Průvodce vnitřní vs. venkovní: Kam mám nainstalovat vířivku?

Průvodce vnitřní vs. venkovní: Kam mám nainstalovat vířivku?

Výběr místa pro instalaci vířivky může být klíčovým rozhodnutím při nákupu tohoto luxusního zařízení. V tomto průvodci se dozvíte, jak rozhodovat mezi vnitřní a venkovní instalací a jakým způsobem vybrat to nejlepší místo pro vaši novou vířivku.

bazen

Nejlepší vířivky v akci

 

Vířivky jsou působivým doplňkem každé domácnosti, ale pokud nehledáte přenosnou nafukovací vířivku, základ rozhodování o tom, kde bude vířivka nainstalována, může váš zážitek zkazit. Je důležité určit, kde je pro vás ideální místo instalace, abyste získali dokonalý zážitek z vířivky ve vašem domě nebo zahradě.

Nejprve si odpovězme na základy. Může být vířivka instalována uvnitř?

Ano, můžete nainstalovat a užívat si vířivku uvnitř. Je to o něco složitější než venkovní lázně, takže vyžaduje více plánování.

Naši odborníci vám poskytli průvodce, který vám pomůže rozhodnout, zda je pro vás vnitřní vířivka tou správnou volbou a jaké faktory byste měli zvážit, než si vyberete novou sestavu vířivky.

Úvahy před instalací vnitřní vířivky

Vnitřní vířivka má delší proces instalace než venkovní vířivka. Než začnete s instalací, musíte si promyslet, jak vířivku dostanete dovnitř, naplníte a zapnete.

Oblast vašeho domova

Vířivka uvnitř místnosti

Nejprve je důležité zvážit cestu, jak dostat vířivku dovnitř a zda máte dostatek prostoru, abyste vanu dostali přes rám dveří a na vámi určené místo.

Zvažte prostor kolem vířivky, jakmile je nainstalována, potřebujete dostatek prostoru, abyste se mohli volně pohybovat po vaně, aby byl snadný přístup a abyste pomohli s údržbou.

Musíte také myslet na základ, na kterém bude vířivka sedět. Musí to být plochý, rovný povrch, který unese váhu vaší nové vířivky.

Výška

Dalším aspektem při instalaci vnitřní vířivky je otázka výšky. Většina lidí chce zvedák krytu, aby se kryt snadno nasadil a sundal. Kryt vaší vířivky se však složí výše, než je standardní výška stropu a většina běžných zahradních altánů.

Altán s vířivkou

To je důvod, proč speciálně stavíme naše altány s vířivkami, abychom vzali v úvahu tento výškový problém. Je však důležité si uvědomit, že většina vnitřních vířivek nebude moci používat zvedák krytu, protože většina vnitřních místností nemá dostatečnou světlost od stropu.

Pokud je pro vás zvedák krytu důležitým doplňkem, možná budete muset uvažovat o venkovní vířivce s větším prostorem.

Instalatérství pro váš zdroj vody

Ačkoli většina vířivek cirkuluje vodu přes samostatný vodovodní systém, budete muset vířivku naplnit a mít možnost ji vyprázdnit v rámci procesu údržby.

Mít nainstalovaný kohoutek s připojitelnou hadicí v místnosti s vířivkou vám umožní snadno naplnit vířivku a udržovat její hladinu.

Větrání

U každé místnosti s vnitřní vířivkou je třeba zvážit větrání. Dobrý ventilační systém pomůže regulovat vlhkost a kondenzaci způsobenou teplou vodou ve vaně.

Když používáte vířivku uvnitř, otevřete některá okna nebo dokonce dveře a zvažte pořízení odvlhčovače. To by mělo pomoci snížit jakoukoli absorpci vlhkosti na stěnách a podlahách.

Použití chemikálií

Vířivka Brom

Vůně chemikálií může být uvnitř mnohem silnější, takže zvažte volbu jemnější chemikálie pro udržení vody ve vířivce.

Bromové granule do vířivky jsou skvělou alternativou k chlóru. Stále vysoce účinný pro dezinfekci vody, brom je také měkčí na kůži a má méně silný zápach. Pokud máte opravdu citlivou pokožku, může být lepší volbou kyslík bez zápachu.

Uvědomte si prosím, že nemůžete míchat chemikálie, protože to může být nebezpečné. Máme řadu návodů na údržbu a plánování, které vám pomohou správně dezinfikovat vaši vířivku. Další rady najdete v našem průvodci údržbou bromové vířivky.

Odvodnění

Odvodnění je nutné, abyste mohli vyčistit skříň a vyměnit filtry vířivky před opětovným naplněním.

Většina vířivek má vypouštěcí ventil buď na dně skříně, nebo přímo uvnitř skříně. Je důležité postupovat podle pokynů dodaných s vaší vířivkou, abyste to udělali správně, protože jinak byste mohli poškodit vířivku.

Investice do ponorného čerpadla vám umožní rychle a snadno vypustit vířivku, pokud nemáte přístup k vypouštěcímu ventilu.

Zdroje elektřiny

Všechny vířivky potřebují ke svému fungování napájení. Vířivky s jedním čerpadlem vyžadují napájení 13 AMP, zatímco větší vířivky budou potřebovat napájení 32 AMP nebo více.

Podle zákona se musíme před instalací vířivky ujistit, že vaše elektrické napájení je bezpečné. Další informace o elektrických směrnicích pro vaši vířivku najdete v našem průvodci.

Výhody vnitřní vířivky

Vnitřní vířivka se svíčkami

Krytá vířivka poskytuje odlehlé horké místo pro váš soukromý útěk. Nemusíte se bát žádných zvědavých očí, budete se moci posadit a relaxovat v krytém přístřešku, daleko od živlů a jakéhokoli hluku.

Existuje spousta nápadů na vnitřní vířivky, které posunou váš zážitek z vířivky na další úroveň. Ať už hledáte venkovní zahradní stavbu nebo máte dokonalé místo ve svém vlastním domě, vířivka je skvělým doplňkem, pokud si vyberete ten správný prostor.

Soukromí

Největší výhodou instalace vnitřní vířivky je pocit soukromí. Ať už žijete v městské čtvrti nebo někde na samotě, nainstalujte si vířivku dovnitř by vás mohl ochránit před všemi slídícími sousedy.

Pohodlí

Vnitřní i venkovní vířivky jsou pohodlným způsobem, jak vytvořit lázeňský zážitek u vás doma. Lze však namítnout, že vnitřní vířivky představují nejvyšší úroveň pohodlí, protože do vířivky máte snadný přístup, aniž byste se museli pohybovat příliš daleko. Okamžité relaxační útočiště, budete se moci namočit, kdykoli budete potřebovat trochu uniknout od stresu každodenního života.

Přístřeší

Obrovskou výhodou vlastnictví vnitřní vířivky nebo Lay-Z-Spa je přístřešek, který poskytuje. Vnitřní vířivka vám umožní zbavit se problémů, které by mohla přinést předpověď počasí. Budete zcela chráněni před živly a udržíte se v teple, ať už jste ve vaně nebo mimo ni. Je to výhoda nejen pro uživatele, ale může to být výhodné i pro vaši vířivku. Pod plnou ochranou interiéru se vaše vířivka nebude muset potýkat s větrem, deštěm, špínou a nečistotami, což pomáhá prodloužit životnost vaší vířivky.

Vnitřní vířivka

Několik zákazníků se dříve zeptalo, můžete dát vířivku do kůlny? To závisí na typu, který máte, protože mnoho přístřešků není vhodných. Některé přístřešky neunesou váhu vaší vany, protože musí stát na betonových deskách nebo tvrdé podlaze, aby fungovala. Větrání je také nutné, aby mohla unikat pára, pokud máte dřevěnou boudu, protože vlhkost z vířivky způsobí hnilobu vaší boudy.

Pokud nejste rozhodnuti, zda je pro vás vnitřní vířivka vhodná, proč neinvestovat do vany nebo lenošeného lázeňského altánku?

Stříška, která poskytuje ochranu před větrem a deštěm, může být skvělým doplňkem vaší vířivky.

Výhody venkovní vířivky

Venkovní vířivky vyžadují méně plánování než vnitřní vířivka, ale přesto je třeba vzít v úvahu některé aspekty.

Jednodušší proces doručení

Instalace swim spa pomocí jeřábu

Instalace vířivky venku na vaší zahradě usnadňuje proces dodání než uvnitř vašeho domova. Navzdory tomu, že stále vyžaduje vybudování základů a všech nezbytných venkovních elektrických přípojek, investice do venkovní vířivky může mít za následek celkově nižší náklady.

Větrání

Tím, že se rozhodnete instalovat vířivku venku, odpadá starost s větráním.

Jakákoli přebytečná vlhkost, kterou vaše vířivka produkuje, by se měla jednoduše vypařit a nezanechat žádné důsledky pro vaši terasu nebo terasu, což v budoucnu způsobí méně problémů s údržbou.

Odvodnění

Pokud zvolíte venkovní vířivku, stane se odvodnění menším problémem. Při instalaci venku by měla být vaše vířivka dostatečně blízko k odtokům, což vám umožní snadno vyprázdnit, vyčistit a udržovat vířivku každých několik měsíců.

Učinit své konečné rozhodnutí

Místo, kde se rozhodnete nainstalovat vířivku, je nakonec určeno vašimi preferencemi a tím, jak plánujete vířivku používat.

Vnitřní vířivka může vytvořit místo pro maximální pohodlí, zatímco venkovní vířivka přináší méně problémů s instalací.

Pokud hledáte maximální všestrannost, pak jsou vířivky líné lázně nafukovací a přenosné pro párty na cestách!

Nejlepší vířivky v akci

Průvodce vnitřní vs. venkovní: Kam mám nainstalovat vířivku?

Zde naleznete odpovědi na nejčastěji kladené otázky ohledně instalace vířivky a rozdílů mezi vnitřní a venkovní instalací.

1. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi vnitřní a venkovní instalací vířivky?

Vnitřní vířivky jsou obvykle určeny pro použití v interiéru, například v koupelně nebo ve wellness centru. Venkovní vířivky jsou navrženy tak, aby odolaly povětrnostním podmínkám a mohly být umístěny venku, například v zahradě nebo na terase.

2. Kam je nejlepší nainstalovat vířivku?

Při rozhodování o umístění vířivky je důležité zvážit faktory jako je dostupnost, soukromí, pohodlí a estetický vzhled. Vnitřní vířivky jsou obvykle umístěny v oddělené místnosti, zatímco venkovní vířivky mohou být umístěny blízko domu, bazénu nebo zahrady.

>> TOP VÍŘIVKY <<

Nejlepší vířivky v akci

Průvodce vnitřní vs. venkovní: Kam mám nainstalovat vířivku?
– Závěr

  • Vířivky jsou působivým doplňkem každé domácnosti
  • Zvážení instalace vířivky uvnitř
  • Uvážení faktorů, jako je prostor, výška, instalatérství, větrání, použití chemikálií, odvodnění a zdroje elektřiny
  • Výhody vnitřní vířivky, včetně soukromí, pohodlí, přístřeší a výhod
  • Učinit konečné rozhodnutí mezi vnitřní a venkovní vířivkou
  • Rada na rozchod při výběru vířivky

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vířivky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *