého byste mohli umístit vířivku, můžete snížit provozní náklady instalací čelního skla, zasazením živého plotu nebo vybudováním vířivky kolem ní, aby fungovala jako nárazník před větrem. To bude mít také další výhodu v tom, že vašim promočením poskytne další soukromí.

Zavřete trysky

Nechte vzduchové trysky vaší vířivky otevřené, když ji nepoužíváte, a studený vzduch bude proudit do vaší vířivky a ochladí ji. Ujistěte se, že je necháte zavřené, když vyskočíte z vířivky, abyste snížili provozní náklady.

Udržujte své filtry čisté

Pokud své filtry nevyčistíte v rámci běžné údržby vířivky, budou vyžadovat více elektřiny. Čistěte je tedy každý týden a vyměňujte je každý rok, abyste se ujistili, že fungují co nejefektivněji.

Zazimujte svou vířivku

Víte, že vaše lázně nebudou přes zimu příliš využívány, a hledáte způsoby, jak ušetřit peníze na účtech za energii? Zazimujte svou vířivku – vypusťte ji, připravte ji na několik měsíců stát a nechte ji vypnutou u sítě – a mohli byste výrazně snížit provozní náklady vaší vířivky.

Zchlaďte věci v létě

Je to věc osobních preferencí, ale mnoho lidí má v létě rádo svou vířivku o něco chladnější, aby se mohli v horkém dni osvěžit. Snížení teploty ve vířivce jen o několik stupňů není jen pohodlnější v pečujícím žáru, ale může také značně narušit náklady na provoz vířivky.

© RotoSpa

Poslední slovo

Pokud budete vířivku používat několikrát týdně, ušetříte (kontraintuitivně) nejvíce peněz tím, že ji necháte při teplotě, při které se rádi namáčíte. Takže místo toho, abyste to odmítali, držte se tipů na úsporu peněz, které jsme sdíleli v tomto článku, abyste snížili náklady na provoz vířivky.

Má však smysl ztlumit vířivku, když jste na několik týdnů na dovolené, kdy byste měli teplotu snížit o zhruba pět stupňů. A pokud vířivku nebudete několik měsíců používat, měli byste ji vypustit a vypnout.

Chcete-li další odborné rady ohledně nákupu, instalace a údržby vířivky – stejně jako užší seznam energeticky nejúčinnějších modelů na trhu – vyzvedněte si svou bezplatnou kopii WhatSpa? časopis.

Získejte ZDARMA kopii WhatSpa? Magazín s vířivkou

Najít nejlepší vířivky v každém cenovém rozpětí s WhatSpa? Magazín kupujícího vířivky. Nejnovější vydání obsahuje nejnovější jaké lázně? Horká vana Best Buy Awards. Vyžádejte si časopis zdarma hned teď!

Získejte zdarma kopii

Poznámka: Když nakupujete prostřednictvím odkazů na našich stránkách, můžeme získat provizi přidružené společnosti.

O autorovi

Nick Clamp

Jsem šéfredaktorem WhatSpa? Media Group a aktivně se podílejí na odvětví vířivek a swim spa již více než 20 let. Do vířivky jsem se zamiloval v roce 2002 a od té doby jsem zasvětil svou kariéru pomoci milionům kupujících vířivek činit informovanější rozhodnutí při jejich nákupní cestě.

Nejlepší vířivky v akci


FAQs

Často kladené otázky

Při jaké teplotě byste měli nechat vířivku zapnutou?

Ideální teplota pro vířivku je mezi 37 a 39 stupni Celsia. Tato teplota pomáhá uvolnit svalové napětí a zlepšuje cirkulaci krve. Doporučuje se udržovat tuto teplotu po celou dobu používání vířivky.>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Při jaké teplotě byste měli nechat vířivku zapnutou?
– Závěr

– Chcete snížit náklady na provoz vířivky?
– Pak byste měli své domácí lázně vypnout, když je nepoužíváte, že?
– Čtěte dále a zjistěte, na jakou teplotu byste měli nechat vířivku mezi namáčením, abyste ušetřili co nejvíce peněz.
– Při jaké teplotě byste měli nechat vířivku zapnutou, když ji nepoužíváte?
– Když otočíte vířivku dolů umět ušetřit peníze
– Jak snížit náklady na provoz vířivky
– Poslední slovo

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *