Mohu používat vířivku bez chemie?


Mohu používat vířivku bez chemie?

Ano, je možné používat vířivku bez použití chemikálií. Existují alternativní metody či technologie, které umožňují udržovat vířivku čistou a zdravou bez potřeby přidávání chemických látek. Tyto metody zahrnují například ozonování vody nebo použití speciálních filtrů.

bazen

Nejlepší vířivky v akci

Možná nebude znít uklidňujícím pomyšlením na chemikálie, které dáváte do vířivky. Chlór, brom, látka zvyšující pH. Ale víte, co je ještě méně uvolňující? Skákání do vany s vodou bez chemikálií. Koneckonců, vodu do koupele byste znovu nepoužívali den za dnem.

Zatímco horkou vanu byste mohli používat bez chemikálií, nemohli jste se bezpečně namočit. Voda musí cirkulovat a upravovat, aby byla dobrá k namáčení. Když ve vířivce nepoužíváte chemikálie nebo je používáte příliš málo, vytváříte dokonalé prostředí pro růst řas, bakterií a dalších nečistot.

Pokud se pokusíte použít vířivku bez chemikálií, může vaše voda zůstat zelená nebo zakalená, protože teplota vody je ideální rozsah pro růst kontaminantů.

Chemikálie ve vířivce jsou často nepochopeny a špatně se jim říká „rap“. Jsou skutečně dobré pro vaši vodu a udržují ji svěží a měkkou na dotek. Pochopení toho, proč potřebujete chemikálie pro vířivku, vám může pomoci cítit se při úpravě vody sebevědomě.

chemikálie pro vířivky
Nejlepší způsob, jak se vyhnout používání velkého množství chemikálií ve vířivce? K pravidelné úpravě vody. Je důležité zůstat na vrcholu péče o vodu ve vířivce. Pomůže vám vyhnout se problémům, jako je zpěněná voda a zakalená voda.

Základy chemie vířivek

Možná jste viděli billboard nebo online reklamu na vířivku bez chemikálií. Vypadá to jako fantastický nápad. Že jo?

Špatně. Myšlenka vířivky bez chemikálií je městskou legendou a může se ukázat jako nebezpečná. Chemikálie ve skutečnosti vaší vířivce prospívají – spíše než aby ji poškozovaly.

Co dělají chemikálie do vířivky? Třemi slovy: Udržujte se v bezpečí.

Dezinfekční prostředky, jako je chlór, stejně jako ostatní produkty, zajišťují, že voda je čistá a průzračná a ideální pro relaxaci. Tyto chemikálie se do vody přidávají pravidelně a udržují vodu v rovnováze.

Majitelé vířivek Master Spas budou pravidelně používat několik produktů, které spolupracují se systémem minerální filtrace EcoPur. Vaše typická chemická sada pro vířivku bude obsahovat chlór, pH nahoru, pH dolů, sekvestrační činidlo a oxidační činidlo.

chemikálie pro vířivku
Mezi základní chemikálie pro údržbu vířivky patří přípravek na zvýšení pH, snížení pH a sodná sůl dichlorchlorové granule.

Proč potřebujete používat chemikálie pro vířivky?

Existuje několik důvodů, proč nemůžete používat vířivku bez chemikálií. Mezi ně patří odpařování, teplo, životní prostředí a lidé používající vířivku.

Vypařování. Jak se voda vypařuje, zůstávají po ní soli, minerály, kovy a veškeré nevyužité chemikálie. Přidání vody přidá více solí, minerálů a kovů. Voda se může časem nasytit těmito rozpuštěnými pevnými látkami a může způsobit tvorbu skvrn nebo vodního kamene na stěnách vířivky nebo usazování vodního kamene uvnitř zařízení. Pokud nepřidáte chemikálie, voda může zezelenat nebo se zakalit. Tyto rozpuštěné pevné látky mohou také korodovat součásti vaší vířivky.

Teplo. Vířivka je vířivka, protože je udržována na vyšší teplotě ve srovnání s bazénem nebo swim spa. Teplota způsobuje rychlejší odpařování vody.

Životní prostředí. Lidé se ptají: „Mohu používat vířivku bez chemikálií? protože do vody nechtějí nic dávat. Prostředí však vnáší do vody další prvky. Pyl, tráva, špína, trávníkové hnojivo, polétavý prach, hmyz a listí mohou ovlivnit kvalitu vody.

Lidé. Kdykoli se dostanete do vířivky, přinesete věci do vody. Tělové oleje, mléka a nečistoty na pokožce mohou kontaminovat vodu. Tyto věci zvyšují poptávku po dezinfekci ve vaší vodě. Čím více budete vířivku využívat a/nebo čím více lidí naskočí, tím více budete muset vodu upravovat.

údržba vířivky
Součástí péče o vodu ve vířivce je testování chemických hladin vody. Před vstupem do vířivky je důležité zkontrolovat vodu.

Bezchemická vířivka?

Často, když se zeptáte: „Mohu používat vířivku bez chemikálií?“ přemýšlíte o jedné chemické látce.

Chlór.

Někteří lidé nechtějí ve své vodě používat chlór… je drsná, zapáchá, škodí vaší pokožce. Ale špatná zkušenost ve veřejném bazénu nebo vířivce by vás neměla odradit od používání chlóru ve vaší vířivce. Je to nejlepší dezinfekce pro vaši vířivku a systém EcoPur Master Spas byl navržen pro použití s ​​chlórem.

Alternativou k chlorované vířivce je solný systém. Tyto lázně se slanou vodou se často nazývají „bezchemická vířivka“, protože do vody nemusíte přidávat chlór.

To ale neznamená, že nepotřebujete chemii nebo že ve vířivce se slanou vodou není chlór.

Solné systémy využívají vestavěný článek, který vytváří chemickou reakci, která zase produkuje chlór. Ano. Čtete to správně. I když máte takzvanou „bezchemickou vířivku“ se solným systémem, vaši vodu čistí chlórem.

Je také důležité vědět, že stále budete muset vyvážit celkovou alkalitu a hladinu pH. Některé lázně se slanou vodou také vyžadují nechlórový šok.

filtr vířivky
Jádro EcoPur Charge obsahuje minerály, jako je měď a zinek, které čistí vaši vodu. Tyto přírodní prvky usnadňují péči o vodu ve vířivce s menším množstvím chemikálií.

Tipy, jak omezit chemikálie ve vířivce

Zatímco bez chemikálií neudržíte vířivku čistou, můžete ve své vířivce používat méně produktů.

Jak?

Preventivní opatření a správná údržba v kombinaci s kvalitní vířivkou může péči o vodu usnadnit a zajistit její bezpečnost.

Sprcha. Osprchování nebo opláchnutí před vstupem do vířivky odstraní tělové mléko, oleje a další věci na kůži. Pamatujte, že to, co máte na kůži a ve vlasech, zvýší zátěž dezinfekce. Čím hůře musí chlór „pracovat“, tím více budete muset přidat. nebo opláchněte před vstupem do vířivky

Filtry. Filtry vaší vířivky jsou neopěvovaným hrdinou čisté vody ve vířivce. Se speciálně navrženou tkaninou a záhyby filtr zachytí nečistoty ve vaší vodě. Ale musíte se o své filtry starat, pokud chcete, aby vám odebíraly vodu. Ujistěte se, že jste na vrcholu údržby, včetně oplachování, čištění a výměny filtrů vířivky. Master Spas doporučuje propláchnout filtry jednou týdně a každý měsíc je namočit do čističe filtrů. Mít druhou sadu filtrů k výměně může péči o filtr usnadnit.

Ozonový systém. Vířivky Select Master Spas jsou vybaveny ozónovým systémem, který zabíjí patogeny a mikroorganismy. Ničí také další organické materiály, takže potřebujete méně chemikálií.

Filtrační systém EcoPur. Systém EcoPur®, který obsahuje speciální jádro, filtruje z vody nečistoty, mikroorganismy a těžké kovy. Systém byl navržen tak, aby využíval přírodní minerály, jako je měď a zinek, a napodoboval přírodní proces čištění vody.

Chcete-li se dozvědět více o systému EcoPur a vířivkách Master Spas, vyhledejte svého místního prodejce.


Nejlepší vířivky v akci

Mohu používat vířivku bez chemie?

Je to možné?

Ano, je možné používat vířivku bez použití chemie. Existuje řada alternativních metod či přírodních produktů, které vám umožní udržovat vodu ve vířivce čistou a bez chemických přípravků.

Jaké jsou možnosti?

Mezi alternativní metody patří například použití ozónu, ionizace, UV sterilizace nebo speciálních filtrů. Existuje také možnost použití přírodních produktů jako jsou enzymy, bílý jíl nebo olej z čajovníku. Každá z těchto metod má své výhody a nevýhody, a je důležité vybrat tu, která bude nejvhodnější pro vaši konkrétní situaci.

>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Mohu používat vířivku bez chemie?
– Závěr

– Čím více budete vířivku využívat a/nebo čím více lidí naskočí, tím více budete muset vodu upravovat.
– Bez chemikálií neudržíte vířivku čistou, ale můžete ve své vířivce používat méně produktů.
– Preventivní opatření a správná údržba v kombinaci s kvalitní vířivkou mohou péči o vodu usnadnit a zajistit její bezpečnost.
– Osprchování nebo opláchnutí před vstupem do vířivky odstraní tělové mléko, oleje a další věci na kůži.
– Filtry vaší vířivky jsou neopěvovaným hrdinou čisté vody ve vířivce.
– Vířivky Select Master Spas jsou vybaveny ozónovým systémem, který zabíjí patogeny a mikroorganismy.
– Systém EcoPur® zahrnuje speciální jádro, které filtruje z vody nečistoty, mikroorganismy a těžké kovy.

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *