Nadzemní bazény: Průvodce pro nákup nejlepšího nadzemního bazénu

Nákup nového nadzemního bazénu může být ohromující zážitek. Jak se v tolika možnostech vyznat, který bazén je nejlepší? No, naštěstí jste na správném místě! V tomto příspěvku se zabýváme záludnostmi výběru nového nadzemního bazénu. Provedeme vás tím, jak si naplánovat a vybrat svůj zbrusu nový bazén.

Plánování nového nadzemního bazénu

Udělejme nejprve několik kroků zpět a zjistěme, co hledáte u nového bazénu. nadzemní bazén. Chcete bazén, který můžete postavit, napustit a koupat se v něm ještě týž den, nebo chcete něco trvalejšího, co můžete vylepšit krásnou úpravou terénu nebo dokonce obklopit dřevěnou palubou? Potřebujete něco měkkého a malého, nebo něco pevnějšího, co vydrží velký provoz a zátěž plavců po mnoho let? Chcete bazén s měkkými bočnicemi, který se snadno postaví a sundá, nebo takový, který je postaven tak, aby vydržel drsné přírodní podmínky a poskytoval nekonečnou trvanlivost? U každé z těchto otázek byste měli mít na paměti také rozpočet. A pamatujte – čím vyšší kvalita, tím déle vydrží. Je to tak jednoduché.

To jsou otázky, které byste si měli položit před nákupem nadzemního bazénu. Pomohou vám stanovit cíl nákupu a udržet spokojenost s novým bazénem pro vaši rodinu.

Tři typy nadzemních bazénů

Existují tři hlavní typy nadzemních bazénů: nafukovací Easy-Set, měkká strana, a trvalou kovovou stěnou. Nadzemní bazény s kovovou stěnou jsou k dispozici s ocelové nebo hliník stěny. V každé z těchto kategorií existuje několik možností velikosti, tvaru, barvy a stylu. Ponořme se do každé kategorie a seznamme se se specifiky jednotlivých typů nadzemních bazénů.

Nafukovací bazény se snadnou montáží:

Snadno nastavitelné bazény Intex

Intex Easy-Set bazény mají jednoduchou, ale odolnou konstrukci. Nafukovací prstenec v horní části bazénu drží plášť z odolného vinylového materiálu. Bazén jednoduše nafouknete, naplníte vodou a můžete vyrazit! Zatímco se bazén plní, hmotnost a objem vody se začnou naplňovat a bazén začne nabývat tvaru.

Nejlepší na bazénech Easy-Set je žebřík a filtrační čerpadlo, které jsou součástí balení. Jinými slovy tedy máte vše, co pro svůj bazén potřebujete, a to vše v jednom kompaktním a cenově dostupném balení. Bazény Easy-Set se také stejně snadno demontují jako staví. Stačí vypustit vodu, vypustit bazén a je to.

Tyto bazény by měly být v zimních měsících vypuštěny a uloženy, protože nejsou navrženy tak, aby odolávaly nízkým teplotám. Pokud je to možné, skladujte je v teple, aby se zachovala pružnost vinylu.

Bazény s měkkým kovovým rámem:

Nadzemní bazén s měkkým kovovým rámem

Intex Kovový rám jsou dalším stupněm v odolnosti a stálosti a jsou také nejoblíbenější mezi majiteli nadzemních bazénů. Jsou vybaveny robustním kovovým rámem odolným proti povětrnostním vlivům, který podpírá extrémně trvanlivou třívrstvou vložku odolnou proti propíchnutí. Stejně jako bazény Easy-Set jsou i tyto bazény vybaveny filtračním čerpadlem a odolným žebříkem. Jejich součástí je také zemní kryt, krycí plachta na bazén a sada pro údržbu.

Skutečně vše, co potřebujete pro kompletní bazén – přímo z krabice! Sestavení a demontáž těchto bazénů je také poměrně snadná a mohou být připraveny na vodu za méně než hodinu! Stejně jako u bazénů Easy-Set se doporučuje tyto bazény v zimních měsících vypustit a uskladnit.

Měkké bazény Ultra Frame:

Dalším typem bazénů s kovovým rámem jsou bazény typu Intex Ultra-Frame bazén. Tyto bazény jsou podobné výše uvedeným bazénům s kovovým rámem, ale jsou konstruovány pro větší zatížení plavců a jsou o něco odolnější, mají silnější vložku a pevnější ocelový trubkový rám s práškovým nástřikem.

Stálé bazény s kovovou stěnou:

Tyto bazény jsou nejodolnější a nejtrvalejší nadzemní bazény na trhu. Jsou konstruovány tak, aby přežily drsné zimy a nemusely se na konci každé sezóny rozebírat. Protože jsou trvalejší, rozhodně je většina majitelů bazénů oblékne do atraktivních terénních úprav nebo krásné dřevěné paluby.

Trvalá kovová stěna nadzemního bazénu

Permanentní nadzemní bazény mají stěny z hliníku nebo oceli. Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma typy bazénů spočívá v tom, že hliník má mnohem vyšší poměr pevnosti a hmotnosti než ocel a samotné bazény jsou lehčí než bazény s ocelovými stěnami. Hliník nerezaví, ale pokud není řádně eloxován, dochází k jeho oxidaci.

Tyto bazény jsou buď oválné, nebo kulaté a dodávají se v různých barvách a stylech. Protože jsou lépe přizpůsobitelné, filtrační a čerpací systém se obvykle kupují samostatně. Zatímco k bazénům s ocelovými stěnami obvykle není dodáván ani žebřík, bazény s hliníkovými stěnami mohou mít žebřík v balení.

Vzhledem k tomu, že tyto bazény se na zimu obvykle nechávají venku, zvažte, co potřebujete k zazimování bazénu, pokud žijete ve sněhovém pásu. To bude zahrnovat kryt bazénu, vzduchové polštáře, uzavírací chemikálie a další. potřeby pro zazimování. I když se může zdát, že péče o tyto typy bazénů bude v průběhu roku náročnější, ušetříte peníze za vodu a chemikálie, protože je nemusíte každou sezónu doplňovat.

Instalace nadzemních bazénů

Instalace našich bazénů s ocelovými stěnami je o něco složitější než u bazénů Intex. Nejdůležitějším prvkem je zajištění rovného a zhutněného terénu. Popis těchto procesů naleznete na stránce tento příspěvek na blogu.

Instalace bazénu Intex

Instalace vlastního bazénu Intex je mnohem rychlejší než instalace jedné z našich sad nadzemních bazénů! Ve většině případů zvládnou dva lidé práci za méně než hodinu, a to bez započtení napouštění bazénu.

Na nejdůležitější krok při instalaci vlastního bazénu Intex je ujistit se, že je půda v rovině. I v případě, že jste bazén instalovali na stejném místě již dříve, zkontrolujte, zda je zemina naprosto rovná. I 1 cm sklonu může ovlivnit konstrukční celistvost bazénu, proto použijte tesařskou vodováhu na dlouhém dvoustovce nebo použijte provázkovou vodováhu na čáře vedoucí mezi kůly, abyste zjistili, kde jsou vaše vysoká a nízká místa.

K vyrovnání terénu použijte lopaty a pot, abyste ohnuli vysoká místa tak, aby odpovídala místům nízkým. Nedělejte to obráceně a nepřidávejte na nízká místa výplňovou hlínu nebo písek, které se mohou časem posunout. Snižte vysoká místa tak, aby se setkala s nejnižšími místy, abyste měli tierra firma, na které můžete postavit bazén.

Srovnání nadzemních bazénů

plavání v nafukovacím bazénu Intex

Každý den nám volají lidé, kteří hledají nadzemní bazény na prodej. Některé bazény se prodávají jako stavebnice, které obsahují bazén a vložku, a některé jsou pouze bazény s vložkou prodávané samostatně. Některé bazény mohou obsahovat příslušenství, jako jsou kryty, žebříky nebo filtrační systémy. Při výběru nového nadzemního bazénu zvažte následující rozdíly.

MATERIÁLY:

Všechny nadzemní bazény mají ocelové stěny, ale mnoho z nich má sloupky a horní lišty z pryskyřice, které jsou měkčí a chladnější a nepromáčknou se, neštípnou ani nevyblednou. Ocel používaná v dražších bazénech na stěny, šrouby a příchytky je pevnější a vícekrát potažená a vnější strana stěn má často pěknou vzorovanou povrchovou úpravu.

PEVNOST:

Materiál stěn používaný u nadzemních bazénů je až na výjimky poměrně standardní, ale pokud chcete oddělit muže od chlapců, podívejte se na tloušťku sloupků (svislé sloupky každých 6-8 palců) a horních lišt (vodorovná lišta na horní straně stěny bazénu). Díky širším sloupkům a horním lištám vypadá bazén nejen robustněji, ale ve skutečnosti mu poskytuje větší oporu a může zabránit určitým typům poškození ledem a sněhem, zemětřesením, teenagery nebo volně pobíhajícími hospodářskými zvířaty. Jejich šířka se může pohybovat od 3 palců až po 8 palců.

Tvar a velikost:

Nabízíme nejoblíbenější velikosti všech našich nadzemních bazénů v kulatých velikostech o průměru 15 stop až 30 stop a také oválné velikosti až do 16′ na 32′. Váš pozemek nebo vaše osobní preference určují velikost, která je pro vás nejvhodnější. A co hloubka? Nadzemní bazény se dodávají ve třech hloubkách, 48″, 52″ nebo 54″, která je nejpohodlnější pro dospělé.

BAZÉNOVÁ DESKA:

Pokud plánujete postavit dřevěnou palubu kolem bazénu nebo pokud chcete bazén částečně nebo zcela zakopat do země, může to ovlivnit, který bazén si koupíte. Vzhledem k tomu, že dřevěné paluby nadzemních bazénů jsou postaveny nad horní lištou, vyberte si konstrukci, která umožní snadnou výměnu vložky. Pokud si přejete zakopat bazén do poloviční nebo plné hloubky nebo zakopat jednu stranu a na druhé straně vybudovat dřevěnou palubu, vyžaduje to bazén, který je vyroben pro zakopanou instalaci.

Závěr

Nezapomeňte, že než se na všechno podíváte jako na jedno velké rozhodnutí, nezapomeňte ho systematicky projít a mít na paměti potřeby a rozpočet vaší rodiny. Postupujte podle tohoto jednoduchého průvodce a budete se svým novým nadzemním bazénem spokojeni po mnoho let!

Kategorie – bazény

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *