Profesionální triatlonista Hoffman se připravuje na ikonického Patagonmana
Profesionální triatlonista Hoffman se připravuje na ikonického Patagonmana

Profesionální triatlonista Hoffman se připravuje na ikonického Patagonmana

Profesionální triatlonista Ben Hoffman se intenzivně připravuje na účast na ikonickém závodu Patagonman v Chile. Tento extrémní triatlon mu představuje velkou výzvu a cílí na zisk cenné trofeje.bazen

Nejlepší vířivky v akci

Aysen, nazývaný klenotem Patagonie, je izolovaným regionem v Chile. Oblast je úžasně rozmanitá, krajina s ledovci, řekami, deštnými pralesy a horami. Je to jedna z nejřidčeji obydlených oblastí země a přesto je domovem jedné z nejextrémnějších akcí v triatlonu.

Patagonman®.

Patagonman je multisportovní akce, která se bude konat 4. prosince 2022. Závodníci uplavou 3,8 kilometru ve fjordu, poté absolvují kopcovitou a klikatou 180kilometrovou cyklistickou trať a uběhnou 42,2 kilometrů po stezkách.

„Poprvé jsem o tomto závodě slyšel před mnoha lety,“ říká profesionální triatlonista Ben Hoffman. „Vždy jsem snil o závodění v ikonické krajině Patagonie v těch nejextrémnějších podmínkách, které se pro závod nabízejí.“

Ambasador značky Master Spas bude na lodi na startu závodu v roce 2022 a těší se na „skutečný test vytrvalosti“.

Hoffman je osminásobný šampion IRONMAN, který žije a trénuje v Tucsonu v Arizoně. Kromě běhání po pouštních stezkách a jízdě na kole po arizonských horách doplňuje Hoffman svůj trénink tréninky na H2X Challenger 18D Pro. Tyto plavecké lázně Master Spas mu poskytují prostor a příležitost trénovat doma – dokonce i na závody, jako je ten v Chile.

H2X Challenger Pro má tryskový systém, který vytváří nepřetržitý proud vody pro stacionární plavání. Hoffman může upravit průtok vody tak, aby plaval pro zotavení nebo při větší námaze, plavání rychlostí 1:10 na 100 metrů v lázních. Plavecké lázně ale poskytují i ​​terapii vířivkou se zabudovaným sezením a masážními tryskami.

Hoffman si nedávno udělal čas, aby se podělil o to, jak se připravuje a trénuje na Patagonman Xtri.

ironman ben Hoffman
Šampion IRONMAN Ben Hoffman sdílí, jaké to je připravovat se na extrémní triatlon Patagonman.

8 otázek s Benem Hoffmanem o Patagonmanovi Xtri

Pro Bena Hoffmana je rasa Patagonman na jeho seznamu už roky. Načasování však prostě nevyšlo.

Ale teď, když nadešel čas, je nadšený, že bude závodit a sdílet zkušenosti se svou rodinou. Bonus navíc: Po závodě trochu času na prozkoumání Chile se všemi.

Co dělá závod „extrémním“?

Existuje mnoho faktorů, které dělají tento závod extrémním, počínaje velmi chladnou otevřenou vodou. Teplota vody se bude pohybovat v rozmezí 48 stupňů až 52 stupňů a první část koupání probíhá za tmy před rozedněním. Za druhé, motorka je náročná point-to-point záležitost se spoustou stoupání na základně And. Jsou zde i některé drsné „štěrkové“ úseky. A konečně, běh je z velké části offroad s několika těžkými úseky, které vyžadují celkovou pozornost a úsilí. Pouhé překonání Železné vzdálenosti je těžké, ale dělat to v těchto podmínkách a na tomto hřišti bude opravdu extrémní!

Jak se vaše příprava na závod liší od závodu IRONMAN® nebo tradičnějšího triatlonu?

Dělal jsem mnohem více terénních tréninků na běh. Nedávno jsem dokonce podnikl cestu do Kalifornie, abych strávil delší dobu v oceánu při 52 stupních, abych pomohl vybrat si vybavení a zvyknout si na šok z těch nízkých teplot. Nakonec jsem provedl nějaké úpravy na svém motocyklu, abych byl více vzpřímený pro lezení a drsné cesty, a hrál jsem si s jiným vybavením, které budu potřebovat v den závodu v tréninku.

patagonie
Hřiště Patagonman je známé svými náročnými podmínkami, od studeného koupání ve fjordu až po náročné stoupání na kole.

Když už mluvíme o plavání, jaké jsou některé konkrétní výzvy?

Hlavní je zůstat v klidu, když kapilární šok dopadne z vašeho obličeje ponořeného do studené vody. Okamžitě ovlivňuje dýchání a posílá tělo do režimu boje nebo útěku. Je také mnohem náročnější být výkonný a hladký, když jsou svaly studené a méně pohyblivé. Důležité je tedy správné zahřátí, nošení dalšího vybavení a tvrdší start. Být schopen vidět za extrémně špatných světelných podmínek bude také důležité pro udržení kurzu a nepřidávat žádnou vzdálenost k již tak náročnému plavání.

Jak se na tyto výzvy připravujete?

Kromě plavání v oceánu v Kalifornii, abych napodobil podmínky, dělám také několik delších plavání v lázních, kde jsme vypnuli topení a nechali je vychladnout tak, jak to aktuální klima dovolí, kolem 66 stupňů. Není to taková zima, jak bude plavání, ale je to skvělý trénink, zvláště když to dělám bez neoprenu. Kromě toho jsem absolvoval několik ranních vyjížděk poté, co jsem si v lázních namočil tréninkovou soupravu, abych se připravil na to, jak chladné bude prvních pár hodin na kole. Procvičování těchto situací, včetně mých přechodů se svlékáním ručníkem a oblékáním více oblečení, mi pomůže být připravený na den.

Plavání je od bodu k bodu, od fjordu k jezeru. Čím je to výjimečné?

Být na rozhraní mezi ledovcovou a oceánskou vodou je zvláštní, stejně jako skok z lodi na začátek. Podmínky budou proměnlivé, teplotně i světelně, takže se těším na chvíli, kdy vstanu na suchu! Krajina je opravdu bezkonkurenční, takže doufám, že budu mít chvilku, abych se rozhlédl a užil si to.

Co bys poradil triatlonistovi, který uvažuje o Patagonmanovi nebo jiném extrémním triatlonu?

Řekl bych, že si udělejte domácí úkol a promluvte si s ostatními, kteří akci provedli, a s těmi, které se jí líbí. Je třeba vzít v úvahu mnoho logistických faktorů, které se liší od normální akce Ironman, a klíčová je připravenost na všechny možné situace. Najděte si také velmi dobrý tým, který vám pomůže podpořit vás před závodem a během závodu. Nakonec si procvičte, abyste se dostali do podmínek, kterým budete čelit, aby nic nebylo příliš ohromující nebo nové.

Jak se psychicky připravujete na závod, jako je Patagonman?

Rád si představuji všechny různé scénáře, které by mohly nastat, dobré i špatné, a pak pro každý z nich plánuji. Moje fyzická příprava je také velkou částí mentální stránky, protože mi dává jistotu, že jsem připravený, když dělám správné tréninky. Na konci dne je to o kontrole toho, co můžete, a neutrácení energie na věci, které nemůžete. Tak se psychicky připravuji na dlouhý a náročný den, který mě čeká.

Jak plánujete regeneraci a relaxaci po tomto roce?

Určitě to pro mě bude poslední závod v roce 2022! Normálně nechodím tak pozdě do roku, ale tohle byla příležitost, kterou jsem si nemohl nechat ujít. Poté si užijeme dovolenou v Chile. Pak je to zpátky domů do Tucsonu…. kde natočíme lázně na maximální teplotu a příjemně se zahřejeme!

plavat lázně hoffman
Ben Hoffman plave ve swim spa od Master Spas. Profesionální triatlonista také využívá swim spa k regeneraci a rodinnému času.

Jak koupit swim spa

Chcete doma plavat, cvičit a relaxovat? Mít plavecký bazén Master Spas vám umožní plavat podle vašeho plánu a zároveň přidat na váš dvorek zábavný faktor. Kliknutím sem se dozvíte více o výhodách hydroterapie a relaxace ve vířivce. Nebo se obraťte na svého místního prodejce Master Spas a zjistěte více o vlastnictví bazénů. Zajímá vás, kolik stojí swim spa? Zde si můžete vyžádat cenovou nabídku.


Nejlepší vířivky v akci

FAQs

Profesionální triatlonista Hoffman se připravuje na ikonického Patagonmana

O čem je článek?

Článek pojednává o profesionálním triatlonistovi Hoffmanovi, který se připravuje na účast na ikonickém závodu Patagonman.

Proč je Patagonman ikonický?

Patagonman je považován za jeden z nejtěžších závodů v oblasti triatlonu. Koná se v náročných podmínkách Patagonie a přitahuje nejlepší triatlonisty z celého světa.>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Profesionální triatlonista Hoffman se připravuje na ikonického Patagonmana
– Závěr

Aysen, nazývaný klenotem Patagonie, je izolovaným regionem v Chile. Oblast je úžasně rozmanitá, krajina s ledovci, řekami, deštnými pralesy a horami. Je to jedna z nejřidčeji obydlených oblastí země a přesto je domovem jedné z nejextrémnějších akcí v triatlonu.

Patagonman je multisportovní akce, která se bude konat 4. prosince 2022. Závodníci uplavou 3,8 kilometru ve fjordu, poté absolvují kopcovitou a klikatou 180kilometrovou cyklistickou trať a uběhnou 42,2 kilometrů po stezkách.

Triatlonista Ben Hoffman, osminásobný šampion IRONMAN, se těší na „skutečný test vytrvalosti“, který tento závod nabízí.

Hoffman trénuje v plaveckém spa H2X Challenger 18D Pro od Master Spas, které mu poskytuje prostor a příležitost trénovat doma – dokonce i na závody, jako je ten v Chile.

Hoffman sdílí, jak se připravuje a trénuje na Patagonman Xtri, který je známý svými náročnými podmínkami.

Pro závod Patagonman musel Hoffman provést různé úpravy v rámci přípravy a musel se také psychicky naladit na tuto náročnou akci.

Po závodě a celém ročním snažení se Hoffman plánuje regenerovat a relaxovat v lázni od Master Spas.

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *