Home Průvodce návrhem bazénu

Průvodce návrhem bazénu pro domácnost

Vítejte na našem webu, který se zaměřuje na průvodce návrhem bazénu pro domácnost. Pokud jste se rozhodli, že si chcete pořídit vlastní bazén, zde najdete veškeré informace a rady, které vám pomohou při tomto procesu.

Naše stránky obsahují různé články a tipy na návrh bazénu, výběr vhodného typu bazénu pro vaše potřeby, důležité aspekty a prvky při stavbě bazénu, a mnohem více. Chceme vám předat veškeré znalosti, které potřebujete, abyste mohli sdílet radost z vlastního bazénu ve vašem domě.

Prozkoumejte naše stránky a najděte inspiraci a rady, které vám pomohou utvořit si představu o svém ideálním domácím bazénu. Nebudeme se zaměřovat pouze na designové a estetické aspekty, ale také na funkčnost, údržbu, zabezpečení a další důležité faktory, které bude třeba zvážit.

Pokud sníte o vlastním bazénu nebo máte nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro vás a rádi vám pomůžeme s vaším domácím bazénem!

bazen

Pokud jste ve světě bazénů noví, vězte dvě věci: 1) Vítejte! Jsme rádi, že vás tu máme. A 2) Možná si uvědomujete, že je toho hodně, co je třeba roztřídit a rozhodnout, pokud jde o pořízení vlastního: tvar, velikost, barva, typ, umístění, stavitel atd. Doporučujeme vám, abyste si vše průzkum abyste se mohli cítit jistě, až si poprvé sednete se svým stavitelem. Dnes se zaměříme především na tento první bod: tvar.

Budeme se zabývat tím, jaké jsou vaše tvarové možnosti u zapuštěných bazénů, jaký pocit může každý z nich vytvořit a co dělá moderní návrhy bazénů, abyste mohli pracovat na rozhodnutí o návrhu domácího bazénu.

Rozdělení dostupných tvarů bazénů:

Jak pravděpodobně víte, sklolaminátové bazény se dodávají v předem určených tvarech a provedeních. Nejsou k dispozici pro přizpůsobení, jako je tomu u gunitových bazénů nebo bazénů s vinylovou vložkou. Jak již bylo řečeno, existuje poměrně široká škála možností, z nichž si můžete vybrat: existují obdélníkové / čtvercové návrhy bazénů, volné / křivkové návrhy a římské tvary bazénů. A to nepočítáme další zábavné věci, které si můžete pořídit jako doplňky nebo menší varianty, které se netýkají bazénů, jako jsou lázně nebo brouzdaliště. Existují jednoduché designy bazénů, složitější designy – myslíme si, že s ohledem na množství výrobců laminátových bazénů bude těžké nenajít alespoň jeden bazén, který vás zaujme.

Levné nadzemní bazény v akci

Podívejme se na rozpis jednotlivých dostupných tvarů. Budeme se zabývat výhodami a nevýhodami tvaru bazénu a tím, jaký typ nebo osoba či potřeba mohou být pro každý z nich nejvhodnější. Začneme klasickým obdélníkem:

Obdélník

Klady:

 • Čistý, moderní vzhled
 • Snadnější provádění některých plaveckých aktivit (například kroužení)
 • Snadnější instalace automatického krytu bazénu

Nevýhody:

S klasikou je těžké udělat chybu. Když si mnozí představí zapuštěný bazén, představí si bazén se čtyřmi rovnými okraji. Tyto ostré, čisté linie a úhly dodávají obdélníkovým bazénům velmi moderní vzhled, protože křivky v designu mají tendenci připomínat trendy minulosti (což je naprosto v pořádku, pokud o takový vzhled usilujete!).

Příklady nabízených obdélníkových bazénů:

Zadní obrázek obdélníkového modelu bazénu D40 od společnosti River Pools.

Freeform

Profesionálové:

 • Má přirozený, plynulý pocit
 • Vnese do vašeho dvora trochu více osobnosti

Souhlas:

 • Nemají tolik moderního pocitu jako obdélník nebo dokonce v některých případech římský.
 • Mohou obětovat část prostoru pro plavání pro zakřivené hrany

Volné tvary plní trochu opačnou funkci než obdélníky. Nyní říkáme „trochu“, protože jsou stále stejně elegantní a luxusní! Co je však na nich jiné, je to, že jejich zaoblené hrany vyvolávají přirozený pocit vody. Je velmi vzácné najít v přírodě něco s dokonalými, rovnými hranami po celém obvodu, takže tento styl bazénu může napodobovat vodní plochu, kterou můžete najít ve volné přírodě (myslete na roztomilý rybníček).

Příklady bazénů ve volném tvaru, které nabízíme:

Letecký snímek volně tvarovaného modelu bazénu C40 od společnosti River Pools.

Roman

Profesionálové:

 • „To nejlepší z obou světů“ – rovné hrany a zakřivené konce
 • Klasická atmosféra

Souhlas:

 • Může být o něco obtížnější zahrnout automatický kryt (ale pravděpodobně jednodušší než volný tvar)
 • Možná nenajdete tolik možností jako obdélník nebo volný tvar

Římské bazény působí elegantně, ale klasicky díky rovným svislým hranám a zaoblenějším koncům. Stejně jako jiné architektonické prvky s římským nebo řeckým vlivem často obstojí ve zkoušce času a zůstávají vnímány jako krásný dekorativní styl.

Pro někoho, kdo oceňuje střední cestu mezi čistým/moderním a zakřiveným zábavným designem, mohou být římské vzory přitažlivé. Pokud máte rádi klasičtější vzory domů a budov, pak může být tento tvar přesně to, co potřebujete.

Mějte na paměti, že váš dvůr a přesně kolik dvůr, s nímž máte k dispozici, může částečně ovlivnit, jakou konstrukci bazénu nakonec zvolíte. U laminátových bazénů je nesmírně důležitý přístup, protože se k vám domů dostanou v jednom kuse a je třeba s nimi manévrovat na místě.

Příklady římských bazénů:

Zadní obrázek římského modelu bazénu L36 od společnosti River Pools.

Vlastní

 

Nevýhody:

 • Vylučuje sklolaminát jako volitelnou možnost
 • Možná nebude možné získat automatický kryt
 • Bude pravděpodobně dražší v závislosti na tom, jak složitý je design

Možná se vám to zdálo ve snu. Nebo jsi to kdysi viděl ve filmu. Bez ohledu na to, odkud jste tuto myšlenku získali, někdy se vám v hlavě objeví představa „dokonalého“ zapuštěného bazénu a není to žádný z výše uvedených tvarů. Určitě existují způsoby, jak si tento sen splnit, zejména u gunitových bazénů, protože mají prakticky nekonečné možnosti přizpůsobení. Pokud tedy patříte k těm, kteří chtějí bazén, jaký ještě nikdo na světě neměl, pak je možná právě bazén na míru tou správnou cestou.

Moderní funkce dostupné pro podzemní bazény:

Dotkli jsme se toho, jak vám obdélníkový bazén může pomoci dosáhnout vašich moderních a módních cílů v domácnosti. Jaké další prvky bazénu vám však mohou dodat tento moderní šmrnc? Co dělá bazén moderním?

Jak jsme řekli, rovné hrany. To se netýká pouze stěn bazénu, ale můžete najít také návrhy s rovnými hranami schodů, laviček a opalovacích říms.

Letecký snímek obdélníkového modelu bazénu M35 od společnosti River Pools se čtvercovými a obdélníkovými schůdky, opalovací římsou a lavičkami.

Dalšími trendovými a moderními prvky, které dnes můžete u bazénů najít, jsou plážové vstupy, sluneční police a vestavěné lázně (všechny tyto prvky najdete u sklolaminátových bazénů!).

Modernímu dojmu z bazénu může napomoci také dekorace a terénní úpravy kolem bazénu, například výběr betonu nebo palubky. Stavitel bazénu by vás měl být schopen nasměrovat správným směrem na základě vašich představ.

Jak začít s pořizováním vlastního bazénu:

Nakonec většina toho, co dělá jeden tvar „lepší“ než jiný, závisí spíše na vašich přáních a preferencích než na objektivních důvodech. Jakýkoli tvar vám dává pocit, že jste nejlépe doma, pohodlně a „vy“. je . nejlepší.

Pro nás je bazén místem, kde můžeme být spolu, ať už to pro vás znamená cokoli. Ať už to znamená s celým sousedstvím, s manželem a dětmi nebo jen s vaším chlupatým dítětem – všichni máme někoho, s kým bychom si přáli trávit více času. Nadzemní bazén je nejen krásný, ale je to místo, ve kterém si téměř každý najde místo, kde si může užívat a spojit se s ostatními (bez ohledu na tvar, velikost nebo dokonce typ). Samozřejmě máme silný vztah k laminátovým bazénům, ale i ve vinylových a gunitových bazénech se dají najít skvělé věci. Víme, že sklolaminát není pro každého, ale pevně věříme, že pro každého se najde nějaký druh bazénu. Pokud vás k němu pomůžeme dovést, dosáhneme jako společnost svých cílů.

Vážíme si toho, že jste s námi dnes strávili čas, a doufáme, že jste se dozvěděli něco o tvarech a možnostech designu domácích bazénů. Stále potřebujete pomoci s rozhodováním mezi tvary bazénů? Náš nástroj pro výběr tvaru bazénu prochází to, co jsme zde prošli, ale ve stručné formě kvízu s výsledkem uvedeným na konci.

Nejlepší bazény v akci

FAQs – Průvodce návrhem bazénu

1. Jak začít s návrhem bazénu?

Pro začátek je důležité zvážit prostor, rozpočet a představu o velikosti a stylu bazénu. Poté kontaktujte odborníka na bazény, který Vám pomůže s návrhem a výběrem vhodného bazénového systému.

2. Jaká povolení budu potřebovat pro stavbu bazénu?

Potřebná povolení se mohou různit podle místních stavebních předpisů. Většinou je zapotřebí stavební povolení pro trvalou stavbu bazénu. Doporučujeme se poradit s místními stavebními úřady ohledně požadovaných povolení.

3. Jak dlouho trvá stavba bazénu?

Doba stavby bazénu se liší podle velikosti, složitosti a druhu bazénu. Většinou to trvá několik týdnů od začátku výkopu až po napuštění vody. Odborníci na bazény Vám poskytnou detailní časový plán v souladu s Vašimi požadavky.

4. Jaká je životnost bazénu?

Životnost bazénu závisí na různých faktorech, jako je správná údržba, kvalita použitých materiálů a konstrukce. Kvalitně postavený bazén a pravidelná údržba mohou zajistit životnost až několik desetiletí.

5. Jaké jsou vhodné materiály pro bazénovou konstrukci?

Nejběžněji používanými materiály pro bazénovou konstrukci jsou beton, sklolaminát a nerezová ocel. Každý materiál má své výhody a nevýhody, a Vaše volba by měla být založena na Vašich preferencích, požadovaném stylu a rozpočtu.

Levné nadzemní bazény v akci

Home Průvodce návrhem bazénu – Závěr

– Připadá vám toto tvrzení povědomé?
– Hledání na internetu je skvělým začátkem pro pořízení bazénu
– Existuje široká škála možností tvarů bazénů
– Obdélníkový bazén je čistý a moderní, snadná instalace automatického krytu bazénu
– Volné tvary vytváří přirozený pocit vody
– Ř

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – bazény

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *