Tipy na profesionální triatlonové plavání s Timem O'Donnellem
Tipy na profesionální triatlonové plavání s Timem O’Donnellem

Tipy na profesionální triatlonové plavání s Timem O’Donnellem

Plavání je klíčovou disciplínou v triatlonu a profesionální triatlonista Tim O’Donnell má několik užitečných tipů, jak zdokonalit vaše dovednosti ve vodě. Tento článek vám poskytne cenné rady, jak se stát lepším plavcem v rámci triatlonu.bazen

Nejlepší vířivky v akci

Tim O'Donnell byl vynikající plavec jako student střední školy. Ve své přípravné škole v Pensylvánii vytvořil několik školních rekordů a získal celostátní vyznamenání.

Ale jen před lety se O'Donnell snažil držet krok se svými sourozenci, když se účastnili klubového plavání.

O'Donnell poprvé začal plavat ve věku 5 let. Nebylo to tak, že by ve vodě ukazoval sliby. Jako nejmladší ze čtyř dětí to bylo v rodinném rozvrhu snazší, když se všichni věnovali stejnému sportu.

Jako každé malé dítě, které je ve sportu nové, měl i O'Donnell prostor pro rozvoj. Nebyl nejrychlejší a jeho technika nebyla dokonalá. Vtipkuje, že jeho bratr byl MVP a on byl vítězem trenérské ceny.

Co O'Donnell měl, byl pozitivní přístup a disciplína tvrdě pracovat – něco, co si s sebou jako profesionální triatlonista nese dodnes.

V nové sérii videí s Master Spas sdílí O'Donnell své nejlepší profesionální tipy, jak začlenit swim spa do vašeho plaveckého tréninku. Nyní žije v Boulderu se svou ženou Mirindou Carfrae a O'Donnell trénuje v H2X Challenger 18D Pro.

tipy na triatlonové plavání
Tim O'Donnell plave v plaveckých lázních H2X Challenger od Master Spas.

Koupání v plaveckém bazénu

O'Donnell si oblékl plaveckou bundu amerického námořnictva a vydal se z domu do svých plaveckých lázní Master Spas H2X Challenger.

Plavecké lázně jsou navrženy tak, aby je bylo možné používat po celý rok – i když je na zemi na úpatí Boulderu v Coloradu sníh.

O'Donnell, veterán námořnictva a profesionální triatlonista, může skočit na trénink, když je to pro jeho program nejvhodnější, bez ohledu na to, kdy je místní bazén otevřený. Pohodlí mu také pomáhá vyvážit rodinný život. Tin a Rinny mají dvě děti, Izzyho a Finna.

(Mimochodem, také milují plavání a cákání v plaveckých lázních.)

Zatímco děti mohou být zvědavější na plováky a zábavu, pro triatlonisty je důležitá rychlost plavání. H2X Challenger 18D Pro má tři plovoucí čerpadla, která vytváří plavecký proud, který plave rychlostí až 1:10 na 100 metrů.

Pro O'Donnella, který plavání IRONMAN dokončí za méně než 48 minut, to „plave hodně rychle“.

Mezi výhody tréninku ve swim spa patří trénink pro tyto podmínky na volné vodě. Spa nabízí nepřetržitý zážitek z plavání, což znamená, že plavete proti proudu vody, aniž byste se museli obracet. Pokaždé, když se otočíte u zdi, máte krátkou přestávku a ty vteřiny odpočinku se sčítají, říká O'Donnell.

O'Donnellovy profesionální triatlonové tréninkové tipy

V nové sérii videí s Master Spas sdílí O'Donnell své profesionální tipy pro plavání a trénink ve swim spa.

Cvičení je nezbytnou součástí každého plavání. Cvičení, které je často součástí zahřívání, vám pomůže soustředit se na jednotlivé prvky vašeho úderu, abyste mohli zlepšit svou formu. Tyto malé změny vám mohou pomoci vidět velký pokrok.

Aqua jogging pro triatlon

Triatlonisté dělají víc než jen plavání – jezdí na kole a běhají. Ze tří disciplín má největší dopad běh.

Bez ohledu na to, zda jste náchylní ke zranění nebo rehabilitujete zranění, běh v hluboké vodě vám může pomoci udržet najeté kilometry bez většího stresu pro vaše tělo.

Ve videotipu O'Donnell sdílí, jak využívá swim spa pro aqua jogging.

Na rozdíl od chození do bazénu za běháním v hluboké vodě vám aqua jogging ve plaveckých lázních umožňuje „tlačit“ od podlahy. Cílem je mít plný běžecký krok a pracovat na pohonu kolen. O'Donnell navrhuje nosit staré běžecké boty a využívat protiskluzový podlahový systém plaveckých lázní.

Voda je u většiny lidí hluboká po prsa a poskytuje větší vztlak.

O'Donnell pravidelně začleňuje aqua jogging pro prevenci zranění. Jeho hlavním cvičením je „běhat“ po dobu 30 minut a postupně zvyšovat rychlost proudu vody.

Jednoruční plavecký nácvik

Existuje nějaký cvik, který může zlepšit vaše plavání vpředu kraul? Pro mnoho trenérů je to plavání s jednoručkami. Tento cvik vám umožní izolovat jednu paži a soustředit se na svůj úder. Od zachycení až po protažení můžete rozebrat každý prvek, abyste zlepšili celkovou techniku.

Ve swim spa upravte proud vody tak, aby měl mírnou nebo snadnou rychlost. Přední kraul budete plavat jednou paží, zatímco druhá bude vedle kyčle.

O'Donnell zdůrazňuje, že byste se měli při každém tahu plně otočit a dýchat na stejnou stranu jako připnutá paže. Nezapomeňte nakopnout a plně zapojit své jádro!

Pro O'Donnella je mnoho jeho plaveckých tréninků v plaveckých lázních založeno na čase. Když zapojí cvičení plavání s jednoručkami, udělá 30 sekund na levé paži, 30 sekund pravidelné plavání, 30 sekund pravou paži a 30 sekund pravidelné plavání. Cvičení bude opakovat až 10 sad.

Sculling vrták pro zlepšení citu pro vodu

Od chvíle, kdy vstoupíte do vody, cítíte vodu. Dobrý „cit pro vodu“ však pro plavce a triatlonisty znamená něco jiného.

Když máte dobrý cit pro vodu, uvědomujete si, jak váš plavecký záběr a poloha těla ovlivňují vaši sílu.

Sculling je jedním z nejpřínosnějších plaveckých cvičení, protože může zlepšit váš cit pro vodu. Tento cvik můžete zařadit jako součást rozcvičky před hlavní sestavou.

Existují různé způsoby, jak provádět nácvik veslování, ale O'Donnell předvádí základní verzi pro sérii videí pro profesionální tipy. Paže by měly být nad vodou s pokrčenými lokty. Provádějte pohyb předloktími – téměř jako stěrače čelního skla – a nezapomeňte kopnout.

V plaveckých lázních byste měli nastavit proud vody na snadné plavecké tempo. Cvičení provádějte po dobu 30 sekund a odpočívejte nebo plavejte klidně po dobu 30 sekund.

O'Donnell doporučuje nosit středový plavecký šnorchl. Když nosíte plavecký šnorchl, nemusíte se otáčet, abyste mohli dýchat. To pomáhá s polohou těla a udržením pozornosti.

Triatlonový trénink doma

Chcete mít možnost sladit triatlonový trénink s každodenním životem? Mít plavecký bazén Master Spas vám umožní plavat podle vašeho plánu a zároveň přidat na váš dvorek zábavný faktor. Kliknutím sem se dozvíte více o výhodách hydroterapie a relaxace ve vířivce. Nebo se obraťte na svého místního prodejce Master Spas a zjistěte více o vlastnictví bazénů. Zajímá vás, kolik stojí swim spa? Zde si můžete vyžádat cenovou nabídku.


Nejlepší vířivky v akci
Tipy na profesionální triatlonové plavání s Timem O’Donnellem

Časté dotazy

Kdo je Tim O’Donnell?

Tim O’Donnell je profesionální triatlonista a bývalý závodník Ironman.

Proč je jeho plavání tak úspěšné?

Tim se věnuje profesionálnímu triatlonu už mnoho let a má mnoho zkušeností s tréninkem a závody. Jeho plavání je úspěšné díky kombinaci techniky, tréninku a disciplíny.

Jak mohu vylepšit své triatlonové plavání?

Tipy od Tima O’Donnella zahrnují práci na technice, posílení jádrové stability a pravidelný trénink ve vodě.>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Tipy na profesionální triatlonové plavání s Timem O'Donnellem
– Závěr

– Tim O’Donnell byl výborným plavcem již ve střední škole
– Rodinný plavecký závod v jeho dětství
– Pozitivní přístup a tvrdá práce
– V nové sérii videí s Master Spas sdílí O’Donnell své nejlepší profesionální tipy, jak začlenit swim spa do vašeho plaveckého tréninku
– Plavecké lázně H2X Challenger umožňují plavání po celý rok
– Trénink ve swim spa je důležitý pro triatlonisty
– O’Donnell sdílí profesionální triatlonové tréninkové tipy
– Aqua jogging v swim spa
– Jednoruční plavecký trénink
– Sculling vrták pro zlepšení citu pro vodu
– Možnost trénovat triatlonově doma s vlastním swim spa

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *